ubuntu vs. kubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.05.2007 | 15:48
xxxx   Návštevník
dobry, pocul/cital som, ze kubuntu vseobecne je oproti povodnemu ubuntu 'nedorobok, nedotiahnute, nestabilne...' (z dovodu nizsej podpory...?) - moze to niekto potvrdit/vyvratit, pripadne pridat nazor? (mam pomaly net, takze moznost doinstalovania kde do ubuntu pre mna neprichadza do uvahy...) momentalne pouzivam ubu (na gnoma si zvykam), ktore je fajn, ale kde je mi predsa len o trochu blizsie... konkretne ma zaujima feisty... dik...
    • Re: ubuntu vs. kubuntu 24.05.2007 | 15:54
      Elven   Návštevník
      v kubuntu sa mi neda napriklad rozfungovat sietovka - musel som nainstalovat xubuntu a cez to som to siel...

      ano hodnotim kubuntu ako menej dotiahnute - vecsinu problemov vsak riesia automaticke aktualizacie

      ak mas pomaly net a chcel by si vyskusat vsetko mozne, da sa objednat DVD kde je vsetok SW pre ubuntu, kubuntu atd. a ta sa s pomocou neho urobit kubuntu z ubuntu a naopak

      http://ubuntu.kayle.sk/obchod.html
      • Re: ubuntu vs. kubuntu 24.05.2007 | 16:11
        Tomáš Hanzel   Návštevník
        Mne osobne bývalo bližšie KDE, no mení sa to...
        Kubuntu i Ubuntu vzinklo na báze Debiana ktorého mam velmi rad, no Kubuntu je asi naozaj "nedotiahnuté" ak ked presnejší opis prečo asi nemám. Proste to dokážem odhadnúť...Už pri inštalácii z Live CD som mal problémy ktoré sa mi zdali také...skôr z výroby...//podotýkam že mám asi 7 CD originálov// Ubuntu samotné je lepšie, no čím to je že to takto funguje....ani boh.....
        Mimochodom rozfungovanie sieťovky a hardwar-u...nezdá sa mi žeby to bolo v nadstavbách X ako Xfce, GNome, KDE, atd...takže v tomto ten problém asik nebude...ak sa mám rozhodnúť...aj ked mam debiana, inštaloval by som keby om musel Ubuntu...a čo sa týka podpory práve na ubuntu je dosť veľka...Elven je odborník...heh...
        • Re: ubuntu vs. kubuntu 24.05.2007 | 16:31
          xxxx   Návštevník
          vdaka, pani, za nazory... deklarovana vacsia stabilita ubu oproti kubu bol aj dovod, preco som mu dal prednost (ubu)... asi bude najrozumnejsie zzivat sa s gnomom (neviem preco, tiez to nedokazem racionalne zdovodnit, ale kde sa mi viac pozdava - a nie je to len vseobecne uvadzana 'podoba s win' - napr. jeden cas som robil o.i. s windowmakerom a tiez mi sedel (podoba s win - je tam (z hladiska ergonomie) vobec nejaka?) ked si dokupim dvd mechaniku, ozvem sa elvenovi ohladne media - dik... zdravim...
          • Re: ubuntu vs. kubuntu 24.05.2007 | 16:46
            Avatar Rastislav Majtán Win XP, Win7 64, Mint  Používateľ
            Moj nazor je opacny. Rovnocenne som rozbehával aj jedno aj druhé prostredie a jednoznacne Kubuntu sa mi zdá lepsie. Moznosti nastavenia pokial clovek nebúcha stále do konzoly sú lepsie. Aplikácie sú rozhodne lepsie. Gnome je stavané rozhodne primitívnejsie a zvykat si na horsie nemá význam. KDE je rozhodne minimálne o jeden stupen vyssie. Prívetivejsie a ako vravím moznosti nastavenia lepsie. Krusader a Gnome-commander sú neporovnatelné. Majú daleko k Total Commanderu ale Crusader sa funkciami a prívetivostou aspon blízi. Myslím ze smet vývoja KDE je správny a Gnome nám vnucuje nieco co nie je vhodné pre dnesného uzivatela.
            • Re: ubuntu vs. kubuntu 24.05.2007 | 16:50
              Elven   Návštevník
              v kubuntu funguje aj gc a v ubuntu funguje aj gc. v com je teda problem? :)

              osobne pouzivam gnome a mix qt a gtk aplikacii... a slape mi to romanticky pomaly :D
            • Re: ubuntu vs. kubuntu 26.05.2007 | 16:36
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
              Nesúhlasím že je Gnome primitívnejšie, práveže nie je prepatchované ako KDE. Však v jednoduchosti je krása.
              • Re: ubuntu vs. kubuntu 26.05.2007 | 17:59
                Avatar Michal Sekletár Arch Linux  Používateľ
                presne

                a kedze v jednoduchosti je krasa tak si casom nahodim nejaky *box alebo enlightenment.
                DON'T FEAR THE PENGUINS Jabber: seki@jabbim.sk
                • Re: ubuntu vs. kubuntu 26.05.2007 | 22:45
                  Avatar srigi   Používateľ
                  Enlightenment ma v poslednej dobe nejake problemy. Treba pockat este aspon pol roka, kym sa doladi.
        • Re: ubuntu vs. kubuntu 24.05.2007 | 16:48
          Elven   Návštevník
          vdaka heh :)

          problem v kubuntu som mal taky, ze ked som napisal svoje "internetove cisielka", tak mi nedokazalo vziat IP ani branu. na kubuntu edgy a dapperovi v pohode, tu mu napisalo ze nespravna hodnota :)

