dlhe pripajanie PSI do siete

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.06.2007 | 19:45
Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
Mám PSI klient a pripájam sa s ním na server jabber.sk a odtiaľ na ICQ. Keď zapnem PSI do okamihu pripojenia na server uplynie aj 5 minút. Čo s tým môže byť ? Predtým to nerobilo.
"Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: dlhe pripajanie PSI do siete 05.06.2007 | 21:56
      Avatar Erik Mocný arch  Používateľ
      No jedine co ma napada je to ze Psi mas vo verzii 0.10, ktora je uz vyse pol roka stara(neviem presne) a kedze vysla nova verzia ICQ 6, menil sa pravdepodobne aj protokol co ma/moze mat za nasledok toto spomalenie... ine ma nenapada. Skus nejaky nightly build Psi a uvidis ci pomoze ;)
      • Re: dlhe pripajanie PSI do siete 05.06.2007 | 22:08
        --   Návštevník
        este mi vysvetli co ma klient psi spolocne s protokolom icq??? ved psi je klient pre jabber!
        • Re: dlhe pripajanie PSI do siete 05.06.2007 | 22:12
          --   Návštevník
          ak je problem so spojenim do siete tak ho musia riesit spravcovia servera jabber.sk a nie pouzivatel klienta psi. pouzivatekl klienta psi sa o ziadne upgrady nemusi starat a moze pouzivat psi aj ked je stare 5 rokov lebo protokol jabber sa nemeni. len na jabber.sk musia aktualizovat admini ich icq transport - takze mozno len treba pockat kym to urobia.
        • Re: dlhe pripajanie PSI do siete 05.06.2007 | 22:27
          Avatar Erik Mocný arch  Používateľ
          Kto pouziva Psi asi mu dojde ze som myslel icq transport omg. Ale fajn :)
          • Re: dlhe pripajanie PSI do siete 05.06.2007 | 22:30
            Avatar Erik Mocný arch  Používateľ
            A ak by ta Psi omrzel, ako dobru alternativu vidim Gajim alebo Pidgin.
    • Re: dlhe pripajanie PSI do siete 05.06.2007 | 23:16
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      No je pravdou, ze jabber.sk je srot ... niekedy aj mne trva fakt dlho pripojenie, ale nie je to chybou samotneho psi, ale chybou servera jabber.sk, omnoho lepsi je jabbim.sk, odporucam skusit, ak aj na tomto serveri bude dlho trvat pripajanie tak fakt neviem poradit kde je chyba ...
      • Re: dlhe pripajanie PSI do siete 05.06.2007 | 23:34
        Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
        Asi máš pravdu, vyskúšam jabbim.sk. Je mi jasné, že za dlhé pripíjanie nemôže icq protokol, pretože v okamihu pripájania na jabber server s tým icq transport nič nemá. Problém je skutočne s pripájaním na jabber.sk
        "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
        • Re: dlhe pripajanie PSI do siete 06.06.2007 | 02:36
          darkstar   Návštevník
          Mam konoto na jabbim.sk uz asi 1/2 roka a je ovela lepsi ako jabber.sk. V poslednom case mi sice vypadaval icq transport, ale vraj to bola xyba na strane icq. Inak som s nim spokojny.