Apache PHP.ini a register globals

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.06.2007 | 13:32
mmikee   Návštevník
Zdravim, prosim Vas zmenil som v php.ini polozku register_globals z off na on, aj som to odkomenntoval, resartol som apache ale pri vypise php info sa to javi ako off , neviete kde moze byt problem ?
    • Re: Apache PHP.ini a register globals 13.06.2007 | 13:42
      Avatar Igor Hlina Mac OS ML  Používateľ
      Naco to kces zapinat. Vsetky ostre servery to maju OFF, takze tvoje app nebudu na takom servery fungovat! Programuj tak ako je to korektne.
      while (2*2 == 5) { echo "If you're reading this, something is definitely wrong"; }
      • Re: Apache PHP.ini a register globals 13.06.2007 | 13:47
        mmikee   Návštevník
        no je to potrebne z dovodu ze nefunguje posielanie premennych cez adresarovy riadok
        a na serveroch kde to je zapnute to ide.
        • Re: Apache PHP.ini a register globals 13.06.2007 | 14:09
          Avatar Misko Kripel slackware  Používateľ
          register globals on je diera jak oci. zmenou adresoveho riadku mozem zmenit lubovolnu premenu. Pouzivas na kazdej premennej pri kazdom pouziti htmlspecialchars ? pochybujem. nechaj register globals vypnute a preberaj len tie premenne ktore naozaj chces tak ako sa maju preberat:

$meno = htmlspecialchars($_GET['meno']);
          $heslo = htmlspecialchars($_GET['heslo']);

pre post premenne _POST, pouzi register globals on v nejakej firme a mas okamzite padaka! pozor na to!
          asdf
    • Re: Apache PHP.ini a register globals 13.06.2007 | 14:32
      trolo   Návštevník
      no ak si to naozaj odkomentoval malo by ti to fungovat, skontroluj si ci to odkomentuvas naozaj v dobrom php.ini...

ja som to odkomentoval /etc/php4/apache2/php.ini

zalezi aku ver. mas apacha a php a podobne...

zial ja musim mat register on aj na ostrom serveri :(
      chcel by som vidiet ako bude tu staru aplikaciu niekto prerabat :((

co uz, niekedy bolo v mode "nosit na serveroch" register_globals on
      :D