problem s acpi

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.05.2007 | 01:52
linux21   Návštevník
Mam taky problem ked vipnem v BIOSE acpi ide mi linux ale nejde windows a ked zapnem acpi linux nejde a windows ide ako to mam vyriesit.
    • Re: problem s acpi 12.05.2007 | 02:23
      WlaSaTy   Návštevník
      hm, nevysiel uz nahodou update na bios danej dosky?
    • Re: problem s acpi 12.05.2007 | 02:38
      Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
      acpi=off
      <pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>
      • Re: problem s acpi 12.05.2007 | 02:50
        linux21   Návštevník
        a kde v linuxe to mam napisat
        • Re: problem s acpi 12.05.2007 | 03:12
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          predas to ako parameter jadru pri boote, alebo to pridaj ako paremeter jadru v konfig subore pre zavadzac
          • Re: problem s acpi 12.05.2007 | 10:33
            linux21   Návštevník
            a kde v linuxe najdem ten konfig subor ???????
            • Re: problem s acpi 12.05.2007 | 15:26
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              ak mas lilo tak /etc/lilo.conf
              ak mas grub /boot/grub/menu.lst
      • Re: problem s acpi 12.05.2007 | 11:14
        Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
        To je také riešenie ako zametanie špiny pod koberec. Nespustenie acpi pri štarte nevyrieši ten problém, jediné čo mu to vyrieši je to, že pri prepínaní OS nemusí chodiť do BIOSU a ručne vypínať acpi. Síce pri jednom nastavení BIOSU pojde aj windows aj linux, ale výsledok bude, že spotreba energie pod linuxom bude nenormálne vysoká. Ak náhodou ide z batérií, prejaví sa to dosť výrazne (môžem potvrdiť - mal som SUSE, kde mi to podobne blblo). A o ekológií ani nehovorím.
        Moja rada : skús inú distribúciu, napríklad Mandrivu, tam mi to funguje bez problémov, alebo ako tu už niekto spomínal pohľadaj niekde upgrade biosu dosky. To by skutočne mohlo pomôcť.
        "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>