raid

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.06.2007 | 12:22
peter   Návštevník
robil som preklopenie z non raid na soft raid, a ide mi o to ze nie som nejaky linux goru skor taky amater. Ide o to ze mi raid bezi ako modul , nie je rovno v jadre. a samozrejme ked som si dal nabootovat uz z raidu vypisalo mi nieco take :

EXT3=fs : unable to read superblock
mount : errorr 22 mounting ext3
pivotroot : pivot_root(/sysroot,/sysroot/initrd) failed: 2
umount /initrd/proc failed: 2

podla mojho nazoru to nepozna raid a preto nemoze nabootovat ?.
mozete sa k tomu vy vyjadrit a pripadne poslat riesenie?..
dakujem a prosim ak sa da trocha podrobnejsie nie som linux guru :-)

Dakujem.
    • Re: raid 13.06.2007 | 08:29
      Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
      Ide oto ci ches bootovat z raidu? Ak ano tak musis modul zaviest este pre bootovanim jadra cize ramdisk
      Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
      • Re: raid 13.06.2007 | 10:02
        Peter   Návštevník
        ano chcem bootovat z raidu, modul som zakomponoval do initrd potrebujem este nieco ... niekde som cital ze to potrebujem aj startnut v tom initrd, niekde zase ze nie...co vy na to?
        • Re: raid 13.06.2007 | 15:30
          WlaSaTy   Návštevník
          my na to iba jednu vec: zavisi od toho ako si vytvaral dany raid.

          ja napriklad nepotrebujem initrd (kernel som si kompiloval a ovladac mam tym padom priamo v jadre) a raid som vytvaral tak aby si pametal z ktorych diskov sa sklada a ake zariadenie sa ma vytvorit. ty budes asi musiet ten raid bud spristupnit cez startovaci skript v initrd alebo to povedat pri starte.
          • Re: raid 13.06.2007 | 20:41
            peter   Návštevník
            sak pisem ze ho nemam v jadre ale iba ako modul a uz ho mam aj v initrd .. len neviem ci potrebujem nieco v tom ramdisku este pridat alebo uz nepotrbujem nic ked cem z neho bootovat ... lebo v grube mam definovane md0.. tak ide o to ci este potrebujem nieco zmenit v initrd alebo ho tam len pridat aby natiahol modul raidu?
            • Re: raid 13.06.2007 | 21:04
              WlaSaTy   Návštevník
              Ahoj Peter,
              kto z nas okrem Teba vie ako si ten raid vytvaral a ako si vytvaral dany initrd? takze nevieme co este budes potrebovat. jedine co ti mozeme poradit je vyskusaj to rebootnut.
              • Re: raid 13.06.2007 | 22:48
                Peter   Návštevník
                dobre prepacte. nekompiloval som jadro to som pisal. proste som nainstaloval raidtools a mdadm a nakonfiguroval raid a islo to potom som rebootol a vypisalo toto :

                EXT3=fs : unable to read superblock
                mount : errorr 22 mounting ext3
                pivotroot : pivot_root(/sysroot,/sysroot/initrd) failed: 2
                umount /initrd/proc failed: 2

                tak som napisal lsmod a zistil ze raid je ako modul. tak som ho pridal do initrd :
                mkinitrd --preload=raid1 ..........

                len ide o to ze nejak nemam casto pristup priamo na server a na dialku je to na prd a nechcem tam chodit ako idiot tak som sa normalne opytal ci s tym nema niekto skusenosti, neviem co si nepochopil. Ale jasne pojdem tam a rebootnem to ci to nabehne alebo nie ...
              • Re: raid 13.06.2007 | 22:51
                Peter   Návštevník
                ja som sa opytal konkretnu vec ci potrebujem do ramdisku pridat aj nejaky raidstart alebo nie alebo nieco viac ako pridat modul ked mam v grube polozku "md0".
                nechcem tam totiz skakat ako blbec a ako som pisal nie som nejaky macher v linuxe tak ked tam pojdem a nepojde to tak tam zasa stravim pol dna a nic neurobim :-D ... takze sorrs za nejak podrobne vypytovanie