madriva 2007free+Rýchly internet(t-mobile)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.05.2007 | 22:01
juraj   Návštevník
poradí mi niekto,kde nájdem návod na pripojenie cez ethernet?dns,dhcp,ip......nemám o tom ani potuchy.hladám už dlho. vo widowsoch to funguje.dkujem
    • Re: madriva 2007free+Rýchly internet(t-mobile) 12.05.2007 | 01:18
      WlaSaTy   Návštevník
      navod na pripojenie cez Ethernet pomocou DHCP ktory priradi IP a doda zodpovedajuce DNS? pichnes kabel do sietovky a ostatne sa zariadi samo, na to vzniklo DHCP.

      otazkou je ci funguje sietovka (problem s kablom vynechame kedze to na tej zostave pravdepodobne funguje pod inym os) a ci sa korektne priradi DNS.

      /sbin/lspci
      ifconfig
      • Re: madriva 2007free+Rýchly internet(t-mobile) 13.05.2007 | 12:02
        juraj   Návštevník
        ak by sa to zariadilo samo nepísal by som sem.aj tak dakujem.
        • Re: madriva 2007free+Rýchly internet(t-mobile) 14.05.2007 | 00:01
          WlaSaTy   Návštevník
          ziet zaco. skoda ze nevieme podrobnosti bez ktorych sa neda ani uhadnut, nieto este poradit.
    • Re: madriva 2007free+Rýchly internet(t-mobile) 14.05.2007 | 13:39
      Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
      ze by toto ? Xe to vsak cas, lasku a pochopenie ..

      • Re: madriva 2007free+Rýchly internet(t-mobile) 14.05.2007 | 17:30
        WlaSaTy   Návštevník
        no, ja by som s niecim takym nestrasil zaciatocnika, skor by som odporucil zamerat sa pre zaciatok na typ sietovky, verziu jadra a zoznam nacitanych ovladacov (popripade aj s vypisom sietovej konfiguracie).

        teda na prikazy:
        sudo lspci
        uname -a
        sudo lsmod
        sudo ifconfig

        bez takychto zakladnych informacii sa da jedine podotknut ze je nieco pokazene.
        • Re: madriva 2007free+Rýchly internet(t-mobile) 14.05.2007 | 17:33
          Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
          Suhlas, ale tam to ma STEP by STEP ... a aj s dakym tym pokecom ...

          • Re: madriva 2007free+Rýchly internet(t-mobile) 14.05.2007 | 21:32
            WlaSaTy   Návštevník
            moc odborne navody dokazu bezneho uzivatela odradit.
            • Re: madriva 2007free+Rýchly internet(t-mobile) 15.05.2007 | 09:10
              Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
              Kecal som s VIXom :-) tvrdil, ze to robi pre ludi zo skolstva :-)) a ked to oni pochopia .. hehe
              • Re: madriva 2007free+Rýchly internet(t-mobile) 15.05.2007 | 14:22
                WlaSaTy   Návštevník
                zavisi od toho ako im to prednesie a aky vztah k tomu ziskaju. si predstav ze by si dal takuto prirucku rodicovi, ten by okamzite zahodil system a radsej kupil licenciu na nieco ine.

                ale k veci, typnem si ze je pouzita nejaka integrovana sietovka ktory linux nerozpoznal (ako sa to obcas stava). v pripade inych OS sa dodavaju ovladace na CD (ktore dost casto nesuhlasia s dodanym tovarom) ale pri linuxe zas staci povedat systemu co je to zac a popripade dat novsie jadro cez update systemu.