HW sound button

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.07.2007 | 13:33
Avatar warior GenToOo  Používateľ
Mi nechcu ist tlacidla na ovladanie hlasitosti, mam book hp nx7300 a gentoo 2007.0 64bit, len netusim ako mam nahodit tie tlacidla :( vacsinu veci sa mi podarilo rozbehat, ale na toto som prikratky....
    • Re: HW sound button 20.07.2007 | 18:45
      Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
      ak je to ten isty problem co som mal ja, mohlo by pomoct toto http://linuxos.sk/forum/9204/index.html

      pripadne ak to na xev nereaguje, tak este skusit acpi eventy
    • Re: HW sound button 20.07.2007 | 19:21
      Avatar nardew debian  Používateľ
      pusti v konzole showkey -s a stlac ich. ak ti nieco vygeneruje, tak ich mozes rozbehat
      • Re: HW sound button 20.07.2007 | 21:06
        Avatar warior GenToOo  Používateľ
        no vygenerovalo to nieco :) cize asi to pojde, problem je ze v ubuntu to fici od vyroby :( Ale pre krasu sa trpi :D a tak by ma zaujimalo ako mozem priradit tie kody na nejake akcie :)
        • Re: HW sound button 20.07.2007 | 21:38
          Avatar nardew debian  Používateľ
          a nasiel ti ich aj xev?
          • Re: HW sound button 20.07.2007 | 22:33
            Avatar warior GenToOo  Používateľ
            vyzeralo to tak ze ano, po stlaceni tlacidla sa to tam nejak rozvasnilo :D (zacalo to hadzat nejake vypisy)
    • Re: HW sound button 21.07.2007 | 10:15
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Ak používaš KDE tak ovládanie hlasitosti ovláda daemon kmilo. To že nie je spustený môže mať za následok nefunkčnosť tlačidiel na ovládanie hlasitosti. Odporúčam skúsiť showkey -k. Správne by to malo vypísať 113 na vypnutie zvuku, 114 ubratie hlasitosti, 115 pridanie. Ak je to tak tlačidlá funguju len stačí spustiť daemona na zmenu hlasitosti.

      Ak tomu tak ale nie je a showkey -k zobrazuje nesprávne, alebo žiadné kódy je potrebné nastaviť ich ručne, teda spustiť showkey -s, a použiť tento kód pri príkaze setkeycodes.
      • Re: HW sound button 07.08.2007 | 17:25
        warior   Návštevník
        sorry ze az teraz ale nechcelo sa mi nejak babrat s gentoo :) tak som trosku ubuntiarcil :) takze, showkey -k ukazuje kody presne ako si napisal, kmilo bezi, ale hlasitost sa nemeni :(
        co mozem robit?
        • Re: HW sound button 12.08.2007 | 19:38
          Avatar warior GenToOo  Používateľ
          som to skusal nahodit tak ze som si spustil kmix a tam som skusal nastavit skratky ale neide to takto :( poradte pls :(
          • Re: HW sound button 12.08.2007 | 20:51
            Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
            ja som to robil trochu inym sposobom. pouzival som vtedy zenwalk a na fore som nasiel toto skus si to prejst. je to vseobecne funkcne. jedine co budes pravdepodobne potrebovat je nainstalovat program xbindkeys co urcite bude v repozitari. cez xev zistis ci a aky kod generuje ktore tlacitko a spravis si konfig pre xmodmap kde tym klavesam priradis nejaku hodnotu (odporucam F25 a vyssie) a napises aj konfig pre xbindkeys kde k tym klavesam priradis prikaz ktory sa spusti po ich stlaceni. ja na ovladanie zvuku pouzivam aumix a vyzera ta cast konfigu takto:
            # mute
            "aumix -v 0"
            m:0x10 + c:160
            Mod2 + F25

            # sound--
            "aumix -v -5"
            m:0x10 + c:174
            Mod2 + F26

            # sound++
            "aumix -v +5"
            m:0x10 + c:176
            Mod2 + F27

            a ak tieto srandy budes mat hotove tak este budes musiet spustit xmodmap (cesta/ku/konfiguracnemu/suboru/xmodmap) a xbindkeys -f (cesta/ku/konfiguracnemu/suboru/xbindkeys). aby si to nemusel rucne zadavat pri kazdom ligine tak si sprav script ktory hodis niekde na zoznam autostarted applications (podla toho ci pouzivas gnome kde xfce...) aby sa ti spustil pri loggine. moj script mam v domovskom adresari, vola sa keyboardconfig.sh a vyzera takto:
            #!/bin/bash
            xmodmap ~/.xmodmaprc
            xbindkeys -f ~/.xbindkeysrc
            v tom howto na ktory som vyssie poskytol link je to pekne popisane takze by si nemal mat problem.
            Everything is proceeding as I have foreseen.
            • Re: HW sound button 12.08.2007 | 21:27
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              ja konfigurujem programom xbindkeys-config
              Debian. apt-get into it…
              • Re: HW sound button 15.08.2007 | 19:09
                Avatar warior GenToOo  Používateľ
                dakujem za rady spojil som poznatky dokopy :) urobil konfigurak, nahodil skratky do kmixu a fici to :)