vdrift bez zvuku

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.06.2007 | 12:38
Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
Ahoj. Nedávno som si nainštaloval Ubuntu 7.04 a skúšam s ňou pracovať. Podľa návodov z cz stránok som si stiahol a nainštaloval hru Vdrift, hra funguje ale úplne bez zvuku. Niekde som si všimol, že sa to pri niektorých hrách stáva a treba niečo nastaviť. K tejto som však taký problém nikde riešený nenašiel. Môžete mi poradiť na čo sa mám pozrieť?
PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
    • Re: vdrift bez zvuku 21.06.2007 | 14:38
      WlaSaTy   Návštevník
      vzhladom na to ze si sa pozrel na wiki daneho projektu a spravne nakonfiguroval zvuk, tak sa pozri ci tvoja karta zvlada mix z dvoch programov naraz. predpokladam ze mas nejaku onboard (ac97 alebo nvidia) ktore to nedokazu, takze si budes musiet asi nastavit v alse sw mixovanie zvukov. Alebo si to skype vypni.
      • Re: vdrift bez zvuku 21.06.2007 | 19:42
        Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
        inštaloval som to podľa návodu. lepšie povedané podľa návodu som spustil inštaláciu. všetko sa spravilo samo. neviem o tom, že by som zvuk konfiguroval. mám on board zvukovku. mohol by si podrobnejšie popísať ako nastaviť to mixovanie zvukov?
        PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
        • Re: vdrift bez zvuku 22.06.2007 | 13:52
          WlaSaTy   Návštevník
          hlavný problém vyzerá byť v tom že máš lacnú zvukovú kartu ktorá nezvláda naraz prehrávanie viacerých zvukových stôp, tipnem si že je to ac97 (lsmod | grep snd alebo lspci). takže ak si si definoval korektne využitie zvukového systému alsa podľa ich wiki http://wiki.vdrift.net/index.php?title=Configuring_the_sound
          tak si musíš nastaviť software mixing tak ako je popísane http://www.alsa-project.org/alsa-doc/doc-php/asoundrc.php?company=Generic&card=Generic&chip=Generic&module=Generic#softmix
          .
          • Re: vdrift bez zvuku 22.06.2007 | 15:04
            Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
            Takže zvukovku na doske mám takúto: audio ALC888 7.1 CH ale ďakujem pekne skúsim tie linky čo si uviedol.
            PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
            • Re: vdrift bez zvuku 22.06.2007 | 19:00
              WlaSaTy   Návštevník
              Áno, realtek. Tiež jedna z horších možností. V tomto prípade skutočne odporučím nastaviť hru aby používala alsu a v alse spojazdniť ten softvérový mixér.
    • Re: vdrift bez zvuku 21.06.2007 | 14:56
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      Neobsahuje náááhodou vdrift externé audio ako je to pri niektorých hrách ktoré mám napríklad ja? Toď len poznámka...

      Nemáš spustenú inú aplikáciu ktorá využíva zvuk? xmms, amarok,.....
      Close the Windows Open The Source
      • Re: vdrift bez zvuku 21.06.2007 | 19:46
        Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
        ni nemám spustenú inú aplikáciu. môže byť že sa nejednalo o plnú verziu? lebo som našiel nejakú inú označenú ako full a tá je podstatne väčšia. žeby tá čo som stiahol bola bez zvuku?
        pardón ak sa pýtam blbosti, fakt mám linux len pár dní ale som z neho nadšený.
        PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
        • Re: vdrift bez zvuku 22.06.2007 | 12:53
          Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
          No to si osobne myslím, neviem či to nebude full len pre to, že obsahuje viac tratí atd.

          Ale môj názor je že stiahni full a uvidíš....a ešte pokial by ti nešla ani táto verzia full, skús v konzole spustiť príkaz tej hry a sledovať výpis. prípadne tento zapísať a vložiť sem.
          Close the Windows Open The Source
          • Re: vdrift bez zvuku 22.06.2007 | 15:05
            Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
            Ďakujem pekne určite skúsim.
            PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
            • Re: vdrift bez zvuku 23.06.2007 | 01:09
              Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
              Ďakujem vím pekne tak nakoniec to bolo v tej mnimal verzii po nainštalovaní full verzie bolo všetko vporiadku.
              Musím sa naučiť inak myslieť.
              z windowsu som sa zdegeneroval
              PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512