Miranda v Linuxe

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.05.2007 | 13:21
Pelko   Návštevník
Rozbehal dakto v linuxe mirandu? použili ste nato emulátor? Je jej funkčnosť dostatočná? Budem kupovať nový PC a hned tam hodím na komp ubuntu, ale nechcem príst o moju mirandu ktorú som si zamiloval.... nechcem žiadnu inú náhradu.
A prosím, hodte sem aj screen ako tá miranda v linuxe vlastne vyzerá :)
    • Re: Miranda v Linuxe 31.05.2007 | 13:26
      Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
      Neskusal som to, ale nasiel som nejake how-to. Link
      • Re: Miranda v Linuxe 02.06.2007 | 01:37
        Avatar Mirrec ubuntu 8.10  Používateľ
        # GCC - nebo jakýkoliv jiný s C/C++ kompatibilní překládací program
        # CC = winegcc - wine devel, stáhnete přes Vašeho souborového manažera
        # WRC = wrc - opět stáhnete přes Vašeho souborového manažera

        ako toto nainstalujem na ubuntu 7.04? neviete mi niekto poradit? - som zaciatocnik dakujem vopred :)
        • Re: Miranda v Linuxe 02.06.2007 | 01:41
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          apt-get install build-essential

          apt-cache search cc | grep dev
          apt-cache search wrc
    • Re: Miranda v Linuxe 01.06.2007 | 14:52
      Avatar driller Ubuntu, OpenSuSE  Používateľ
      Naco nosit drevo do lesa? kvoli lokalnemu adresaru?
      • Re: Miranda v Linuxe 02.06.2007 | 01:21
        Schade   Návštevník
        Ja som to zbezne skusal, bola to upravena verzia (http://www.miranda-fr.net/tioduke/miranda-bin.tar.gz) a ako tak sla (neukladali sa options atd.), nove pluginy vsak nie. Bezala cez wine. Ale cele mi to pripadalo skor ako demostracia ze sa to da. Tak som to nakoniec vyriesil vmware a zatial som spokojny.
        http://forums.miranda-im.org/showthread.php?t=4624 - forum
    • Re: Miranda v Linuxe 02.06.2007 | 01:37
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      preco nechces radsej nieco nativne pre linux? tvoj sposob sa mi zda necisty...
      • Re: Miranda v Linuxe 02.06.2007 | 01:44
        Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
        tiež nechápem načo mirandu ... veď linux má plllno alternatív ... ;)
        ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
        • Re: Miranda v Linuxe 02.06.2007 | 01:45
          schade   Návštevník
          A je nejaka schopna spolupracovat so secureim?
        • Re: Miranda v Linuxe 07.06.2007 | 22:21
          peto   Návštevník
          No ak viete o nejakej nahrade Mirandy pod lindou tak sem s nou.. Ano, je vela IM priamo pre linux ale ani jeden neobsahoval vsetko co miranda... Kazdy ma len kusok.. najlepsie by bolo keby sa vsetky spojili. Pluginy ako blikajuca led-dioda na asusoch po prichode spravy, skinovanie resp. prisposobovanie tabov v pisani sprav, nastavovanie viditelnosti, update notify, prenosy suborov medzi klientmi vratane icq, popup okna, historia avatarov a ja neviem co este mozne proste v inych klientoch chybaju. Netvrdim ze ja tieto pluginy pouzivam, ale ak pozriem na najstahovanejsie packy mirandy, tak vidim co vsetko tam je. Tak asi preto chcu vsetci mirandu pod linuxom, lebo je najlepsia a nahrada za nu nie je.
          Apropo miranda pod linuxom.. instalacia mi vzdy zdochla pri irc.o :P
          • Re: Miranda v Linuxe 07.06.2007 | 22:49
            --   Návštevník
            mozno by stalo za to spytat sa sameho seba: stoji mi pouzivanie linuxu za to ze sa rozlucim s mirandou? (pouzivanie mirandy cez emulator bude asi vzdy iba nieco ako "demonstraciou toho ze sa to da")
          • Re: Miranda v Linuxe 08.06.2007 | 10:22
            Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
            tak si to naprogramuj, nie je nic jednoduchsie :)
          • Re: Miranda v Linuxe 09.11.2007 | 11:12
            Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
            Pouzivam hlavne kopete, v minulosti som pouzival gaim. Viem ze:

