Ubuntu 7.04 niečo som po...

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.07.2007 | 19:06
Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
Včera som sa trochu moc babral a pokúšal rozchodiť Compiz a dnes sa mi systém spustil len v textovom režime, keďže niesom dosť skúsený rozhodol som sa, že rovno nainštalujem z live cd 7.10 ale pri rozdeľovaní hdd mi to vždy zamrzne. Prosím ak máte nejakú radu ako to jednoducho riešiť, dajte vedieť.
PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
    • Re: Ubuntu 7.04 niečo som po... 08.07.2007 | 19:07
      Avatar stanley666 Mandriva 2010.2 (Free)  Používateľ
      presne to sa mi stalo......stiahol som si debiana
      I love Linux and I hate Windows..:-)) ICQ: 465-752-783
      • Re: Ubuntu 7.04 niečo som po... 08.07.2007 | 20:03
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        dobry napad s tym debianom

        + k povodnemu problemu preco instalujes testovaciu verziu ubuntu ked sam pises ze nie si este velmi ksuseny (aj ked neviem aka je - asi este nedoladena) ofic gusty gibbon ma vyjst predsa az v oktobri zatial je len feisty a stym sa mi nic podobne nestalo (instalovane na 5 odlisnych kompoch)

        a ked sa ti pustil do text rezimu mal si skusit prikaz startx alebo stlacit ALT+F7
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: Ubuntu 7.04 niečo som po... 08.07.2007 | 20:14
          Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
          No on ma upozornil, že nevie spustiť graf. režim a ešte nejaké ďalšie info z čoho som pochopil, že to teda asi nerozchodím a tak som sa rozhodol preinštalovať. Ak teda tvrdíš, že 7.04 pôjde v pohode skúsim to s ňou. Ale chcel by som rozchodiť nejaké 3D graf. rozhranie. Mám 1,6 Core 2 duo, 1gb Ram, ATI 9550 128mb, 320gb Hdd viete poradiť?
          PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
          • Re: Ubuntu 7.04 niečo som po... 08.07.2007 | 20:52
            Elven   Návštevník
            ak Ti hodilo problem tak je to asi najskor nevyladenim jadra... v gutsy je testovacie jadro, este nie uplne hotove... preto bude naozaj lepsie skusit feisty...

            inak na ubuntu je dost manualov, mozes skusit s nimi spolupracovat. pouzi v ujovi google:
            ubuntu manual
    • Re: Ubuntu 7.04 niečo som po... 08.07.2007 | 20:26
      xxxx   Návštevník
      len si tipnem (k tomu rozdelovaniu hdd)... nepokusas sa manipulovat s particiou s reiserom? default parted (gparted) reisera nepodporuju... pokial viem - tiez som s tym chvilu maturoval...
      • Re: Ubuntu 7.04 niečo som po... 08.07.2007 | 20:31
        Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
        nie no len klasická inštalácia, nedelím partície tie už sú, ale kliknem na edit určím / a zamrzne alebo zaškrtnem format particie a zamrzne.
        PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
        • Re: Ubuntu 7.04 niečo som po... 08.07.2007 | 20:53
          Elven   Návštevník
          sa nemusis cudovat ze Ti gutsy mrzne... ak ale gutsy silou mocou chces, nainstaluj feisty a zmen repozitare na gutsy... ma to par vyhod v tomto stadiu vyvoja distribucie...
          • Re: Ubuntu 7.04 niečo som po... 08.07.2007 | 21:21
            Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
            No ja som mal feisty ale som ju pokašlal tak že mi nešla grafika alebo čo a naštartoval sa textový mód s tým moc neviem robiť (ale učím sa) a tak som sa rozhodol preinštalovať a chcel som keď už tak 7.10 ale ten vždy zamrzol.
            PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
        • Re: Ubuntu 7.04 niečo som po... 08.07.2007 | 20:56
          ---   Návštevník
          "nevytvaram particie"
          nie je toto typicke pre ubuntu instalator ,ze dalej sa neda pohnut ,pokial particie pri instalacii nevytvoris?
        • Re: Ubuntu 7.04 niečo som po... 08.07.2007 | 20:57
          Avatar Martin Józsa Ubuntu Feisty Fawn x86  Používateľ
          To stym reisntalovanym bolo zbytocne...naskor sa ti njeco prenastavilo v xorgu tak si sa mal lognut a spustit prikaz : sudo dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorg
          Alebo ina alternativa ze si mohol nakopcit presne ten xorg ktory by sa ti vygeneroval pri spusteni live cd....a stym hdd sa mi stalo njeco trosku podobne....urcite ti pomoze LLF-low level format
          Co je format disku ako z vyroby cize same nuly...mne pomohlo vtedy iba to...este pri prvej instalacii linuxu...verim ze to pomoze aj tebe
          Problem Windows - reboot Problem linux - be root
          • Re: Ubuntu 7.04 niečo som po... 08.07.2007 | 20:59
            Avatar Martin Józsa Ubuntu Feisty Fawn x86  Používateľ
            a este njeco po spustani toho prikazi si potom nestav driver vesa :) stym by ti to malo urcite ist a potom si mozes nastavit svoj nvidia-cky alebo aky mas :)
            Problem Windows - reboot Problem linux - be root
            • Re: Ubuntu 7.04 niečo som po... 08.07.2007 | 21:23
              Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
              Chlapi ste moc zlatý ďakujem. Takže to zhrniem skúsim nainštalovať späť Feisty a ak veľmi budem chcieť 7.10 tak to zmením cez repozitáre. Ak sa niekam dostanem tak dám vedieť.
              PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
              • Re: Ubuntu 7.04 niečo som po... 09.07.2007 | 00:57
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                chapes rychlo to je dobre

                s tou zostavou musis spustit aj compiz aj beryla + odporucam emerald na temy okien

                hlavne potrebujes ovladac na grafiku a to si uz tu na fore alebo stryckom googlom najdi nejaky navod

                v pripade nudze vytvor novy topic za ktory ta sice skritizuju ale poradia
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • Re: Ubuntu 7.04 niečo som po... 20.07.2007 | 23:35
                  Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
                  Takže som to všetko nanovo nainštaloval a podľa návodu sa mi podarilo spustiť aj Beryl ale po dvoch týždnoch som sa vrátil z dov. a po spustení v xgl sedení sa mi všetko spomalý. je niečo čo to spôsobuje? lebo vtedy mi to išlo normálne. akurát som nevedel používať emerald
                  PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
    • Re: Ubuntu 7.04 niečo som po... 21.07.2007 | 10:23
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Mne to urobilo asi 5x na rôzných PC s rôznymi verziami, nakoniec som nainštaloval mandrivu.