switch user

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.06.2007 | 02:58
Avatar tuficek   Používateľ
Mam problem pri prepnuti uzivatela. Mam opensuse 10.2 a ati radeon 9550. Nainstaloval som som si grafiku( cez YAST) na cerstvo nainstalovany opensuse. 3D mi funguje, proste vsetko ide ako ma. Len mam problem s prepnutim uzivatela. Ak prepnem uzivatela tak mi ostane cierna obrazovka a nic nejde. Pocitac musim natvrdo vypnut lebo klavesy vtedy nefunguju.Ak sa driver fgrlx odinstaluje tak sa prepnut uzivatel da ale nemam zase 3D. Ak viete nieko poradit tak napiste. Dakujem
    • Re: switch user 02.06.2007 | 03:00
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      pozri do logov ci tam nie je nieco podozrive
      • Re: switch user 02.06.2007 | 12:53
        Avatar tuficek   Používateľ
        no ja som novacik v linuxu. pozeral som si niektore logy ale aj tak mi nic nehovoria. Akurat toto sa mi zdalo podozrive v kdm.log Using config file: "/etc/X11/xorg.conf"
        (WW) fglrx: No matching Device section for instance (BusID PCI:1:0:1) found
        (EE) AIGLX error: dlsym for __driCreateNewScreen_20050727 failed (/usr/lib/dri/fglrx_dri.so: undefined symbol: __driCreateNewScreen_20050727)
        (EE) AIGLX: reverting to software rendering
        The XKEYBOARD keymap compiler (xkbcomp) reports:
        > Warning: Type "ONE_LEVEL" has 1 levels, but <RALT> has 2 symbols
        > Ignoring extra symbols
        Errors from xkbcomp are not fatal to the X server
        Could not init font path element /usr/share/fonts/Speedo, removing from list!
        Could not init font path element unix/:7100, removing from list!

        no neviem ak by si vedel poradit ktory log si mam pozriet a co mam hladat, tak by som bol rad . dakujem
        • Re: switch user 02.06.2007 | 14:41
          WlaSaTy   Návštevník
          hm, binarne a neslobodne ovladace. uz umoznuju hibernaciu a uz z nich odstranil vyrobca ten kopec chyb?

          no ale za pokus by stalo vyskusat opensource driver. ten ma sice mensi 3d vykon, ale stale dostatocny.
        • Re: switch user 02.06.2007 | 15:55
          Avatar tuficek   Používateľ
          a kde ho najdem alebo ako mam hladat?
          • Re: switch user 02.06.2007 | 15:58
            --   Návštevník
            open source ovladac pouzijes tak ze v /etc/xorg.conf napises ako driver nie fglrx ale ati resp. radeon (nic netreba instalovat :)
            • Re: switch user 02.06.2007 | 15:59
              --   Návštevník
              sorry: v /etc/X11/xorg.conf
              • Re: switch user 02.06.2007 | 19:46
                WlaSaTy   Návštevník
                ahoj dvaminusy,
                este by som odporucil aj odinstalovat ovladac od ati inac moze blbnut 2d/3d akceleracia. holt, mix kniznic od ati a opensource asi nie je najstastnejsi sposob riesenia.
                • Re: switch user 03.06.2007 | 15:36
                  Avatar tuficek   Používateľ
                  skusal som napisat do xorg.conf-u aj ati aj radeon a stale mi napisalo ze neznamy ovladac dali sa vsak prepinat uzivatelia ale nebola 3D akceleracia. Tak neviem. Bud budem mat 3D akceleraciu alebo budem prepinat uzivatelov. Jednoznacne ten ovladac od ati je akysi zvlastny.No co uz. Predtym som mal suse 10.1 a vsetko islo. Prvy uzivael mal 3D akceleraciu ale ak som prepol uzivatela tak teb druhy uz nemal 3D. urcite sa to da nejakko nastavit. Ale asi to necham takbudem mat asi jedneho uzviatela. Ale ak by vas tu este niekoho napadlo ako o vyriesit tak dajde vediet vdaka.
                  • Re: switch user 03.06.2007 | 16:00
                    WlaSaTy   Návštevník
                    :skusal som napisat do xorg.conf-u aj ati aj radeon a stale mi napisalo ze neznamy ovladac

                    hm, co mas za distribuviu ked si v nej nemozes nainstalovat standardne opensource ovladace?