2 disky a suse 10.1

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.05.2007 | 20:42
Avatar petermi   Používateľ
nahral som si na disk c.2 suse , potom som po kompletnej instalacii pripojil disk c.1 s windowsom , nasledkom toho sa neviem dostat do linuxu , pise kernel panic... nechcel som mat ziaden loader zavedeny iba prepinat v biose prioritu diskov a takto startovat win alebo linux, po odpojeni disku c.1 ide linux bez problemu. win sa nastartuje samozrejme s oboma diskami, ako inac. predtym som sem tam mal suse 9.1 9.2 a nespominam si aby nieco podobne sa stalo. stale som instaloval oddelene suse aj windows bez bootmanagerov. zachranny rezim skonci identickou hlaskou. nechcem ale preinstalovavat linux s oboma diskami. potrebujem ich mat oddelene nezavysle na sebe. pise sa tam nieco v zmysle "device is busy..." nejaka sikovna rada sa najde ?
    • Re: 2 disky a suse 10.1 09.05.2007 | 20:48
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      nahral si suse na disk /dev/sda ked si pripojil windows je z neho uz disk /dev/sdb ---> treba zmenit v /boot/grub/grub.conf hd(0,x) na hd(1,x)
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
    • Re: 2 disky a suse 10.1 09.05.2007 | 20:52
      Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
      Veď nejaký bootloader tam byť musí (niečo musí OS 'nakopnúť')...
      Ja som inštaloval Linux podobne (nainštaloval som bootloader na HDD s Linuxom, Win HDD zostal neporušený) a prepínam to tiež cez BIOS.
      • Re: 2 disky a suse 10.1 09.05.2007 | 21:12
        Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
        jj, ale v biose len zvolis z ktoreho ma bootovat. on ked pri instalacii nemal disk s win zapojeny, bootloader sa nakonfiguroval na hd(0,x) a teraz je hd(1,x). On z neho zacne bootovat, ale linux si mysli ze je na inej particii.
        nabootuj nejake live disrto a zmen to.
        lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
        • Re: 2 disky a suse 10.1 09.05.2007 | 21:43
          Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
          Prepáč, ale ja som nereagoval na teba...
          Keď som písal (chcel som len uviesť veci na pravú mieru), tvoj príspevok som ešte nevidel...a tú zmenu v grub.conf (alebo menu.lst) chápem ;).
          • Re: 2 disky a suse 10.1 10.05.2007 | 00:58
            Avatar petermi   Používateľ
            ok super, diki, to ma nenapadlo ze sa zmeni cislo hdd v grube , hned skusim