Ooo portable tuhne

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.06.2007 | 17:47
Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
Rozhodol som sa používať na mojej Mandrive Openoffice portable cez wine. Dôvodov je hneď niekoľko :

1) Pracuje omnoho rýchlejšie a aj sa rýchlejšie spúšťa ako linuxová verzia

2) Dokumenty sa v ňom zobrazujú menej skreslené, pekne sa zobrazia aj špeciálne znaky, pekne sa zobrazia čísla v grafoch, prípadne heteroatómy v štruktúrach molekúl nakreslených v programe Isis. Je to pravdepodobne tým, že na rozdiel od linuxovej verzie openofficu má v sebe aj všetky písma a vie ich preto správne zobraziť a dokonca sprácne zobazuje aj písma písané boldom

Má však toto geniálne riešenie niekoľko nedostatkov. Ide o to, že niekedy, nie vždy, pri otváraní dokumentu keď sa chcem preklikať cez niekoľko adresárov program stuhne. Stuhne tak tvrdo, že ho musím zakillovať.

Neviete, ako by sa mohol celý program stať stabilnejším ?
"Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: Ooo portable tuhne 04.07.2007 | 09:07
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      Nikto mi nevie poradiť, prečo mi Openoffice portable pri spustení cez wine tuhne ?
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: Ooo portable tuhne 04.07.2007 | 11:17
      Avatar titanik mint  Používateľ
      nie je lepsie si do linuxu doinstalovat fonty a spustat to nativne v linuxe?
      • Re: Ooo portable tuhne 04.07.2007 | 18:31
        Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
        Ale ako ???

        Mám k dispozícii na inom počtači WinXP s hromadou fontov, aj nezmyselných a nikdy nepoužívaných a aj tie normálne všade používané, môžem ich odtiaľ skopírovať, ale neviem kam ich mám nakopírovať do linuxu. Inak ako som pozeral mám v systéme bežné písma typu Arial a Times, ale zjavne ich nedokáže používať, keďže Openoffice pre linux zobrazuje tieto písma s prekryvom. Na tom istom systéme Openoffice portable zobrazuje tie písma naprosto správne. Bohužiaľ však beží pod emulátorom, z čoho pramenia všetky problémy s ním a so stabilitou. Možno by fungoval aj nainštalovaný Openofficepre pre windows a inštalovaný a prevádzkovaný cez wine. Paradoxné, ale čo už keď tak funguje lepšie. (i keď je to relatívne, môžem sa rozhodovať medzi správnym zobrazovaním s mrznutím a stabilitou a nepoužiteľným zobrazením.
        "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
        • Re: Ooo portable tuhne 04.07.2007 | 18:51
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          Ak mas konqueror tak do kolonky umiestnenie napis fonts:/, klikni na osobne a tam ich skopiruj, to je vsetko ;)
          • Re: Ooo portable tuhne 04.07.2007 | 21:10
            Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
            Síce netuším akou logickou úvahou si došiel na priečinok alebo čo to je s názvom
            fonts:/
            , ale v každom prípade si mal pravdu a už mi teraz zdá sa rovnako dobre funguje v zobrazovaní aj linuxový openoffice. Teda čo sa týka zobrazovania písiem je to úplne OK pozná Arial a Times a samozrejme aj symboly typu gréckych pímen, s ktorými bol vždy problém. Ešte mi ostáva doriešiť poprehadzované grafy, ale to inokedy.

            Ešte by som rád vedel, ako vypnúť takú nechutnosť ako vyhladzovanie písma (inak povedané rozmazávanie a znečitateľňovanie) v openoffice a ako zapnúť quickstarter bez toho, aby ma to ignorovalo, pretože keď ho zaškrtnem, pri ďalšom otvorení dialógového menu je zase vyškrtnutý. Úplne ma ignoruje.

            Ďakujem za dobrý nápad s tým
            fonts:/
            , skutočne mi to pomohlo. Malo by to byť aj v helpe, ale tam som to nenašiel.
            "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
            • Re: Ooo portable tuhne 04.07.2007 | 21:16
              Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
              Na tie fonts som prisiel pomerne jednoducho. Staci zobrazit bocny panel (F9) kliknut na zalozku sluzby a v strome klinut na pisma ;)
              Co sa tyka vypnutia vyhladzovania, staci nastroje/moznosti/zobrazit, odskrtnut antialiasing pisma pre obrazovku.
              • Re: Ooo portable tuhne 04.07.2007 | 21:47
                Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
                Ano, ďakujem, funguje to nevypol som to vyhladzovanie uplne, ale nastavil tak ako vyhovuje mne a mojmu displeju. Este mi ostava spustit quickstarter, lebo ma to akosi ignoruje. Ked som skusal pustit openoffice pod rootom a tak moznost quickstartera mu nanutit, nepodarilo sa mi to, pretoze som zistil, ze nedokazem spustit openoffice z prikazoveho riadku. Ziadne logicke prikazy ako "openoffice", "writer" , "impress" , "soffice" a podobne nefungovali. :-(
                "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
                • Re: Ooo portable tuhne 04.07.2007 | 21:53
                  Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                  Mozno oowriter.
                  Mimochodom naco je dobre pustat Openoffice pod rootom?
                  • Re: Ooo portable tuhne 04.07.2007 | 22:33
                    Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
                    oowriter nefunguje :-(

                    A naco pod rootom, no myslel som si, ze ked pod userom nejde zapnut quickstarter, tak pod rootom ma neodignoruje. Inak samozrejme nema zmysel pisat text pod rootom :-)
                    "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>