Graficka karta

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.06.2007 | 17:41
Predrag   Návštevník
Dobry den.Chcel by som si kupit novu graficku kartu.Mohli by ste mi poradit?Nemusi to byt nieake delo ale taka karta aby som mohol si aj nieco zahrat a aby mi siel hlavne Beryl.teraz mam Ati Radeon X1600 PCI.Tato karta nepodporuje velmi beryl priam vobec
Asus M2N DH,512mbDDR,SATA hardisk.Dakujem za vopred za radu
    • Re: Graficka karta 21.06.2007 | 18:08
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      tak jednoznacne nieco od Kalifornskej Nvidie! Lebo pri ATI a ich fantastickych ovladacoch sa zblaznis...
    • Re: Graficka karta 21.06.2007 | 18:19
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      No ati na linuxe je fakt blbost, jedine nvidia. S ATI mi mrzlo vela aplikacii, niektore dokonca vypinali vystup grafickej karty ktory isiel zapnut az po restarte (plati pre niektore gnome/gtk aplikacie). S nvidiou ide vsetko pekne, aplikacie pekne padaju ako maju ...

      Co sa tyka berylu da sa velmi lahko rozbehat s takmer akoukolvek nvidiou, problem je v tom, ze beryl je brzda ... na realnu pracu sa moc nehodi ...
      • Re: Graficka karta 21.06.2007 | 18:34
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        jj Beryl je super, ale sem-tam mu jednoducho šibe :D dosť ťažko sa nastavuje, aby vôbec fungoval na ATI-nach. Lepšie skúsenosti mám s Compizom! Je to vlastne starsi brat Berylu. Ide o nieco rychlejsie. Mne sa potvrdila kombinacia XGL + Beryl alebo XGL + Compiz...nikdy nie AIXGL....
    • Re: Graficka karta 21.06.2007 | 18:21
      Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
      A mohol by si napísať aj svoj procesor (aby bol využitý potenciál VGA naplno), príp. aj koľko by si bol ochotný zainvestovať?
      • Re: Graficka karta 21.06.2007 | 18:36
        Predrag   Návštevník
        tak procesor mam AMD Athlon(tm) 64 Processor 3200+ .tak bol by som ochotny dat do toho max 2500sk.aj to je vela
        • Re: Graficka karta 21.06.2007 | 19:41
          Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
          Osobne by som si kúpil asi nejakú 7600GS používanú, ale ešte v záruke (do tých cca 2000,- by sa malo dať zmestiť). Zo značiek niečo známejšie (MSI, Asus, GigaByte, Leadtek). Ak s DDR2 pamäťami, tak najradšej s pasívnym chladičom. S DDR3 pamäťami je ich pomenej, ale nezahliadol som ešte takú s pasívnym chladičom.
          Medzi 256MB RAM a 512MB RAM pri VGA je rozdiel hlavne v cene a nie vo výkone.
    • Re: Graficka karta 21.06.2007 | 19:46
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Intel GMA 900
      • Re: Graficka karta 21.06.2007 | 19:56
        Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
        este by som sa chcel spytat nemal by byt problem s ovladacmi.dakujem
        Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
        • Re: Graficka karta 21.06.2007 | 20:02
          Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
          Myslím, že s nVidiami ani s integrovanými inteláckymi riešeniami nie sú problémy týkajúce sa ovládačov (na rozdiel od AMD/ATi). Integrované VGA však majú o dosť menší výkon ako tvoja terajšia grafická karta.
        • Re: Graficka karta 21.06.2007 | 20:02
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          na Nvidiu a Intel nie su problemy :) S ATI to je tazsie. Ale ak mas Ubuntu, tak to pojde vsetko ako po masle
          • Re: Graficka karta 21.06.2007 | 20:05
            Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
            dakujem vam za odpovede
            Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
            • Re: Graficka karta 21.06.2007 | 20:40
              Avatar Lubos21   Používateľ
              Ja mam dosku s integrovanim gpu ATI X1250 a nezeznamenal som ziadni problem s jej rozbehnutim v linuxoch pouzivajucich gnome. Ani s berylom nebol poblem. Vsetko sa mi podarilo na prvi krat. Jedine v linuxoch pouzivajucich KDE je problem rozbehat 3D akceleraciu a beryl. Ale toto neplati u mandrivi. Takze ATI by som nezatracoval. U PCLinuxOS mi hlasi nefunkcnu 3D akceleraciu, ale beryl ide bez problemu. Ta doska sa pritom zacala vyrabat len nedavno, niekedy v marci.
              • Re: Graficka karta 29.09.2007 | 17:45
                Attila   Návštevník
                a funguje ti xv v mplayeri, či v xine ???
                • Re: Graficka karta 29.09.2007 | 21:27
                  Kexo   Návštevník
                  Ja mam ATI X200 je to zdielana karta a je to o zivt ... premyslam ze kupim nejaku pouzivanu kart aby sa dalo s tym aspon neco robit ... skusal som vsetko mozne s tou kartou aby som tam nahodil nejako Beryl no nic nepomohlo ... ale tak co uz ... ja to stale hovorim ze NVIDIA je super ... nikdy som nemal s nou problem ... secko slapalo bez mojeho zasahu len som dal zaktualizovat cez automaticke aktualizacie a secko sa samo nastavilo a ja som sa uz len hral ....


                  Kexo