hladam nejaku dobru graficku kartu ktora by nemala problemy s linuxom a opensolarisom

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.07.2007 | 16:22
Grawp   Návštevník
musi mat S-video-in Composite-video-in jak PAL tak aj NTSC, musi dokazat ladit po frekvenciach nie mat predprogramovane kanaly a pripojenie cez USB 2.0 ale najradsej by som bol aby bola aj 1.1 compatible.
nevie nikedo o takej karte?
    • Re: hladam nejaku dobru graficku kartu ktora by nemala problemy s linuxom a opensolarisom 14.07.2007 | 21:28
      m4rtin.m   Návštevník
      >> pripojenie cez USB 2.0

      myslis tym externu graf. kartu??
      • Re: hladam nejaku dobru graficku kartu ktora by nemala problemy s linuxom a opensolarisom 14.07.2007 | 23:14
        Avatar Lukáš Ubuntu 9.10  Používateľ
        musi dokazat ladit po frekvenciach nie mat predprogramovane kanaly Nehľadá on TV kartu?
        Juchúúú! Písmenkujem na lukas.cerro.sk
      • Re: hladam nejaku dobru graficku kartu ktora by nemala problemy s linuxom a opensolarisom 15.07.2007 | 01:47
        Grawp   Návštevník
        ou. chybička se vbloudila
        ...clovek na nieco mysli a pise nieco ine... mylsel som TV kartu
    • Re: hladam nejaku dobru graficku kartu ktora by nemala problemy s linuxom a opensolarisom 15.07.2007 | 00:02
      Avatar marián Fedora,Vector,Slack  Používateľ
      ty brdo, nieco som zmeskal? :) usb grafika ...
    • Re: hladam nejaku dobru graficku kartu ktora by nemala problemy s linuxom a opensolarisom 15.07.2007 | 00:44
      WlaSaTy   Návštevník
      ak hľadáš TV kartu vo forme lízatka tak budeš musieť vyhodiť požiadavku na USB 1.1 (1.0), cez 10 alebo 12 MBit/s prejde ak maximálne DivX a karty ktoré ho dokážu vytvoriť stoja stále veľa, najme ak sa jedná o digi tv ktoré sa vysiela vo formáte mpegľ (známom z DVD Video).

      Alebo chceš digitálny set top box do ktorého pichneš USB HDD a on ti prehrá hudbu a filmy na televízore rovnako ako aj digitálne vysielanie?
      • Re: hladam nejaku dobru graficku kartu ktora by nemala problemy s linuxom a opensolarisom 15.07.2007 | 02:12
        Grawp   Návštevník
        veľa tzn. asi koľko? inac tej rychlosti usb 1.1 som si vedomí. a aj toho ze MPEG-2 je nedostačujúce. do 1,0 az 1,3 MB/s (plnych 1,5 to nebude nikdy bo zopar tych kilobajtov potrebuje system na ostatnu komunikaciu s TV kartou) sa toho da vela vpratať.primarne to budem pouzivat na 2.0. digi by som cel , pripojitelnost na hdd nie

        ja sa cem ale hlavne opytat ci je nejaky vyrobca ktory poskyttuje k svojim tv kartam aj drivre

        inac ten nadpis na fore by celo zmenit
        • Re: hladam nejaku dobru graficku kartu ktora by nemala problemy s linuxom a opensolarisom 15.07.2007 | 02:59
          WlaSaTy   Návštevník
          :veľa tzn. asi koľko?

          cena by bola niekoľko násobne viac ako za bežné zariadenie typu usb tv karta s anténnym a s-video vstupom schopné prijímať signál na analog / digi. a tým pádom aj oveľa drahšie ako spleť zánovného hardware (usb2 cardbus, starší desktop s usb2) umožňujúci prácu s danou kartou či už doma alebo u niekoho v postaršom notebooku.

          :ja sa cem ale hlavne opytat ci je nejaky vyrobca ktory poskyttuje k svojim tv kartam aj drivre

          áno, každý poskytuje ovládače, sprístupní špecifikáciu alebo dokonca dodržuje štandardy inak by si zákazníci mohli jeho výrobky vopchať do zadku a použiť ako pomôcku proti nočnému prdeniu. ak sa ovšem chceš opýtať túto otázku v spojitosti s Linuxom, tak neváhaj. Ale pozor na podporu analog tv v kľúčoch s digitv.
          • Re: hladam nejaku dobru graficku kartu ktora by nemala problemy s linuxom a opensolarisom 15.07.2007 | 16:24
            Avatar Tomáš Mandriva 2007.1 Spring  Používateľ
            Bola by alternatíva:

            Pracujem s tým, len si neuviedol či pre desktop, alebo NB

            FlyDVB Trio Cardbus,ktorá je síce do PCMCIA, ale pre desktop mám PCMCIA cardreader - zvláda Analog/digital terestrial, FM, digitalSAT
            jej cena vrátane cardreaderu je asi do 4000 a má composite in, s-video, diaľkové atď
            nechcem dýchací prístroj s windowsom