boot,instalacia a ine trable

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.06.2007 | 12:54
Avatar Peter Poldo (x/k)ubuntu 7.04  Používateľ
zase raz som musel preinstalovat linux (nechtiac som formatol particiu na ktorej bol a teraz po instalacii nabehne grub ,vsetko tam je ale ked dam nabootovat ubuntu a prebehne nacitavanie namiesto vyberu sedenia mam iba modru obrazovku a diagonalne prerusovane biele ciarky na LCD monitore a na druhom (CRT) mi pise ze self testing monitor (alebo tak nejak)

co to moze byt a co s tym ??? pls poradte surne potrebujem rozbehat ubuntu
+reinstalacia nefunguje (skusal som niekolko krat dokonca ja s xubuntu aj s kubuntu) stale nic

mam tri 250GB disky a 2 nainstalovane windowsy(oba potrebnujem a doteraz to nerobilo problem v grube som zvolil win a preplo ma do vyberu z dvoch windowsov) na kazdom disku ma byt 1 OS, 730GB(9 particii) je formatovany NTFS a 20GB (2 particie ) su riserfs + 1GB swap
mam pentium 4 HT 3GHz,2 GB ram, nvidia 6600GT

po druhe ako nastavim aby mi win bootovalo prioritne v ubuntu grube lebo v menu.lst sa nevyznam a angl mi moc nejde (poprosil by som jednoduchy navod)
lama do linuxu, ale pomaly sa ucim (ale fakt pomaly)
    • Re: boot,instalacia a ine trable 21.06.2007 | 14:08
      Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
      prvy system ktory bootuje urcuje polozka default (cislovanie zacina od 0), poradie je take, v akom su v grube zapisane jednotlive systemy.

ten problem s nabiehanim - cisty tip - drivery na grafiku, pripadne nevhodne nastaveny xorg.conf?
      • Re: boot,instalacia a ine trable 21.06.2007 | 14:13
        ze drivery na grfaiku to napadlo aj mna ale ako ich mam nainstalovat ked sa nedostanem do systemu

pls nemam teraz cas hrabat saa v dokumentacii ak sa mi podari dostat do rescue modu tak apt-ako nainstalujem ovladace n vidiu a ako respektivo co mam zmenit v xorg.conf

dik
        • Re: boot,instalacia a ine trable 21.06.2007 | 14:15
          Avatar Tomáš Hanzel Vždy tá pravá  Používateľ
          No takže nvidia.com stiahnuť driver, initab 3. sh nvidia.xxxxxx.run
          úprava Xorg časť device driver nvidia za nv

reboot X

To je len v rýchlosti....
          Close the Windows Open The Source
          • Re: boot,instalacia a ine trable 21.06.2007 | 14:17
            nedostaneš do systému?
            Live CD, boot, pripojenie disku s Linuxom, chroot,
            superužívateľ, a inštalácia nvidie.
    • Re: boot,instalacia a ine trable 21.06.2007 | 14:13
      Aká je grafická karta? Sú drivere nainštalované korektne?
      doporučujem výpis lspci, dmesg, a výpis xorg-u.
      Čo je to za LCD?
      • Re: boot,instalacia a ine trable 21.06.2007 | 15:36
        cital si vobec co som napisal ? uplne jasne je tam ze je to nvidia 6600 GT
        a tie tvoje komentare mne ako lame pomohli asi tak ako strepsils na zlomenu nohu, vobec netusim co si napisal prosim skus trosku podrobnejsie

a asi som zistil v com je zadrhel grafika ma 2 vystupy (dvi-d , d-sub) kde LCD ACER AL1722 je pripojeny na dvi-d (cudny konektor) a crt monitor HP ultra VGA 1280 je pripojeny pomocou d-sub (klasika) kedze LCDcko ma vstup aj na d-sub tak som to skusil zapojit tam a islo normalne az na to ze obraz bol posunuty o 10 pixelov doprava (na lavej strane cierny pruh)

viete niekto co s tym ???

a tie vypisy - vobec netusim o com tocis
        • Re: boot,instalacia a ine trable 21.06.2007 | 20:29
          Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
          ahoj ... ad jedna ... ak budeš takto hučať, keď sa ti niekto snaží pomôcť (strepsilsy a spol...), tak sa pomoci nedočkáš ... troška slušnosti, hmm ;-) a ad dva ten čierny pruh vľavo to presne znamená, že nemáš nainštalované drivery na gafickú kartu ... mne ubuntu moju geforce4 zobralo keď som zaškrtol v restricted drivers (system/sprava/RD) enabled (samo stiahlo a nainštaloval drivery) ... potom ešte reboot, ale to si pýta samo ... try ... ;-)
          ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
        • Re: boot,instalacia a ine trable 22.06.2007 | 12:50
          Tvoje správanie mi vraví že si jeden....

ale nebudem sa predsa....

ked točím....tak na tvoj nick už netočím...