grub problem

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.05.2007 | 14:41
pepo   Návštevník
Dobry, mam mensi problem pri bootovani- hodil som si novu klavesnicu (usb, odstranil som PS2) a teraz mi pri boote klavesnica nereaguje a defaultne sa mi spusta ubuntu (po uplynuti countdownu). Za pomoc vopred dakujem.

P.S checkol som net a mozno by pomohlo preinstalovat Grub http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=224351
alebo snad upravit nieco v biose
    • Re: grub problem 21.05.2007 | 14:52
      hawkey   Návštevník
      Mas v BIOSE povolene USB Legacy devices (alebo nieco podobne)?
      Dost standardne to byva zakazane, pritom to znamena ze veci ako USB klavesnicu, USB mys a pod. nedokaze "spracovat" BIOS ale sa spristupnia az po nabehu systemu.
      BIOS Setup ma nejaky delay (zhruba kym svieti to Press DEL to enter Setup) kym vyhodnocuje aj ci na eventualnej USB klavesnici nebolo stlacene to DEL. Takze tam by si sa mal dostat a zmenit to. S boot managerom to nic nema.
      Mne sa dokonca stava - asi si komponenty "elektricky celkom nerozumeju" - ze obcas system klavesnicu nevidi ani pri starte PC a nedostanem sa ani do BIOS Setupu, a take ze obsluzit boot manager nehrozi vobec. Skor to bude klavesnicou ako doskou - o doskach Gigabyte je zname, ze su kompatibilne aj s velmi nedoveryhodnymi zariadeniami, kartami, etc.
      • Re: grub problem 21.05.2007 | 21:45
        pepo   Návštevník
        Checkol som si poriadne bios a nasiel som si tam USB support disabled. Ked som si to povolil tak mi to zacalo pracovat normalne- jupiiiiiii. Dik za odpoved