titulky VLC

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.06.2007 | 18:30
martinko   Návštevník
ahojte mam vlc a nejak mi nejdu daktore formaty tytilkov, klasicke txt ide ale napr srt ani nezatne. zobrazi ich iba raz za cas ale nie tak ako ma.

problem 2
ked chem cez vlc posuvat tytulky, aby pasovali s filmom tak nie vzdy to funguje a dakedy ma uplne odignoruje. ide to len pokim je v titulkoch napisany cas.

probem 3
vsetky vide v linuxe mam extremne prekontrastovane a neviem co s tym robit dakedy to ide v poho a dakedy po opetovnom zapnuti kompa je to zase svetle, pritom ostatne fachci v poho.

problem4
nainstaloval som si cez sinaptic win32cod3cs, dake libka na kodeky a vsetko co sa tyka kodekou ale moj mplayer to dako ignoruje a nevie najst tie kodeky. nechapem preco


dakujem za akekolvek riesenia dik moc. ehm chcel som googlit ale mam iba wifi a na brutalne pomalej sieti dako sa to nedalo tak preto otravujem tu


martinko
    • Re: titulky VLC 13.06.2007 | 22:49
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      ja pouzivam dos2unix na koverziu koncov riadkov a potom cstocs 1250 ascii vstup.srt > vystup.srt, s tym ze ked to ani tak nejde skusim gxine alebo gmplayer, jeden z nich sa chyti.
      • Re: titulky VLC 14.06.2007 | 00:59
        ja   Návštevník
        no ved prave to je ta haluz mam nainstalovane kodeky a nejde nic len vlc tak tie ostetne nepouzivam lebo nejdu
        • Re: titulky VLC 14.06.2007 | 02:05
          WlaSaTy   Návštevník
          momentik, a niesu to nahodou tie titulky co su v obrazkoch a zabalene rar-om? take nieco mi v pohode prehraval mplayer ale musel som to rozbalit (pokial nebol komplikovany aj s unrarlib co ani nebol).
          • Re: titulky VLC 14.06.2007 | 12:11
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            no ja by som mozno poradil instalaciu metabaliku...

            $ sudo apt-get install ubuntu-multimedia-gnome

            alebo

            $ sudo apt-get install ubuntu-multimedia-kde

            vyzaduje repozitar "seveas"
            • Re: titulky VLC 14.06.2007 | 15:11
              WlaSaTy   Návštevník
              no, pokial sa jedna o tie rar-ove titulky a dany repozitar obsahuje prehravace skomplikovane s unrarlib, tak je to novinka aj pre mna.

              ale kazdopadne pridanie podpory multimedii z repozitarov mu moze ulahcit zivot :)