Problem s GDM

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.07.2007 | 19:00
4biddenfruit   Návštevník
Po tom co som chcel uplatnit iste zmeny v systeme (<a href="">http://linuxos.sk/forum/9525/index.html</a>), mi bootovanie zamrzne tesne predtym ako ocakavam prihlasovaci dialog pre zadanie mena a hesla. Nevidim velmi do procesov na pozadi, ale GDM asi nemoze nastartovat GNOME or nieco podobne. Ak sa vsak prepnem do TTY stopnem GDM (/etc/init.d/gdm stop) a sputim STARTX, tak mi graficke prostredie nabehne. Vie niekto poradit ako by sa dal dany problem vyriesit?
    • Re: Problem s GDM 26.07.2007 | 00:07
      m4rtin.m   Návštevník
      skus odinstalovat gdm,m zmazat konfiguraciu aznovu nainstalovat gdm
      • Re: Problem s GDM 26.07.2007 | 01:21
        4biddenfruit   Návštevník
        Skusal som, ale nefunguje to. GDM sa mi neustale restartuje. Poradi niekto nieco ine?
        • Re: Problem s GDM 26.07.2007 | 01:38
          WlaSaTy   Návštevník
          reštrartni to, a nakopni do single user modu (popripade run levelu bez startu gdm) a pozri do logov. myslim ze bez obsahu logov mozeme iba tak hadat pomocou krystalovej gule.

          • Re: Problem s GDM 26.07.2007 | 09:08
            4biddenfruit   Návštevník
            V logu som ohladom GDM nasiel toto:
            Reloading Gnome Display Manger configuration...* Changes will take effect when all current X session have ended.
            invoke.rc-d: initscript gdm, action "reload" failed.
            Skusal som trosku googlit a urobit s tym co sa da, no nestalo sa nic a tu hlasku mi vypisovalo stale. Tak som GDM odinstaloval a dal som si KDM, ale to ma zas nechce prihlasit pod mojim userom : http://linuxos.sk/forum/9557/index.html
            • Re: Problem s GDM 26.07.2007 | 13:07
              WlaSaTy   Návštevník
              :initscript gdm, action "reload" failed.

              a nič iné? toto vyzerá na zlú konfiguráciu (ktorú máš defaultnú) alebo zlú autorizáciu (miššung v hostname pri zapnutom/vypnutom internete) pre xwindows.