spravny fs

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.07.2007 | 15:32
Avatar M N OpenSUSE 11.0 / OpenSUSE 11.1  Používateľ
Ahojte,
potreboval by som pomoct. Mam disk rozdeleny na:
1. System (Win XP - ntfs)
2. Data (ntfs)
3. System (Ubuntu 7.04 - reiserfs)
chcel by som k odielu DATA pristupvat rovnako z Linuxu aj Win. Rajsej by som bol, ak to bude mozne, aby som naformatoval DATA na reiserfs, lebo v linuxe pracujem castejsie, len neviem ako potom na ten oddiel pristupovat z Win. Pouzival som plugin v TC na pristup na reiserfs, len chcem, aby tam mohol pristupovat cely OS. Je to vobec dobra alternativa?
Ak sa nieco podobne uz preberalo, skuste hodit nejky odkaz, lebo ja som to akosi nevedel najst.
dik
    • Re: spravny fs 23.07.2007 | 16:00
      Avatar nardew debian  Používateľ
      pokial viem, tak reiser sa da z windowsu len citat, odporucam pohladat na sourceforge.net. Ak chces na tu particiu aj priamo z win zapisovat, tak si tam daj ext3, viem ze bol soft ktory to vedel bezproblemovo a vraj bez ziadnych buducich nasledkov na fs, ale jeho meno si teraz nespominam, ale sourceforge mozno povie nieco
      • Re: spravny fs 23.07.2007 | 16:11
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        jedna sa o ext2 a ja som pocul, ze problemy mozu nastat. okrem problemov s kadejakou windows havedou a tym, ze to ignoruje (samozrejme) pristupove prava
        Debian. apt-get into it…
    • Re: spravny fs 23.07.2007 | 16:18
      Avatar rebrik Arch, Ubuntu  Používateľ
      Ak chces aby oba systemy mohli pristupovat na Data tak bud FAT, NTFS alebo ext.
      NTFS s ntfs-3g driverom v pohode v linuxe rozbehas a keby si chcel dat ext tak tu mas driver pre win: http://www.fs-driver.org/

      Ako je na tom reiserfs to bohuzial neviem.
      Of All The Things I've Lost, I Miss My Mind The Most.
      • Re: spravny fs 23.07.2007 | 17:02
        Avatar srigi   Používateľ
        Alebo extermne riesenie --> virtualyzuj WinXP v Linuxe.
      • Re: spravny fs 23.07.2007 | 17:06
        Avatar M N OpenSUSE 11.0 / OpenSUSE 11.1  Používateľ
        To s tym ext by bolo asi najlepsie riesenie.
        mozem to urobit tak, ze system by som nechal na resierfs a DATA na ext ?
        V tom by asi problem byt nemal.
        • Re: spravny fs 23.07.2007 | 17:29
          Avatar rebrik Arch, Ubuntu  Používateľ
          Nemal by byt problem.
          Ja ten ext driver sice pouzivam vo win, ale nijak intenzivne (to bude asi tym, ze ani win intenzivne nepouzivam :-) ) takze mozu s tym byt nejake problemy ako uid0 spominal..
          Drzim palce teda ..
          Of All The Things I've Lost, I Miss My Mind The Most.
          • Re: spravny fs 23.07.2007 | 17:44
            Avatar M N OpenSUSE 11.0 / OpenSUSE 11.1  Používateľ
            diki moc, vyskusam