Webkamera T-com

Sekcia: Hardware a Drivery 18.07.2007 | 15:29
Pali   Návštevník
Mam webkameru od T-comu. Na instalacnom cd je iba ovladac pre windows. Ako mam rozbehat tuto webkameru pod linuxom (mam 64bit, distribucia Kubuntu 7.04)? Skusal som nainstalovat balik gspca-source (sudo apt-get install gspca-source). Instalacia prebehla bez problemov avsak, ked som spustil camstream alebo camorama alebo kopete, tak mi nenaslo ziadnu webcameru (ziadne /dev/video0). Ako mam nainstalovat a aky ovladac mi na to treba aby mi tato moja usb webkamera od T-comu ista?
Vypis z lsusb:
Bus 001 Device 003: ID 0c45:612a Microdia
    • Re: Webkamera T-com 18.07.2007 | 17:26
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      Nepoteším ťa
      s ovládačmi na linux sú večné problémy
      kamery a linux sa neznášajú, prečítaj si príspevok predtým aj potom v mojm odkaze
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: Webkamera T-com 18.07.2007 | 17:51
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: Webkamera T-com 12.10.2007 | 15:18
      TTake   Návštevník
      a nemohol by si mi uplodnut prosim ta aspon ten ovladac na windows? alebo poslat cez icq
      alebo mail? alenisia007@gmail.com
      • Re: Webkamera T-com 12.10.2007 | 20:00
        jaaa   Návštevník
        ku vsetkemu od t-com su ovladace na ich domovskej stranke...
    • Re: Webkamera T-com 18.10.2007 | 21:22
      myshka   Návštevník
      ahojte, mam taky problem mamka mala tuto webkameru v robote a doniesla ju domov no niekde stratila instalacne cd-cko..neviete niekde kde by som mohla najst instalacku na tuto t-com-acku webkamerku? dakujem
      • Re: Webkamera T-com 12.12.2007 | 00:52
        porkyyy   Návštevník
        ja som ten driver na t-come nenasiel takze pochybujem ze tam je upnite nietko ten ovladac a hotovo
        • Re: Webkamera T-com 26.12.2007 | 11:00
          Pali   Návštevník
          Win ovladac pre T-com webkameru som uploadol na http://www.pali.wz.cz/subory/setup.exe
          • Re: Webkamera T-com 26.12.2007 | 12:50
            Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
            preco sa tu riesia win ovladace ked sa stranka vola LINUXos, nie WINos, alebo MICROSOFTos, ani TCOMforum ani nic podobne? mate milion +1 fora kde sa daju riesit veci na microsoftacky os, tak preco to riesite tu?
            git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
            • Re: Webkamera T-com 26.12.2007 | 13:08
              WlaSaTy   Návštevník
              ale nehaj ho, vecina BFU nevie co je to operacny system. chcel pomoct ale hentie ovladace si mozeme tak akurat vytlacit na tlaciarni. ja urcire.
            • Re: Webkamera T-com 31.12.2007 | 13:10
              Joe   Návštevník
              Caute vsetci. Chcem Vas poprosit, podarilo sa niekomu tu kameru od T-Comu (0c45:612a Microdia) rozbehat pod linuxom? Som pouzivatel Kubuntu a zatial sa mi to nepodarilo :(
              • Re: Webkamera T-com 03.01.2008 | 09:32
                Avatar bum ubuntu 9.04  Používateľ
                Toto ste skusali? http://www.abclinuxu.cz/hardware/vstupni-zarizeni/digitalni-kamery/kamera-od-slovak-telecomu-dnes-t-com
                Nikdo není bez chyby, i hovno má své mouchy.
                • Re: Webkamera T-com 17.04.2008 | 17:30
                  Ricky   Návštevník
                  Zdravim, ja som dostal kameru od kamosa ale bez krabice, bez instalacneho cd, a ovladace mi windows nevie nainstalovat. Je nanej napisane: "IC209/325 300K PIXEL Webcam" a na kabli: "AWM 2725 80°C 30V VW-1 28AWG/1P AND 28 AWG/2C USB CABLE TONGBAO".
                  • Re: Webkamera T-com 23.11.2012 | 17:48
                    mojo   Návštevník
                    aj ja ma podobnu -IC209 USB1.1480K PIXEL a nemám ovládač
                    mojkacik@zoznam.sk
                    nevieš poradiť?
                    • Re: Webkamera T-com 23.11.2012 | 17:57
                      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                      Co pise lsusb?
                      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
          • Re: Webkamera T-com 21.05.2008 | 14:45
            babika   Návštevník
            a aj ti to funguje?, pretoze ja mam Windows XP a neda sa to vobec otvorit a na stranke T-com nie je ohladne kamery absolutne nic
          • Re: Webkamera T-com 22.11.2010 | 19:51
            Michal   Návštevník
            Bacha,
            je tam trojan.
            Nestahujte to.
      • Re: Webkamera T-com 21.05.2008 | 17:59
        Alibaba   Návštevník
        odpoved z T-Com

        Vazeny zakaznik,
        ovladace pre kameru mozte stiahnut zo stranok agem.sk. Dodavali sme dva typy:
        1. stara verzia s cipom IC209S http://support.agem.sk/telekom/IC209S.rar
        2. nova s cipom 301DX http://support.agem.sk/telekom/301DX.rar

        s uctou
        ........
        • 32 64 bit t-com web cam kamera kamerka ovladac driver sonix 15.07.2008 | 04:05
          Anunnaki Nibiru   Návštevník
          Prakticky vsetky kamerky maju niektoru z univerzalnych elektronik, ktore vyrabaju celkovo 3ja vyrobcovia na svete. Co sa tyka predajcov a "vyrobcov" tak ty uz len vyrabaju obal/dizajn, a skladaju ich dohromady.

