kto pomoze s TV?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.05.2007 | 21:58
Bilko   Návštevník
ahojte, mam TV kartu MSI digiwox A/DII, nainstaloval som v4L a firmware v2, kartu mi automaticky sice nedetekuje, ale ked pustim kdetv tak kartu naladim a ide i analogovy program ale bez zvuku. Prosim o pomoc s vyriesenim problemu:
1. automaticka detekcia
2. zvuk
3. DVB by malo ist v xine, ale nejde takze aj to
Mam SUSE 10.2, vsetky aktualizacie

Dakujem za kazdu radu
    • Re: kto pomoze s TV? 12.05.2007 | 22:11
      :-)   Návštevník
      zvuk: mozno pomoze ked sa pohrajes s alsamixerom a tam nastavis prislusnu uroven zvukoveho vstupu
      • Re: kto pomoze s TV? 14.05.2007 | 00:33
        bilko   Návštevník
        kde sa da pohrat s alsamixerom? inak , nejdu mi zvuky na skype, pritom kopete ide aj so zvukmi.skype mi dava moznost vybrat zvukove zasiadenie oss, alebo alsa, ale nejde to ani s jednym nastavenim. a taktiez ta TV karta
        • Re: kto pomoze s TV? 14.05.2007 | 11:53
          WlaSaTy   Návštevník
          :kde sa da pohrat s alsamixerom?
          zeby v alsamixeri alebo inom mixeri (programe ktory uámoznuje nastavit uroven hlasitosti zvuku a aj stlmenie zvukoveho kanalu) ktory vie robit s alsou? ale pozor aby si sa prepol na spravnu zvukovku :-)
        • Re: kto pomoze s TV? 14.05.2007 | 12:13
          m0d0r   Návštevník
          tak potom mozno treba sa pohrat a arts alebo rovno z mixovanim zvukov. Aku mas zvukovku ???
    • DVB 14.05.2007 | 13:15
      Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
      DVB vysiela vo formate MPEG, ktoreho dekoder nie je z licencnych dovodov na instalacnom mediu. Musis si pridat repozitar Packman-a (pouzi gugle) a z neho nainstalovat kaffeine. Potrebne kodeky by sa ti mali doinstalovat sami v ramci zavislosti. V podstate potrebujes preinstalovat xine-lib. A pridaj si rovno w32codecs a mplayer a vsetky *mad* baliky.
      Add zvuk a detekcia: Pusti si konfiguraciu TV v Yast2 a skontroluj si, ci mas spravne nastavene prepojenie TV karty so zvukovkou.
      Je mozne, ze TV karta pouziva iba externy vystup na zvuk, to ju potom musis prepojit kablom do vstupu zvukovky. Potom musis spravny vstup do zvukovky Line-in resp. Mic zosilit v mixeri; prikaz alsamixer.
      Only man who sells empty boxes is the undertaker.
      • Re: DVB 14.05.2007 | 15:09
        bilko   Návštevník
        ahoj, problem je ten, ze ja mam USB TV kartu, zvuk sa neda prepojit kablom do sietovky. skusim ten kaffeine nainstalovat cez smart, no neviem ako sa s tym robi. zatial by som bol rad, keby mi siel zvuk na analogovom prijme. Ide len obraz. taktiez v yaste mi nedetekuje TV kartu, tak neviem ako by som tam nastavil TV kartu. Skuste este nieco. Ten alsamixer som skusal, ale tam je vsetko nastavene naplno. Zvukovka HDA intel, ovladace alsa +OSS, aktivna alsa
        • Re: DVB 14.05.2007 | 15:12
          Bilko   Návštevník
          oprava, neviem ako by som ten vystup z TV karty prepojil do zvukovky kedze mam usb TV kartu, bude sa to musiet urobit softwarovo.
          • Re: DVB 15.05.2007 | 16:25
            Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
            Pisal som, ze niektore TV karty maju iba audio vystup, a to sa tyka analogovych.
            Analogova TV karta: ak ju yast nenajde, doporucujem nahlasit do bugzilly spolu s vystupom prikazu "hwinfo --tv".
            Add instalacia Packman balikov: Pustis yast2 -> Zmena zdroja instalacie a pridas URL ftp.uni-erlangen.de/pub/mirrors/packman/suse/10.2 . Potom mozes instalovat jak smartom tak yastom -> Instalacia a odstranenie softveru.
            Only man who sells empty boxes is the undertaker.