thunderbird

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.07.2007 | 17:54
Avatar kuko Ubuntu 7.04  Používateľ
pls poradte stala sa mi takato vec
nainstaloval som si thunderbird a on mi stiahol vsetku postu na disk ale on mi ju vymazal na serveri ako ju tam poslem ???
ICQ: 350668302 Jabber: Lukas@jabbim.sk
    • Re: thunderbird 25.07.2007 | 18:32
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Neposles ;)
    • Re: thunderbird 26.07.2007 | 10:59
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      nastavenie účtov / nastavenie servera / zaškrtni "Nechávať správy na serveri" a je to

      ešte treba pozrieť, či nieje niečo také v nastavení pop služby priamo na poštovom serveri, ale myslím že nie, že by to malo stačiť. Mne to tak funguje, správy mi nevymazáva.
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: thunderbird 26.07.2007 | 11:09
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      skúsil som to na Gmaile, tam tiež treba pozrieť v nastaveniach pop služby a nastaviť "nechávať správy na serveri", ostatné poštové serveri na tom budú podobne

      Na server si to pošleš jednoducho - pravdepodobne máš viac pošových schránok (napríklad ja mám 5), takže z nejakej inej, prípadne na ten účel zriadenej si to tam všetko pekne poposielaš. Samozrejme že to môžeš urobiť cez Thunderbird. Teda ak nemáž druhú schránku, založíš si ju (je dobré mať minimálne dve schránky a jednu kvoli registráciám a podobným kravinám), povolíš na nej pop službu, pridáš ju normálne do thunderbirdu a z nej si všetky správy "pošleš ďalej" a na svoju adresu. (voľba "poslať ďalej"). Malo by to ísť.

      Inak priprav sa na to, že priečinok ./Thunderbird sa začne poriadne "nafukovať", napríklad u mňa je tam celá mailová komunikácia odkedy používam Thunderbird, teda od marca tohto roku a má to už skoro 1 GB !!! Treba preto zvážiť, či sa oplatí to držať na vlastnom disku.
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: thunderbird 26.07.2007 | 11:49
      WlaSaTy   Návštevník
      pokiaľ daný server podporuje IMAP, tak stačí presunúť danú poštu naspäť. v prípade použitia pop3 jedine preposlať čím sa znehodnotia hlavičky alebo zažiadať si o obnovenie schránky zo zálohy (väčšinou za príplatok).
    • Re: thunderbird 26.07.2007 | 13:50
      Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
      Mne sa zase stala taka vec, ze mi nestahuje postu, ktora bola poslana po nejakom datume. Su to vacsinou nove posty. Hrabal som sa v nastaveniach gmailu, aj ked to mam pravdepodobne dobre nastavene, aj napriek tomu mi ju nechce stiahnut.
      K tomu stahovaniu posty. Mozno je dobre povolit stahovanie len hlaviciek sprav a ak je ta posta pre teba dolezita, tak ju potom stiahnut. Mno ale ak mas dolezitej posty 1GB, tak uz asi len nechavat to na gmaily a pouzit web browser :) (pripadne vyclenit disk :D )
      a teraz k problemu:
      Asi bude najlepsie poslat tu stiahnutu postu hromadne naspat, aj napriek znehodnoteniu hlaviciek. Mozno by bolo dobre nastavit v gmaile menovky pre fakt dolezite spravy ;-) viem mozno to je kusok pracne, ale ak je ta posta pre teba dolezita...
      • Re: thunderbird 26.07.2007 | 14:51
        Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
        ono, veľa zaberajú aj prílohy, možno by tie stačilo pomazať

        ...maily archivujem napríklad kvoli IP adresám kontaktov, niekedy je to užitočné vedieť odkiaľ to bolo odoslané (niekedy si pripadám ako paranoidný eštébák)
        "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
        • Re: thunderbird 26.07.2007 | 23:01
          Avatar kuko Ubuntu 7.04  Používateľ
          ok dakujem za rady uz nevymazava dal som ze nechat sprevy na serveri a fici a ak sa jedna o tie emaily tak som ich preposlal a polovicu aj vymazal sak som tam mal aj tak same hovadiny .
          ICQ: 350668302 Jabber: Lukas@jabbim.sk