          Skratka najnovsie ovladace najdete na strankach jedneho z najvetsich vyrobcov elektronik pre webove kamerky:
          http://www.sonix.com.tw/sonix/family.do?f=3

          Musite zistit, aka elektronika je vnutry a potom stiahnut spravny ovladac pre spravny typ.

          Presne si to nepametam, ale ta co dava T-COM je znacena ako IC209S / 325 a mala by to byt elektronika: SN9C325

          Ovladace su korektne, funguju aj pod Win Vista 64bit
      • Re: Webkamera T-com 25.02.2012 | 19:48
        juje   Návštevník
        prosim vas neviete mi niekto poradit ako nainstalovat vebkameru do pocitaca ked nemam k nej cd...cko?? je to znacka technika...???
        • Re: Webkamera T-com 26.02.2012 | 21:48
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Aký operačný systém používaš na tom PC?
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Webkamera T-com 15.07.2008 | 04:18
      Anunnaki   Návštevník
      XP/Vista 23/64bit ... najaktualnejsi ovladac priamo od vyrobcu vnutra kamerky = elektroniky ( Sonix Tech.) tejto kamerky najdes tu:

      http://www.sonix.com.tw/sonix/product.do?p=SN9C325
      • Re: Webkamera T-com 15.07.2008 | 17:47
        Peter2   Návštevník
        xDD
        Sorry ale mi tu riesime ovladace pre linux a nie "XP/Vista 23/64bit" xDD. Ked uz ste taky odbornici - ohladom driveru pre linux nehelfnete? Predpokladam ze asi nie.
        • Re: Webkamera T-com 16.07.2008 | 01:09
          pb   Návštevník
          cawte,
          tiez som sa dostal k tejto kamere a v idealnom pripade by som uvital navod na rozbehanie v ubuntu 8.04. z tejto diskusie sa mi zda zaujimava tato linka: http://www.abclinuxu.cz/hardware/vstupni-zarizeni/digitalni-kamery/kamera-od-slovak-telecomu-dnes-t-com , no netusim ako to mam realne u seba rozbehat.
          viete mi niekto pomoct?
          vdaka
      • Re: Webkamera T-com 12.09.2010 | 12:06
        dano   Návštevník
        Ďakujem..
      • Re: Webkamera T-com 13.06.2011 | 13:22
        john   Návštevník
        ide to, nabehlo to. treba odinstalovat ine ovladace na tuto kameru a nahodit len tento.
    • Re: Webkamera T-com 12.09.2010 | 20:45
      burlak   Návštevník
      Skús sa pridať do skupiny video, a aj /dev/video0 daj do skupiny vydeo pricom skupina bude mat pravo aspon citat.
      • Re: Webkamera T-com 23.11.2010 | 18:53
        Avatar sebo Arcolinux+Suse15.3 -Win10  Používateľ
        Ja tu webku mam a funguje ale zalezi na pouzitom jadre novsie maju v sebe podporu a funguju bez problemov teda aspon mne funguje Na 10.10 urcite pojde
        • Re: Webkamera T-com 24.11.2010 | 12:41
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Chalani nechcem vám kaziť radosť, ale toto vlákno pochádza z roku 2007 :-) Pochybujem že ešte čaká pri kompe na odpoveď :-)
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • Re: Webkamera T-com 24.11.2010 | 21:54
          fero-orava   Návštevník
          Skúšal som túto kameru v Greenie 8 a v Mandrive 2010 ide bez problémov .
          • Re: Webkamera T-com 24.11.2010 | 22:21
            Šva-koj-kodži   Návštevník
            Chlapi nemá niekto v archive ovladac na po.. staru kameru od T-comu oznacenie IC101 640 x480 na Linuxe ako tak ide ale potebujem rozhodit pod nestastnymi WIn. Dík za kazdý odkaz.
            Šva-koj-kodži
    • Re: Webkamera T-com 02.01.2011 | 21:17
      Avatar Pali   Používateľ
      Tak po rokoch som pripojil tuto webku opat. Rozdiel je v tom ze bezim na novsiom Kubuntu s novsim kernelom s novsim v4l a funguje bez problemov.
      • Re: Webkamera T-com 03.01.2011 | 21:38
        dudko   Návštevník
        Zdravim. Trosku sa mi podarilo urvat usb kabliky na chipe s tym, ze neviem ako boli zapojene.Nenajde sa prosim niekto kto by mi ju odfotil z vnutra, teda rozobranu?:)
        • Re: Webkamera T-com 03.01.2011 | 21:46
          Avatar Pali   Používateľ
          no to ta uz sklamem. tuto nemam pri sebe... je doma a ja som uz na internate...

          rozobratu som ju mal tiez ked som zistoval co je to za chipset a snazil som sa deaktivovat tie 4 blbe ledky (ktore tak hnusne v noci svietili)... nerobil si nahodou to iste? :-)