            skinovanie resp. prisposobovanie tabov v pisani sprav - kopete, urcite nieco take bude aj v gaim
            nastavovanie viditelnosti - kopete, gaim
            update notify - to mas zahrnute priamo v operacnom systeme a pre vsetky programy, ktore si instaloval z repozitarov (teda cez apt-get, popripade synaptic) ako pri kopete tak aj pri gaim
            prenosy suborov medzi klientmi vratane icq - gaim dokaze aj prenos suborov v icq do urcitej velkosti, kopete viem ze cez icq nie cez jabber ano. btw pokial mi je zname na mirande transfer dat cez icq protokoly tiez nefunguje.
            popup okna - ked yslis tie bublinky, ktore sa ti vyhodia pri prihlaseni uzivatelov, alebo ked ti pridu nove spravy, tak to maju obidva klienti
            historia avatarov - kopete to ma, gaim neviem

            kopete ma vela roznych pluginov. Tu su niektore z nich (use google).
            gaim ma tiez vela pluginov. Klik:) Pidgin je novsia verzia gaim-u, cize aj prenho bude pravdepodobne existovat vela funkcii.

            to ci kopete, alebo gaim y som sa na tvojom mieste rozhodoval podla toho akeho pouzivas window managera. Pokial pouzivas KDE - kopete, ak gnome - gaim, pidgin
            git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • Re: Miranda v Linuxe 08.11.2007 | 23:49
        Avatar srigi   Používateľ
        Ak poznas Mirandu, tak vies preco. Ak nepoznas, odporucam sa zoznamit, len aby si mal prehlad co to maju vo Win za killer app.
        • Re: Miranda v Linuxe 09.11.2007 | 09:34
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          no kvoli tomu to urcite nebudem instalovat
          • Re: Miranda v Linuxe 09.11.2007 | 11:04
            Avatar srigi   Používateľ
            No ved jasne, myslel som niekde v praci na PC s Win, u kamarata a podobne.
    • Re: Miranda v Linuxe 07.06.2007 | 22:54
      qwertz   Návštevník
      nejak tomu nerozumim, proc nezustanate u windows, kdyz chcete pouzivat windows aplikace
      chcete vyzkouset ubuntu ? tak ho proste zkuste, vzdyt ani nevite co vse nabizi, zkuste taky ruzne icq klienty a pak spekulujte teprve nad mirandou
      tady mate na vyber http://www.linuxsoft.cz/sw_list.php?search_world=icq&tlacitko=Hledat
      • Re: Miranda v Linuxe 07.09.2007 | 20:57
        deafboy   Návštevník
        Notak chlapci, ste jak mali... na jednej strane sa linuxaci hadaju, aky je linux skvely a ako by ho mali vsetci pouzivat, ale ak niekto chce pouzivat napr. mirandu poviete mu ze je to sprostost, a ma si najst nieco ine... mne napriklad bez problemov fici... takychto ludi namam rad Grrr....
        • Re: Miranda v Linuxe 07.09.2007 | 21:37
          Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
          ale aj tvoje poziadavky su trosku nelogicke, to musis uznat.
          cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
    • Re: Miranda v Linuxe 07.09.2007 | 21:44
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      No mireandu spúšťať pod linuxom .. wine štartuje dosť dlho, je výrane pomalšie ako keby aplikácie bežali natívne .. proste odporúčam linuxové alternatívy. Klienti ako Kopete, alebo Gaim (Pidgin) nie sú najhoršie.
      • Re: Miranda v Linuxe 08.11.2007 | 22:43
        deafboy   Návštevník
        Miranda v linuxe (sk ubuntu forum) bezi cez wine ale s dalsimi pokusmi som asi skoncil, bo cez najnovsi wine nefunguje clist_nicer a o kompilaci pre linux uz ani nehovorim... ja nevem nad cim rozmyslaju vyvojari wine... cim dalej tym je to horsie...
        • Re: Miranda v Linuxe 08.11.2007 | 23:26
          WlaSaTy   Návštevník
          sex, drogy a rock'n'roll. a ty?
        • Re: Miranda v Linuxe 09.11.2007 | 09:09
          Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
          wine je treba mat vzdy tak minimalne v piatich verziach - v kazdej verzii bezi nieco ine :)
    • Re: Miranda v Linuxe 09.11.2007 | 11:19
      Avatar titanik mint  Používateľ
      ja som nasiel toto
      http://forums.miranda-im.org/showthread.php?t=4624&highlight=linux
      tam hned najdete odkaz na
      http://lemenkov.newmail.ru/other/miranda-im/
      ale rozbehat sa mi ju podarilo len zo zakladnej instalacie (aspon nieco).
      skusim este ten cesky manual