niekolko otazok na *buntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.06.2007 | 11:01
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
xubuntu:
ako sa da cez thunar dostat do siete? som v sieti ako cela bytovka, a rad by som videl okolite pocitace. v nautiluse normalne ide...

kubuntu:
program ktorrent bezne pouzivam. problem je v tom, ze zrazu sa neda nic vyhladavat. polozka na hladanie tam jednoducho zmyzla... nepomohol reinstall ani nic...

dalsie otazky napisem ked ma napadnu... zatial dakujem
    • Re: niekolko otazok na *buntu 26.06.2007 | 11:08
      Avatar Martin Józsa Ubuntu Feisty Fawn x86  Používateľ
      K tomu ktorrentu: skus si dat inu verziu.Novsia verzia by to mohla vyriesit :) ja som to tak raz vyriesil...Ak nepomoze ani to skus force unnistall a nasledne reinstalovanie....alebo skus iny torrent soft :))
      Problem Windows - reboot Problem linux - be root
      • Re: niekolko otazok na *buntu 26.06.2007 | 11:18
        still   Návštevník
        len taky napad.. skus si najst ktorrent v ~/.kde/ a zmazat nastavenia
    • Re: niekolko otazok na *buntu 26.06.2007 | 11:15
      still   Návštevník
      thunar normalne nepodporuje smb. ale malo by sa to dat nastavit...
      http://swik.net/thunar+SMB
      a ak to nepomoze, skus uja googla ;-)
      http://www.google.com/search?hl=sk&q=thunar+smb&btnG=H%C4%BEada%C5%A5&lr=
    • Re: niekolko otazok na *buntu 27.06.2007 | 17:40
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      dakujem za odpovede... a tak dalsia:

      KDE:
      ako sa da nastavit prepnutie do widnows teda ak sa da? tuto moznost ma mandrake/mandriva, a videl som to tiez u suse 10.2. tukne sa ze restartovat, a tam tabulka podla zavadzaca...

      *buntu:
      da sa nejako zrychlit startovanie? ako sa da spustit nieco, co by vyhodilo nepotrebne veci zo startu? a co je vlastne uplne nepotrebne? :)
      • Re: niekolko otazok na *buntu 27.06.2007 | 21:27
        Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
        ak xces prehliadat sambu mozes sez krusadera :) ; cez Kmenu->system setting->system services si mozes zaskrtnus sluzby ktore sa maju spustat pre boote.... ; prepnutie sa urcite da nastavit, je to podla mna vec KDE. musis googlit (pomohol by som ti ale kedze nemam windows nemam dovod :D )
        lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: niekolko otazok na *buntu 27.06.2007 | 21:46
        still   Návštevník
        Tento autorestart, resp. vyber ineho systemu pri bootovani je pouzitelny iba s LILOm, teda s GRUBom som ho zatial nevidel a systemy mi bud hodili chybu, ze zatial neimplementovane, alebo sa restartovalo do default. S LILOm slo ok, ale ci treba nejak specialne nastavovat prava alebo nieco netusim

        a s druhou otazkou asi nepomozem, mozem len odkazat na google, pretoze tento system, teda ako vacsina distribucii je stavanych tak, aby sli spustit na co najviac pocitacoch, teda sa spustaju aj nepotrebne sluzby, resp. zavadzaju nepotrebne moduly (o co by sa mal starat udev, resp. hal). Ak hladas nejaky vseobecny skript, ktory by povedal co je treba a co nie, asi nenajdes, inak by to bolo v *buntu uz davno implementovane. Mozes jedine rucne upravovat a vyradovat to co vies ze nie je treba, alebo ist metodou pokus-omyl..
        dany skript by mohol napriklad vyradit uspesne zdetegovanie niektorych zariadeni, ktore nie su momentalne pripojene, no v buducnosti, resp. aj v minulosti boli/budu pripojene
        niekedy aj naoko nepotrebne veci mozu byt aj viac ako potrebne :-)
    • Re: niekolko otazok na *buntu 28.06.2007 | 00:14
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      dalsia otazocka... ak ma uzivatel windows+ubuntu, tak sa casto vypisuju pri starte rozdiely medzi aktualnym stavom a zalohou... da sa to nejako odstranit?
      • Re: niekolko otazok na *buntu 28.06.2007 | 00:41
        still   Návštevník
        Aky aktualny stav?? aka zaloha?? bud nechapem o com hovoris, alebo sa mi to este nikdy nevypisalo
        • Re: niekolko otazok na *buntu 28.06.2007 | 00:55
          ---   Návštevník
          on zrejme mysli tento vypis
          there are diferences between boot sector and its backup...

          odstrani sa to tak ze v fstab-e budes mat na konci riadku 0 0 , aby sa nic nekontrolovalo:-) a prestane sa to tam vypisovat
          • Re: niekolko otazok na *buntu 28.06.2007 | 11:39
            still   Návštevník
            Takze je to ten druhy pripad, este nikdy som to nevidel :-)
      • Re: niekolko otazok na *buntu 28.06.2007 | 11:29
        Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
        este k tomu rebootu do windowsu (nahodou som na to narazil):
        http://www.kde-apps.org/content/show.php/GRUB+NextBoot?content=12140
        lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: niekolko otazok na *buntu 28.06.2007 | 11:36
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        Samozrejme že sa to dá odstrániť, treba vymazať Windows! :-D
        • Re: niekolko otazok na *buntu 28.06.2007 | 13:07
          Avatar stranger Xubuntu, FreeBSD  Používateľ
          Dual boot je pre mna v robote nevyhnutnostou...

          Aj tak som si zvykol vzdy notas pri zmene OS vypnut a nasledne zapnut OS ktory potrebujem. Odpadaju problemy so sietovkou a wifi....
          Linux is for people who hate Windows, FreeBSD is for people who like Unix. The answer is Ubuntu.