prikaz na uvolnovanie ram a swap

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.07.2007 | 21:32
Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
Zdravim, existuje nejaky prikaz pomocou ktoreho si uvolnim ram a swap?

totizto vec sa ma tak, ze ked mi nabehne system, tak mam vyuzitych nieco vyse 300 mb, ale tak po 2-3 dnoch bezania pri bezani iba tych procesoch ktore sa mi natahuju pri spusteni systemu mam vyuzitu ram celych 1012 mb a dost vela zo swapu (momentalne napr. 1370mb z 2200).
git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • Re: prikaz na uvolnovanie ram a swap 06.07.2007 | 22:08
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      ano, killnes nejake procesy
    • Re: prikaz na uvolnovanie ram a swap 06.07.2007 | 22:50
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      uvolnovat pamat nema vyzam, bud ju program aktivne vyuziva a teda ju skutocne potrebuje, alebo je pamat pouzita ako diskova cache a teda takato pamat sa pouzije na cachovanie dat z disku, ale ked niektory proces bude naozaj potrebovat nejaku pamat tak sa alokuje z tejto diskovej cache okamzite a onen proces co cachoval jednoducho pojde z disku. 3rd party programy na uvolnovanie pamate mozno treba v nejakom winshite ale nie v linuxe.
      • Re: prikaz na uvolnovanie ram a swap 07.07.2007 | 01:58
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
        aha, dik za vysvetlenie, myslel som ze mi tam zostali vysiet nejake procesy co treba odstrelit.
        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • Re: prikaz na uvolnovanie ram a swap 07.07.2007 | 00:03
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      reboot
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: prikaz na uvolnovanie ram a swap 07.07.2007 | 11:56
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Hmm, obcas aj mna ta cache hneva, pri booku s 1GB RAM obcas priliz dlho trva hibernacia pretoze uklada aj cache ...
      Ale zato po starte bezi rychlejsie ;)