Firefox / Opera a Flash

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.05.2007 | 02:01
h34d3r   Návštevník
Dnes som sa po dlhom case odhodlal pustit sa do linuxu, tak som potahal ubuntu 7.07 amd64 a nakopol to. Par veci sa mi uz podarilo ako tak rozchodit i ked kym sa mi podarilo rozbehat Nvidia ovladace trvalo mi to pol dna :D njn som lamka, a preto sa obraciam na vas :)

Chcel som flash, tak som stiahol rovno z adobe, lenze to mi moc neslo spustit lebo ze mam 64 a nie 32... cize ich navod mi nesiel. Potom som skusal zas inak a zas inak, az kym sa mi to podarilo rozbehat, ale na opere. Problem je v tom ze ked pustim flashovku napr z onlinehry.sk tak po istom case mi flash ako keby prestane ist... proste objavi sa nemiesto hry biely screen a koniec. Na inej hre mi zas preblikava bielyscreen v okne, tj tak 1-6 krat za 5sekund (odhadom) sem tam tiez ako keby zamrzne na tej bielej.

Cital som ze flash 9 podporuje opera az od 9.10 ci tak nejak a ze to neni este uplne doladene. Ako to mam riesit ? Mam sa pokusit rozbehat flash na firefoxe, popripade dakom inom prehliadaci a tam by to malo ist v pohode ? Alebo dake ine odporucania ?

vopred thx
    • Re: Firefox / Opera a Flash 06.05.2007 | 11:29
      Elven   Návštevník
      ubuntu.kayle.sk

      stiahni si manual a precitaj si 4. kapitolu od zaciatku. nastav si repozitare, nainstaluj si zakladne veci. a mas to.

      v ubuntu sa neinstaluje tak ze by si tahal rucne ze netu... urobi vsetko samo
      • Re: Firefox / Opera a Flash 06.05.2007 | 12:16
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        > v ubuntu sa neinstaluje tak ze by si tahal rucne ze netu... urobi vsetko samo

        Takže keď si rozbaľujem Flashplayer a Mscorefonts ručne z archívov, neviem že Ubuntu používa repozitáre na nete?
        • Re: Firefox / Opera a Flash 06.05.2007 | 12:38
          Elven   Návštevník
          nikdy v zivote som neinstaloval flashplayer v ubuntu rucne :) a tieto fonty tiez nie...
          • Re: Firefox / Opera a Flash 06.05.2007 | 15:22
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
            Keď využívam lokálny repozitár, tieto archívy sú jediná možnosť. A nie horšia ako balíky, ktoré ťahajú z netu ďalšie dáta.
            • Re: Firefox / Opera a Flash 06.05.2007 | 15:45
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              pokial ich kopirujes do systemovych adresarov, su horsie. a tieto baliky ti vacsinou daju moznost povedat, ze uz mas ten zdrojovy niekde stiahnuty...
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Firefox / Opera a Flash 06.05.2007 | 18:47
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                Však prečo by to bola horšia voľba fakt nechápem. Kopírnem rozbalený Flash do $HOME/.mozilla/plugins/ a do $HOME/.opera/plugins/. Fonty do $HOME/.fonts/ a mám veget, nemusím ťahať žiadny balík z netu a môžem použiť lokálny repozitár aj na inom kompe.
                • Re: Firefox / Opera a Flash 06.05.2007 | 19:01
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  zmysel tvojej odpovede mi bohuzial unika...
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: Firefox / Opera a Flash 06.05.2007 | 20:42
                    Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                    Kašli na to, asi sme sa nepochopili, sa ani nečudujem.
      • Re: Firefox / Opera a Flash 06.05.2007 | 14:33
        h34d3r   Návštevník
        mno dik, nahadzal som ta tie repositories a updatol som co som uz mal nainstalovane a bolo updatovatelne a ide mi to uz v opere v pohodke :) aspon zatial teda ;)

        thx