Nová slovenská Ubuntu Komunita

Sekcia: Komunita 08.05.2007 | 16:35
Avatar bruno.b debian  Používateľ
Bola spustená nová Slovenská Ubuntu komunita a podpora ktorá je zameraná na podporu slovenským užívateľom OS Ubuntu. Novinkou na poli slovenského linuxu je slovenský beta shipit.Viac
    • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 08.05.2007 | 16:40
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      daj to do spraviciek
      • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 08.05.2007 | 16:43
        Avatar bruno.b debian  Používateľ
        uz som to tam dal 2x a stale to tam nieje
    • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 08.05.2007 | 17:31
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Na webe je chyba pri zobrazovani v konquerore(http://mirec.mazac.net/img/ubuntu.png).

      Mimochodom odkedy je Ubuntu OS?
      • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 08.05.2007 | 18:14
        Avatar bruno.b debian  Používateľ
        web je optimalizovany pre ubuntu, teda pre mozillu a operu.
        • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 08.05.2007 | 20:43
          :-)   Návštevník
          a konqueror na podla teba nenachadza v repozitaroch ubuntu? konqueror je v repozitaroch ubuntu v sekcii main(!) :-) ak by stránky neboli robené pre internet explorer tak by sa to dalo pochopiť ale chyba zobrazovania v konquerore by nemala byť podľa mňa tvorcami stránky ignorovaná.
          • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 08.05.2007 | 20:45
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            konqueror by som skor prirovnal ku file manageru ako ku web browseru :)
            • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 08.05.2007 | 20:54
              Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
              Ale je jedným z najbezpečnejších web browserov ;)...
              Nemal naňho ani Firefox (neviem ako to je teraz).
              • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 10.05.2007 | 14:15
                Avatar Samuel Kolesár Mac OS X  Používateľ
                No Konqueror bezi na WebKite, co je jedna z najlepsich platforiem, ovela lepsia ako Gecko...
            • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 08.05.2007 | 20:55
              WlaSaTy   Návštevník
              tym je aj exprdel a predsa ho vecsina internetu viac ako akceptuje.
        • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 08.05.2007 | 23:51
          Elven   Návštevník
          odkedy je opera v ubuntu?

