2 distra na PC

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.05.2007 | 21:30
Avatar native Fedora 11, FreeBSD  Používateľ
Ahojte ludkovia :-D,

chcem si nainstalovat 2 distribucie Linuxu, Ubuntu Feisty Fawn a CentOS. Ktory mam nainstalovat ako prvy? Ubuntu pouzivam bezne, ale CentOS si chcem testovat ako server. Pytam sa, lebo uz davnejsie som mal WinXP a Ubuntu. Treti OS mi zmazal z Grubu Ubuntu.

Nemam chut a ani cas opravovat grub a ani nic podobne... .

Ktory OS ako server by ste odporucili? Gentoo sa instaluje prilis dlho a kompilacia jadra? Nato este nemam.
Debian je fajn, ale jeho baiicky su na moj vkus prilis neaktualne. Preto na mojich serveroch pouzivam Ubuntu server edition, ale neviem ci je to dobra volba.
    • Re: 2 distra na PC 02.05.2007 | 21:58
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      ja mam 3 operacne systemy a fachci to v pohode...len z jedneho si musis vzdy ajtakt upravovat GRUB (tym ze si tam pridas 3. system)
      1. Mint Linux
      2. Arch Linux
      3. Windows
    • Re: 2 distra na PC 02.05.2007 | 23:29
      ---   Návštevník
      najprv by som dal ubuntu a pri instalacii CentOS, ak sa da neinstaloval ziaden zavadzac a dopisal do grubu v ubuntu zaznam pre CentOS , ak to nepojde ,a centos prepise ubuntovsky grub ,tak treba obnovit grub v ubuntu. Je to otazka par minut (= nabootovania z CD ubuntu) a par prikazov.
      sudo grub
      find /boot/grub/stage1
      vypis napr. (hd0,5)
      root (hd0,5)
      setup (hd0)
      a restart , po tomto je ubuntu grub opat na svojom mieste (MBR)
      • Re: 2 distra na PC 03.05.2007 | 09:32
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        nezalezi z ktoreho distra budes prepisovat GRUB...musis ho potom prepisat (doplnit) tak ci tak..
        • Re: 2 distra na PC 03.05.2007 | 13:18
          Avatar native Fedora 11, FreeBSD  Používateľ
          Ehm..., upravovat GRUB? Vidim ze mi bude musiet Linuxos asistovat :-D