[notice] child pid XXXX exit signal Segmentation fault (11)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.06.2007 | 19:04
beax   Návštevník
deje sa mi to na apachi ked chcem spustit PHP stranku, normalne HTML nacita, aj indexovanie rootu nacita ale toto nie.
musim povedat ze to bolo z nicoho nic, resp spravil som si zalohu databazy cez web a koniec. nic nove som neinstaloval ani nekonfiguroval.
nevie niekto pomoct?
mam apache2, php5, feisty fawn
    • Re: [notice] child pid XXXX exit signal Segmentation fault (11) 27.06.2007 | 19:07
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      spusti ten php skript z prikazovej riadky, ak segfaultuje je chyba v php, zuzis okruh problemov
      • Re: [notice] child pid XXXX exit signal Segmentation fault (11) 27.06.2007 | 19:10
        beax   Návštevník
        ako ho spustim z prikazovej riadky?
        myslim ze v nom chyba nebude, pretoze som v nom nic nemenil a nejdu mi vsetky skripty z tejto aplikacie
        • Re: [notice] child pid XXXX exit signal Segmentation fault (11) 27.06.2007 | 20:04
          Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
          php subor.php
        • Re: [notice] child pid XXXX exit signal Segmentation fault (11) 27.06.2007 | 21:05
          Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
          ako si nainstaloval php ? inak existuje ubuntu server edition :) (ja mam skusenosti s apachom len na tom, ale tam som len poinstalacii zaskrtol LAMP "balicek" -> linux+apache+mysql+php a vsetko islo)
          lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
          • Re: [notice] child pid XXXX exit signal Segmentation fault (11) 27.06.2007 | 21:13
            beax   Návštevník
            apt-get install php5 ono mi to normalne fachalo asi mesiac a teraz z nicoho nic
            • Re: [notice] child pid XXXX exit signal Segmentation fault (11) 27.06.2007 | 22:24
              Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
              hmmm. ak to islo a nejde musel si daco spravit. neupdatoval si daco co s tym moze suvisiet ?
              a co pise ak ho spustis z prikaz. riadku ?
              lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
            • Re: [notice] child pid XXXX exit signal Segmentation fault (11) 28.06.2007 | 01:10
              Avatar srigi   Používateľ
              tak to jednoducho reinstaluj (Apache a PHP). A ak to nebude vadit, precisti si predtym cache s balickami a zvol nejaky iny mirror, aby si mal cerstve balicky. Celkovo skus dostat system do konzistentneho stavu, napr.
              sudo apt-get -f install


              • Re: [notice] child pid XXXX exit signal Segmentation fault (11) 29.06.2007 | 15:10
                beax   Návštevník
                tak uz viem v com je chyba
                nevie najst includovane subory, no cesty som nemenil
                nevie ich najst ked dam include "./nieco" ale najde ak dam include "/var/www/nieco", no to nie je prave najefektivnejsi sposob, nevie niekto poradit kde by mohla byt chyba? cesty som nemenil, ani som sa nehral s konfigurakmi PHP ani apache
    • Re: [notice] child pid XXXX exit signal Segmentation fault (11) 27.06.2007 | 22:34
      WlaSaTy   Návštevník
      nemáš to pretaktované, disk a ram sú fyzicky v poriadku?
      • Re: [notice] child pid XXXX exit signal Segmentation fault (11) 27.06.2007 | 23:42
        beax   Návštevník
        nie nemam, ako hovorim ziadny zavazny zasah som nerobil, stalo sa to dokonca pocas behu
        • Re: [notice] child pid XXXX exit signal Segmentation fault (11) 27.06.2007 | 23:50
          WlaSaTy   Návštevník
          Predpokladám že si to kontroloval. Totižto neočakávané zlyhania systému alebo aplikácií má za následok buď zlyhanie SW (ktorý ako píšeš si nemenil) alebo hardware (ktorý si predpokladám otestoval) poprípade nedostatočné alebo kolísavé napájanie. Trochu sa ochladilo, nekúri si niekto na okolí elektrikou? Ale na také niečo už máš určite prepeťový fiter aj zo signalizáciou podpätia.
          • Re: [notice] child pid XXXX exit signal Segmentation fault (11) 27.06.2007 | 23:59
            beax   Návštevník
            mam novy PC, no zatial ziadne taketo zlyhanie, vsetko funguje ako ma, prepäťovu ochranu mam, a co sa tyka teplot tak nic z toho sa tu nedeje
            • Re: [notice] child pid XXXX exit signal Segmentation fault (11) 28.06.2007 | 00:14
              WlaSaTy   Návštevník
              To je pekné že odpovedáš na teploty ale ja som sa pýtal na pretaktovanie. Takže ak to správne chápem, máš pretaktovaný počítač, teploty približne v normále a zatiaľ si si nevšimol žiadne zlyhanie. Teda okrem tohoto ktoré opisuješ.

              Testoval si ten komp pomocou memtest, cpuburn a iných nástrojov na to určených (napríklad livecd stresslinux)?

              PS: keby si ten komp nemal pretaktovaný tak to povieš rovno :)
              • Re: [notice] child pid XXXX exit signal Segmentation fault (11) 28.06.2007 | 00:32
                beax   Návštevník
                nemam ho taktovany, pisal som uz vyssie
                • Re: [notice] child pid XXXX exit signal Segmentation fault (11) 28.06.2007 | 00:58
                  WlaSaTy   Návštevník
                  asi zle čítam ale našiel som len že je nový, že si žiaden závažný zásah nerobil ale o pretaktovaní ani slovo ... asi budeš musieť vyskúšať niečo z podaných rád.

                  no nevadí.