Ako na vytvorenie/obnovenie image diskov po sieti

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.07.2007 | 19:57
Guest   Návštevník
Potrebujem na asi 10 počítačoch obnoviť inštalácie Windows XP (na NTFS oddiely). Presnejšie: tieto počítače majú dual-boot Windows XP a Fedora 7. Potreboval by som spraviť image diskového oddielu kde je Windows XP a ten potom uloziť na server (FTP) a potom ho aj so servera obnoviť v Fedora 7. Uz ma nebavi stale reinstall Windows XP. Ten dual-boot tam musí byť (to pre tych, ktory by dali návrh aby som sa vykaslal na Windows XP:-).

Prosím vás kto vie nech pomôže.
    • Re: Ako na vytvorenie/obnovenie image diskov po sieti 28.07.2007 | 20:14
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      http://www.partimage.org/

      ma to aj vlastny server, z ktoreho sa daju po sieti obnovovat/instalovat PC
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Ako na vytvorenie/obnovenie image diskov po sieti 28.07.2007 | 20:43
        Guest   Návštevník
        a nieco typu dd if=/dev/hda1 of=NET.FTP ??? take lahsie?
        • Re: Ako na vytvorenie/obnovenie image diskov po sieti 28.07.2007 | 20:47
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          nie, toto komprimuje image a vynechava prazdne miesto, umoznuje pracu po sieti a tak. co tak sa pozriet na ten web?
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Ako na vytvorenie/obnovenie image diskov po sieti 28.07.2007 | 20:54
            Guest   Návštevník
            prave pozeram a studujem. len ten server nevidim ale zatial len tak pozeram.
      • Re: Ako na vytvorenie/obnovenie image diskov po sieti 28.07.2007 | 21:24
        Guest   Návštevník
        no takze, presudovane, ale ten server je trochu moc zlozity. nieco lahsie nie je?
        • Re: Ako na vytvorenie/obnovenie image diskov po sieti 29.07.2007 | 00:01
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Ak sa ti zda partimage prilis zlozity, tak mozes vyskusat Symantec Ghost Corporate. Nie je to sice open-source, ale je to pomerne dobry softver, ktory sa velmi jednoducho ovlada a vojde sa na disketu (az dve). Cenovo je tiez dost prijatelny.

          Kym som pracoval na gymnaziu, tak som Ghosta velmi casto pouzival, kedze skoly ho mali cez infovek zakupeny. Ale nakoniec som presiel na partimage, lebo ten toho dokazal omnoho viac. Ak s tym chces v buducnosti seriozne robit, tak si fakt ten partimage prestuduj. Dokonca nemusis pouzit ani klient/server architekturu. Ja ho pouzivam tak, ze mam urobeny bootovaci image cez PXE a ten si pripoji NFS oddiel zo servera a potom z neho spravi image na pevny disk, cize client/server architekture som sa uplne vyhol.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
          • Re: Ako na vytvorenie/obnovenie image diskov po sieti 29.07.2007 | 00:18
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            dalsie platene riesenie je acronis nieco nieco nieco
            Debian. apt-get into it…
          • Re: Ako na vytvorenie/obnovenie image diskov po sieti 29.07.2007 | 12:45
            Guest   Návštevník
            OK, rozhodol som sa pre PartImage. uprednostnujem Open Source riesenia. zas sa naucim nieco nove. dakujem za rady.