Čo to zase odomňa chce ?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.07.2007 | 09:35
Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
Stiahol som si jeden program, ktorý je špeciálne konštruovaný na beh na UNIXových serveroch, ale zase ako u všetkých linuxových programoch ho mám problém nainštalovať. Stiahol som si zdrojáky, tie som rozbalil, keďže viem čítať, postupoval som presne podľa návodu v readme súbore, podľa ktorého sa celá inštalácia mala začať príkazom z konzoly %perl setup.pl. To je aj na mňa jednoduché, teda som pod rootom v danom adresári zadal uvedený príkaz a ono mi to vypísalo :
[root@RNR WebMO.install]# %perl setup.pl
bash: fg: %perl: no such job

Upozorňujem, že všetko, čo začína v repozitároch "perl" i keď neviem čo to je, ale mám to nainštalované, takže neviem, čo mu do kelu ešte chýba !
"Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: Čo to zase odomňa chce ? 04.07.2007 | 09:43
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      bez "%" daj len perl setup.pl
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Čo to zase odomňa chce ? 04.07.2007 | 10:19
        Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
        Ďakujem ti, mal si pravdu - bola to chyba readme súboru, to percento tam nepatrí. Už sa to nainštalovalo. Dik.
        "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
        • Re: Čo to zase odomňa chce ? 04.07.2007 | 11:14
          Avatar titanik mint  Používateľ
          % je tam akoze to mas spustat z prikazoveho riadku predpokladam
          • Re: Čo to zase odomňa chce ? 04.07.2007 | 11:42
            Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
            '%'? nie '#' alebo '$'?
            Everything is proceeding as I have foreseen.
            • Re: Čo to zase odomňa chce ? 04.07.2007 | 13:34
              WlaSaTy   Návštevník
              ~ $ export PS1=\%
              %export PS1=\^
              ^export PS1=\&
              &unset PS1

              v premennej urcujucej prompt mozes mat co len chces.
              • Re: Čo to zase odomňa chce ? 04.07.2007 | 15:17
                Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
                ano ale standardne $ a #.
                Everything is proceeding as I have foreseen.
                • Re: Čo to zase odomňa chce ? 04.07.2007 | 15:36
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Prosím Ťa, čo znamená štandardne? Medzi štandardom a zaužívanosťou je rozdiel.
                  • Re: Čo to zase odomňa chce ? 04.07.2007 | 17:23
                    Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
                    tym som chcel povedat, ze ak v tom readme bolo to % pravdepodobne to neznamenalo, ze to je prompt. vychadzam z toho, ze v readme by bol prompt oznaceny $ alebo # a za tym medzera, kedze je to ako vravis zauzivane.
                    Everything is proceeding as I have foreseen.
                    • Re: Čo to zase odomňa chce ? 04.07.2007 | 18:16
                      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
                      Aby som to upresnil, tu je celý redme súbor

                      To install WebMO, execute the following command from your shell:
                      %perl setup.pl
                      Follow the instructions that appear on your screen.

                      To upgrade an existing version of WebMO, execute the following command from your shell:
                      %perl upgrade.pl
                      Follow the instructions the appear on your screen.
                      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
                      • Re: Čo to zase odomňa chce ? 04.07.2007 | 18:27
                        WlaSaTy   Návštevník
                        a náhodou si neskúšal spustiť ten príkaz perl setup.pl ako už bolo povedané, že?
                        • Re: Čo to zase odomňa chce ? 04.07.2007 | 18:37
                          Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
                          Ako som už predtým písal, podarilo sa to nainštalovať s tým príkazom, a bez toho percenta, ktoré do toho príkazu nepatrilo. Diskusia je vyriešená, ďakujem za pomoc. (už len keby som vedel kam sa to nainštalovalo, ale ja to časom niekde na disku nájdem :-) som si istý)
                          "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>