pohyblivý gif na ploche

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.07.2007 | 18:59
Martin   Návštevník
Je možné dať priamo na plochu pohyblivý gif-obrázok, ale tak, aby sa stále hýbal? Niečo na spôsob Superkaramby.
    • Re: pohyblivý gif na ploche 29.07.2007 | 19:07
      Avatar mcx Mac OS X / Windows 7 / Ubuntu  Používateľ
      Co ti brani vyskusat? ;)
      • Re: pohyblivý gif na ploche 29.07.2007 | 19:27
        Martin   Návštevník
        Zatiaľ sa nepodarilo, pri kopírovaní na plochu to je, samozrejme, len ikonka - náhľad, ale aj keď som ho pridal ako root do superkaramby, keď som ho chcel použiť, nedalo sa. pri konvertovaní z .gif na .png sa rozpadol na vrstvy.
        Možno raz prídem na to, ako sa to dá...
    • Re: pohyblivý gif na ploche 30.07.2007 | 11:16
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      Da sa to jedine tak, ze to bude na ploche ako okno, na podobnom principe funguju napr. gdesklets - su to okna na ploche, bez okrajov ...
      • Re: pohyblivý gif na ploche 30.07.2007 | 17:09
        Martin   Návštevník
        To s tým oknom mi napadlo tiež, len ešte musím prísť na to, ako ho na plochu umiestniť. Aspoň mám o čom rozmýšľať :)
        • Re: pohyblivý gif na ploche 30.07.2007 | 17:19
          Avatar nardew debian  Používateľ
          kstart --help-all, ak pouzivas KDE
          • Re: pohyblivý gif na ploche 30.07.2007 | 21:05
            Martin   Návštevník
            Otvoril som kstart --help-allv konzole, prečítal čo píšu, ale nie som o moc múdrejší, aj keď to je písané slovensky. Aký príkaz to vlastne mám zadať, aby som mal na ploche to okno, do ktorého by som strčil pohyblivého gifa? Skúsil som napr. kstart --desktop <1>, podľa zoznamu príkazov, ale nič som tým nedosiahol.
    • Re: pohyblivý gif na ploche 30.07.2007 | 15:58
      WlaSaTy   Návštevník
      Síce som to neskúšal ale odporučil by som naštartovať prehliadač obrázkov tak aby vykresloval ten animovaný gif na "root window" s tým že prostredie desktopu sa nebude starať o pozadie plochy. Kedysi som si tak riešil automatické prehadzovanie obrázkov na ploche po určitom čase .