pomozte pleaseee

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.07.2007 | 00:01
adam   Návštevník
Caute. Som si nainstaloval Ubuntu Dapper, ale neviem ako mam spravit, aby som mal take pekne efekty na ploche, ze napriklad sa vlni okno ked s nim hybem a podobne. A dalej by ma zaujimalo, ako sa da profile z Opery vo Windowse preniest sem do Ubuntu? Dik moc za odpovede.
    • Re: pomozte pleaseee 12.07.2007 | 00:06
      Avatar nardew debian  Používateľ
      1.) v prvom rade sa nauc zadat normalny predmet, inak sa necuduj ked sa vsetci na tvoj prispevok vy*eru a ani ho neotvoria

      2.) to na efekty sa vola beryl, pozri ci to mas nainstalovane

      3.) toto nie som si isty, ale nie je niekde v Opere v menu nieco ako Save profiles alebo Export profiles, pripadne nieco podobne?
      • Re: pomozte pleaseee 12.07.2007 | 00:23
        adam   Návštevník
        no beryl nemam nainstalovany. ale mam napriklad 3d desktop a nic to nerobi :(
    • Re: pomozte pleaseee 12.07.2007 | 00:27
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      mas staru verziu, rok dva?, nova je 7.04 Fiesty Fawn, na http://ubuntu-sk.org/ stiahni novu verziu
      • Re: pomozte pleaseee 12.07.2007 | 00:29
        adam   Návštevník
        A nie je to problem preinstalovat verziu? vsetko ostane ako to mam teraz, len sa to upgradne, laebo zase vsetko odznova nastavovat a tak?
        • Re: pomozte pleaseee 12.07.2007 | 00:30
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          skus upgrade, ale z verzie na verziu. napr. ked dapper je napr. 6.04, tak najprv upgrade na 6.10, potom na 7.04.
          • Re: pomozte pleaseee 12.07.2007 | 00:32
            adam   Návštevník
            a ako sa to "iba" upgradne?
    • Re: pomozte pleaseee 12.07.2007 | 00:32
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      V prvom rade si stiahni aktuálnu verziu, Dapper Drake (6.06) má už rok, aktuálna verzia je Ubuntu Feisty Fawn (7.04). Aby si dosiahol efekty ktoré opisuješ, musíš mať nahodený driver pre grafiku a nastaviť efekty cez Beryl Manager. Čo sa týka Opery, je problém si nastaviť profil nanovo?
      • Re: pomozte pleaseee 12.07.2007 | 00:34
        adam   Návštevník
        Ufff, no ked sa vravi o driveroch tak ma az strasa, lebo som fakt novacik, ale hadam sa to tu uz riesilo tak pohladam. A k tej Opere. No mal som tam milion zaloziek a nechce sa mi to zase po jednej zase nahadzovat...
        • Re: pomozte pleaseee 12.07.2007 | 00:47
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Opera má záložky v súbore opera6.adr, malo by stačiť uložiť tento súbor a cez Operu importovať záložky. Ja mám Intel garfiku v booku takže nemusím nič nahadzovať, ale nie je problém nahodiť drivery k bežným grafikám ako je NVIDIA alebo ATI.