kernel

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.06.2007 | 23:36
marek   Návštevník
Ako sa daju pridat moduly do kernelu ked ich tam nemam a nemozem ich naist ani v menconfig ??
ked ich dam hladat cez "/" tak mi ich najde ale ked idem podla stromovej struktury tak tam niesu
presnejsie hladam moduly "vesa ati vga fbdev" ale nieco ako modprobe urcite nie lebo ja ich nemam zakomponovane v jadre je mi jasne ze budem musiet kompilovat cele jadro nanovo dik
    • Re: kernel 26.06.2007 | 23:43
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      to su ovladace grafickej karty. zaujimave, ze ich nemas, distribucie vacsinou instaluju vsetky.

      a nehladaj v jadre ale v tvojom spravcovi balickov...
      Debian. apt-get into it…
      • Re: kernel 26.06.2007 | 23:57
        marek   Návštevník
        lol to asi nepojde ja mam gento(emerge neneajde nic a viem ze su od grafickej ved nemozem rozbehat X ;-) ) a spravil mi to 1 krat lebo som ho pred chvilov preinstaloval (bavil som sa z diskom a ...)
        • Re: kernel 27.06.2007 | 00:14
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          do /etc/make.conf pridaj:
          VIDEO_CARDS="vesa [akykolvek iny driver, pogoogli]"

          a potom reemerguj Xka
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: kernel 27.06.2007 | 00:15
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            jaj, este by som zabudol, pozri gentoo-wiki.com/HOWTO_Modular_Xorg,
            vela stastia :)
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: kernel 27.06.2007 | 00:59
          Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
          jedna vec su ovladace pre framebuffer v konzole (ktore su v jadre alebo ako modul), druha vec su ovladace pre X. takze najprv si ujasni co chces|hladas. samozrejme su tam urcite zavislosti|protichodnosti (ked chces 3d, musis mat v jadre dri, ked chces nvidia ovladace, nemozes mat nvidia framebuffer v jadre...)
          <pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>