ooo calc - regresia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.04.2007 | 23:51
Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
po dlhom patrani sa mi do grafu podarilo dostat regresnu priamku. vie mi ale niekto povedat ako zobrazim jej hodnotu ??? (v exceli su to 2 kliky :D )
lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
    • Re: ooo calc - regresia 29.04.2007 | 00:05
      123   Návštevník
      hmm, co takto najst forum .ktore sa specializuje na OO?
    • Re: ooo calc - regresia 29.04.2007 | 14:25
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      Openoffice skutočne v grafoch výrazne zaostáva za exelom. Pravdepodobne ho vytvárali ludia druhu "kancelárske krisy", ktoré nielenže nevedia, čo je to regresia (a to ani 1. stupňa) ale ich ani nenapadne, že niekto by mohol potrebovať koeficienty napr. lineárnej regresie povedzme po zlinearizovaní nejakej závislosti a aby s tými koeficientmi mohol dalej výpočtovo pracovať. Skúsil som to j ja v Oo calc, no tiež som sa zastavil na regresnej čiare a koeficienty som intuitívne nenašiel. Možno je na to nejaký super logický príkaz, ktorý niekto nevedel previesť do klikateľnej podoby. V helpe som to tiež nenašiel.
      Existuje také dočasné inžinierske riešenie. Predlž si regresnú čiaru aby preťala os y - z toho získaš úsek no a lineárny člen (smernicu) získaš podielom stúpavosti na osi y k danej vzdialenosti na oxi x . Teda si nájdeš vhodné pekné celé čísla a vydelíš to. Inak ja osobne robím veľmi veľa grafov a calc by som na to nepoužíval, pretože by som prišiel o nervy. Mám cracnutý Originlab a v tom je lineárna regresia tiež otázka dvoch klikov. Okrem toho ti to fitne akúkoľvek závislosť, teda si nastavíš ľubovoľnú funkciu a ešte namerané body no a ono ti to potom nejak iteračne dopasuje koeficienty. Je to super profesionálny program. Hlavne sa tam všetko robí rýchlo. Ooo. ti ponúka tristo rôznymi sposobmi meniť napr. typ písma v grafe, ale to najpodstatnejšie - to, čo sa týka podstaty tvojej práce s grafom, to ti jednoducho neponúkne. Toto je vec, kde by sa vývojári Ooo mohli od Microsoftu učiť, čo je to intuitívne ovládanie. Nie sú predsa takí sprostí, aby to nevedeli spraviť.

      Ešte jedne vec : Origin funguje síce aj pod wine, ale nejde tam všetko ako pod windowsom. :-( Preto mám aj windows.
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>