          po instalacii xubuntu do kubuntu to uz slo... v xubuntu som nahodil a v kubuntu som potom behal :)
          • Re: ubuntu vs. kubuntu 24.05.2007 | 17:00
            Avatar Rastislav Majtán Win XP, Win7 64, Mint  Používateľ
            Nezaregistroval som takéto problémy teraz pracujem v Kubuntu a akosi mám viac vsetko po ruke. Nastavenie prostredia, nastavenia monitora a pacovných líšt..všetko je predvídateľné. Napríklad Ubuntu mi nahodilo inú frekvenciu pri prihlasovacej obrazovke a inú v samotnom prostredí. Prihlasovanie som robil POTME lebo to boli hodnoty čo už monitor nepodporoval. Nastavenie líšt-hrôza. Všetko vždy poprehadzované a dokonca ABSOLUTNE ZATUHNUTIE systemu.
            • Re: ubuntu vs. kubuntu 24.05.2007 | 17:10
              xxxx   Návštevník
              co sa tyka kde, vrelo suhlasim... co sa tyka kubu, asi vyskusam a uvidim, ci (resp. co) uvidim... dik
    • Re: ubuntu vs. kubuntu 26.05.2007 | 15:51
      Janico   Návštevník
      fakt asi to ubuntu, teraz mam Kubuntu vsetko je v pohode az na ten net a mam vsetko ponastavovane
      • Re: ubuntu vs. kubuntu 26.05.2007 | 16:12
        XXXX   Návštevník
        sorry, nejak som nepochopil... ubu ci kubu?
        ...ja teraz druhy den skusam kubu (nasledne po ubu)
        a okrem mierne dlhsieho startu x-iek (ak sa mi to iba nezda)
        sa mi viac pozdavaju (aspon zatial)...
    • Re: ubuntu vs. kubuntu 26.05.2007 | 16:25
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Ubuntu je určite stabilnejšie ako Kubuntu. Ale netvrdím že Kubuntu je preto zlé distro. Je to len otázka zvyku a kto aký desktop preferuje.
      • Re: ubuntu vs. kubuntu 26.05.2007 | 17:10
        xxxx   Návštevník
        ...jasne, dik. Ta predosla otazka bola pre Janica (nie vseobecne ubu-kubu) - jeho odpoved vysla nejednoznacne...
        • Re: ubuntu vs. kubuntu 26.05.2007 | 20:52
          LUcoRP   Návštevník
          v mojom pripade kubuntu 7.04 - nepouzitelne, ubuntu 7.04 - takisto, ubuntu 6.06 - v pohode, ale som zvyknuty na KDE, kubuntu 6.06 - na tom ficim teraz
      • Re: ubuntu vs. kubuntu 26.05.2007 | 22:41
        Avatar srigi   Používateľ
        No ja by som clovekovi, ktory kce mat vyladene KDE radsej doporucil openSuSE-10.2   Predsa len v Kubuntu citit istu odflaknutost. Zato KDE je v SuSE vyborne zladene so spravcovskym SW (tak ako je GNOME zladene s Ubuntu).
        • Re: ubuntu vs. kubuntu 27.05.2007 | 15:22
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Súhlasím že je SuSE odladenejšie, ale na druhej strane správa balíkov je lepšia v Kubuntu ako v SuSE. A nie je taký moloch.
        • Re: ubuntu vs. kubuntu 29.05.2007 | 14:20
          Tomáš Hanzel   Návštevník
          Tu by som si dovolil súhlasiť...
          Pokial GNOME, tak hocakú distribúciu...

          Ale pokial KDE, tak najlepšie a najprepracovanejšie KDE má SUSE. Keby je KDE ako na SUSE-čku mam ho i na Debiane....sa mi nece nastavovať...
    • Re: ubuntu vs. kubuntu 26.05.2007 | 22:07
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ubuntu vs. kubuntu?

      XUBUNTU!

      http://sk.wikipedia.org/wiki/Xubuntu
    • Re: ubuntu vs. kubuntu 29.05.2007 | 10:37
      Avatar native Fedora 11, FreeBSD  Používateľ
      Skus PClinuxOS 2007. Mas tam KDE a mozes pouzivat balicky deb aj rpm.
      • Re: ubuntu vs. kubuntu 29.05.2007 | 11:48
        Avatar srigi   Používateľ
        Skus PClinuxOS 2007. Mas tam KDE a mozes pouzivat balicky deb aj rpm.


        Mohol si prihodit aspon recenziu.
      • Re: ubuntu vs. kubuntu 29.05.2007 | 12:46
        ---   Návštevník
        to je co za napad pouzivat na rpm distre deb baliky?
        • Re: ubuntu vs. kubuntu 29.05.2007 | 17:04
          Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
          No mne sa príliš nezdá, že PCLinuxOS používa .deb balíčky (iba inštalácia je prebratá z Debian-like distier).
          Asi ich používa iba tak, ako porty distra Debian používajú balíčky .rpm...
          • Re: ubuntu vs. kubuntu 29.05.2007 | 17:21
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
            Používa RPM balíky cez APT.
            • Re: ubuntu vs. kubuntu 30.05.2007 | 11:01
              jokra   Návštevník
              Prvykrát t.r. bezproblemove ubu
              • Re: ubuntu vs. kubuntu 30.05.2007 | 11:05
                jokra   Návštevník
                Ubuntu studio vynikajuce.PClinuxOS 2007 vynikajuci a pobeží aj na slabšom HW, kde ubu a kubu ani xubunechceli bežať.