          konqueror je v oficialnych balickoch, opera nie...
    • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 09.05.2007 | 00:49
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Mám hneď prvú kritiku: Akurát sa registrujem a mám možnosti zadať IM: ICQ, AOL, MSN, YAHOO. Samá komercia a JABBER nikde!
      • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 09.05.2007 | 01:13
        Elven   Návštevník
        takze myslim ze v tom nie si jediny :)
        • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 09.05.2007 | 01:26
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          daval to do spraviciek ... o jednom pokuse viem, nakolko som ho sam mazal ... kto chce vediet dovod, nech si pozrie kubuntu forum - sekcia komunita ... tolko odo mna ... a platena podpora ... pokial nemas oficialny certifikat od canonical (ktory sa snazim ja prave ziskat), tak de facto robis na cierno ...
          • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 09.05.2007 | 09:24
            Avatar chatpall   Používateľ
            Emdi, tvoj dovod na zmazanie je pre mna nepochopitelny. Je to sprava - na poli slovenskeho linuxu vznikla dalsia stranka zamerana na Ubuntu, nic menej nic viac. Platena podpora moze byt aj bez oficialneho certifikatu Canonical, ale ja nijako nevidim, ze by chalan chcel predavat podporu, ved je tam odkaz na oficialne stranky.
            NERUSTE TENTO UCET!!!
            • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 09.05.2007 | 12:49
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 09.05.2007 | 15:34
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              ber to tak ze konkurenciu treba odrovnat
              • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 09.05.2007 | 15:48
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                zdaleka to neberiem ako konkurenciu ... nemam dovod ...
                • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 09.05.2007 | 15:55
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  ano, nemas dovod mazat spravicky
                  • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 09.05.2007 | 16:21
                    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                    borgcube, cital si cely ten post na kubuntu fore? potom by si poxopil, preco som to urobil ...
                    • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 09.05.2007 | 16:52
                      Avatar borg Fedora  Administrátor
                      namietky na pravidla, posielanie spamu, reklama su irelevantne. kto nechce tam chodit nebude (ja tiez), co ale nie je dovod na zmazanie spravicky. nemyslis ze je to tiez isty typ cenzury?
                      • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 09.05.2007 | 16:56
                        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                        podporoval by si nieco, co odporuje niektorym moralnym pravidlam?
                        • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 09.05.2007 | 17:02
                          Avatar borg Fedora  Administrátor
                          takze rozhodujes za inych? to sa musi kazdy sam rozhodnut, ja som sa rozhodol ze na tu situ zatial nebudem chodit, kedze mi nema co poskytnut, ale opacne posktyne moje udaje pravdepodobne tretim stranam.
                          ale tu slo o princip. svoj nazor si mohol napisat do komentaru ku spravicke a nie surovo ju zmazat. nicim sa nelis potom od nich. ale to uz nie je moj problem.
                          • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 09.05.2007 | 17:09
                            Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
                            Ja to vidim ako dost pochybny projekt, takze je dobre, ze to bolo zmazane. Autor nedokaze vysvetlit svoje zamery. Zda sa mi to ako prizivnictvo na ubuntu. Platit domenu a webhosting na zacinajucu stranku nie je velka investicia. Natlacit tam tolko reklam, to je des.
                            • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 09.05.2007 | 17:24
                              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                              ja som sa uz vyjadril dost, necham priestor dalsim ... (tym sa nevzdavam, ale porusovanie licencie, ktora je svojim sposobom pri GNU/GPL i pre linux tak dolezita, ma dokaze vytocit ... siel by som sam proti sebe, keby som to veselo ignoroval)
                              • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 09.05.2007 | 19:26
                                Avatar workyb Arch Linux, Gentoo  Používateľ
                                Takze linuxos je us cenzurovane. To si podla mna prehnal embdi . Hroza
                                • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 09.05.2007 | 19:37
                                  Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                                  Ty si myslis, ze prejdu vsetky spravicky, co kto prida? prejde asi 1/3... budto su to reklamy, spamy, blbosti alebo admin uzna za vhodne, ze spravicka (obsah, vec na ktoru ukazuje) nie je vhodna (pochybna) tak ju jednoduchu neschvali, tak ako eMDi. Osobne v tom nevidim ziaden problem. Admin je od toho, aby dokazal posudit co ano a co nie. eMDi sa tomu venuje, tak vie o com je rec a jeho rozhodnutie respektuju aj vsetci ostatni admini :-) .
                                  Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                                  • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 10.05.2007 | 00:58
                                    Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                                    Vcelku súhlasím, nehrajme tu o fazuľky. Ale na druhej strane sa chytím výrokov niektorých (nie tvojich Tomi), jediný soft na čierno mám Cedegu z torrentu a neláme ma to. Keby som mal Windows, licencie by šli rádovo do desiatok tisíc korún. Prečo sa tu hrajú všetci na poctivky, fakt nechápem. Však ak niekto vidí do problematiky a vymaže príspevok tak nech, je to jeho prejav. Ale nedá mi neripnuť, chlap sa rozhodol sám :-)
                              • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 09.05.2007 | 19:30
                                Avatar chatpall   Používateľ
                                emdi nechaj to tak, nechaj to na komunitu, je pekne ze si poukazal kde je problem. Na Linuxe sa neda zarobit, kto si toto mysli ten nema predstavu o com to je.
                                NERUSTE TENTO UCET!!!
                                • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 09.05.2007 | 22:14
                                  luzr   Návštevník
                                  No ja na nom zarabam celkom slusne :)
                                  • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 10.05.2007 | 00:52
                                    Avatar chatpall   Používateľ
                                    Hej? Tak potom klobuk dole.
                                    NERUSTE TENTO UCET!!!
                                    • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 10.05.2007 | 01:00
                                      Avatar borg Fedora  Administrátor
                                      ty si si myslel, ze technicka podpora, adminovanie linux masin sa robi zadarmo?
                                      • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 10.05.2007 | 01:51
                                        workyb   Návštevník
                                        Ja to robim ties a zadarmo to neni,.
                                      • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 10.05.2007 | 12:14
                                        Avatar chatpall   Používateľ
                                        Nie nie to si nemyslim, trosku je to vytrhnute z kontextu, ale zober si to tak, ze keby vsetci vedeli vsetko co ti linux ponuka, tak by nepotrebovali podporu a vedomosti inych. Nastastie pre nas to tak nefunguje. Pod mojou poznamkou o nezarabani na Linuxe (mal som asi skorej povedat na linuxovej komunite) som myslel ze ak bude pri kazdom prispevku (ako na forach diskutovanych stranok) reklama na hociaku blbost, tak na tom sa neda zarobit.
                                        NERUSTE TENTO UCET!!!
    • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 10.05.2007 | 15:00
      jaro   Návštevník
      no neviem ci sa tato stranka az tak rozbehne, cestina sa da citat, a myslim ze kazdy sa radsej obzrie po ubuntu.cz, nie ze by som nebol Slovak, ale zabehnuta vec je zabehnuta vec
      • Re: Nová slovenská Ubuntu Komunita 10.05.2007 | 15:14
        Juro   Návštevník
        Pripájam sa k predchádzajúcemu názoru.Je to zbytočné trieštenie síl.Všetky potrebné návody a rady užívateľom Ubuntu sú spracované na ubuntu.cz.