Z ICQ do Kopete (alebo LICQ)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.07.2007 | 04:23
Avatar Integer Ubuntu  Používateľ
Čaute! Ako sa v Kopete nastavuje niečo také, aby bol viditeľný kontakt list len toho, kto je prihlásený? Či som prihlásený aj ja, alebo nie, moja sestra mi stále vidí moje kontakty. Zdá sa mi to dosť hlúpe. Tak som nainštaloval LICQ, ale tam to bolo eŠte horšie, lebo ak som chcel prepnúť užívateľa, tak som toho prihláseného musel vymazať zo zoznamu užívateľov a vypnúť a zapnúť LICQ, aby ho to prihlásilo. Lenže aj tu stále boli viditeľné kontakty obidvoch užívateľov. Viete mi nejako poradiť? Nech sa to čo najviac podobá klasickému windowsáckemu ICQ? Ďakujem
    • Re: Z ICQ do Kopete (alebo LICQ) 24.07.2007 | 11:14
      raven   Návštevník
      nainstaluj si pidgin z repozitarov cez synaptic - v nom funguje vsetko tak ako ma :}
      • Re: Z ICQ do Kopete (alebo LICQ) 24.07.2007 | 11:24
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
        Nastavenia -> skryť nepripojených užívateľov

        alebo ctr+u

        alebo nad kontakt listom co mas tie ikonky zaskrtnes druhu od konca (aspon u mna)
        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • Re: Z ICQ do Kopete (alebo LICQ) 24.07.2007 | 11:22
      Avatar kuko Ubuntu 7.04  Používateľ
      skus gaim ten ide paradne
      ICQ: 350668302 Jabber: Lukas@jabbim.sk
      • Re: Z ICQ do Kopete (alebo LICQ) 24.07.2007 | 11:30
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
        preco vzdy ked sa niekto opyta na konkretny problem sa vyroji kopec ludi co mu zacnu odporucat iny program aj ked jeho otazka ma jednoduche riesenie?

        ked pouziva desktopove prostredie KDE a pod nim pravdepodobne pouziva kontact tak by som odporucal iba kopete, kedze je nativne podporovane cez kontaktlist v kontact-e
        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
        • Re: Z ICQ do Kopete (alebo LICQ) 24.07.2007 | 14:24
          Avatar Integer Ubuntu  Používateľ
          Mne sa Kopete veľmi páči... ale asi som sa zle vyjadril. Mne nejde o to, aby bilo skrytí nepripojení užívatelia, ale o to, aby som nevidel kontakt list mojej sestry. Keď zapnem Kopete, vidím aj jej aj moje kontakty a mám v tom chaos. Tiež som chcel, aby sa nezobrazovali podľa názvov skupín, ale iba podľa ich statusu. Teda len rozdelení na pripojených a nepripojených.
          • Re: Z ICQ do Kopete (alebo LICQ) 24.07.2007 | 16:58
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            No na to tu je viacero užívateľských účtov.
            Čo sa týka zobrazenia bez skupýn, v kopete sa to nastavuje takto : Nastavenia / Nastaviť kopete / Vzhľad / Zoznam kontaktov / Layout / Usporiadať metakontakty podľa skupiny.
          • Re: Z ICQ do Kopete (alebo LICQ) 24.07.2007 | 20:27
            --   Návštevník
            pre svoju sestru vytvor v linuxe osobitne konto: adduser meno a nebude sa ti nic miesat