ktore iso pre Arch linux treba prevziat

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.05.2007 | 21:39
Guest   Návštevník
chcem skusit Archlinux len neviem, ktore iso treba pouzit.
arch-0.7.1.iso alebo arch-0.7.1-base.iso? aky je medzi nimi rozdiel?
    • Re: ktore iso pre Arch linux treba prevziat 17.05.2007 | 21:51
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      staci ti base, ale stiahni verziu 0.8. aj tak budes vsetko upgradovat z netu.
      • Re: ktore iso pre Arch linux treba prevziat 18.05.2007 | 01:10
        wamba   Návštevník
        a nebo spíš stáhni 2007.05 (Duke) (ten je nyní aktuální).
    • Re: ktore iso pre Arch linux treba prevziat 17.05.2007 | 23:30
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      base - zaklad system
      to druhe - v podstate vsetky balicky, ale aj tak sa bude arch upgradovat cez net, cize ti staci v pohode base

      P.S. nezlakni sa instalacie :D Pokym som zistil ako sa to ma spravne instalovat ubehol skoro tyzden. Prva instalacia mi trvala 3 dni, lebo Archieho si skladas, takze po 3 dnoch v prikazovom riadku mi nabehlo Gnome ;)

      V.P.S. naucis sa touto formou o linuxe viac nez napr v Ubuntu
      • Re: ktore iso pre Arch linux treba prevziat 17.05.2007 | 23:35
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        tak dlho? 3 dni je dost a pritom sa nic nekompiluje. ja som to par za par hodin kompletny system, aj nastaveny.
        • Re: ktore iso pre Arch linux treba prevziat 18.05.2007 | 00:03
          Samuel Cengel   Návštevník
          base nainstalujes, ak vies na to, za 20 minut, mozno aj skor, podla stroja :-) ostatne stiahnes z netu, co uz je o niecom inom, lebo si tam davas iba, co ty sam budes chciet. zalezi aky mas rychly net.
          • Re: ktore iso pre Arch linux treba prevziat 18.05.2007 | 00:29
            Avatar srigi   Používateľ
            Nie je problem si spravit lokalny repozitar. Potom je preinstalovanie zalezitost na 2 hodiny. Ale suhlasim, ze Arch-novacik sa s tym bude sr.t aj 3 dni.
      • Re: ktore iso pre Arch linux treba prevziat 18.05.2007 | 09:15
        Guest   Návštevník
        jeden arch uz mam nainstalovany. supol som tam zakladny system a MC :-) a to mi zatial stacilo a netrvalo to ani 20min:-).

        zial nemozem instalovat cez net bo ten comp nie je na net pripojeny. takze mi bude treba ten druhy iso image a nie base.

        Arch sa mi paci za ciste konfigy, nic zbytocne a to co potrebujem si tam pridam sam. A to podstatne zas sa nieco naucim :-)