grub pls surne

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.07.2007 | 14:59
dare.devil   Návštevník
neviem ako ale po doinstalovani balikov sa mi z grubu vymazal windows, nasledne mi samo od seba nechcelo spustit X server a teraz som na liveCD a potrebujem nutnu pomoc, ako sa dostat ku grubu a nahodit donho aspon windows... sestra ma inak zabije, prosim je to naozaj surne tak dufam ze sa dockam skorej a velmi podrobnej odpovede. dakujem
    • Re: grub pls surne 31.07.2007 | 15:12
      sapi   Návštevník
      pomocou live CD dopis do /boot/grub/menu.lst nasledujuce (aspon ja to mam takto)

      title Windows
      rootnoverify (hd0,0)
      chainloader (hd0,0)+1

      samo plati to ak mas windows na prvej particii, a mozno budes musiet najprv pripojit svoj disk pre zapis atd., v kazdom pripade prejdi fora, to sa uz riesilo aspon stokrat
    • Re: grub pls surne 31.07.2007 | 15:13
      dusan   Návštevník
      • Re: grub pls surne 31.07.2007 | 15:29
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Jo takze uz som to spravil... problem bol len s tym mountnutim disku tak tu davam navod.
        1,) nabootovat live cd ( v mojom pripade ubuntu 6.10 edgy eft )
        2,) spustit gnome-terminal 3,) spomenut si na ktorom hda(x) sme mali linux, ja osobne na hda6
        4,) do konzoly napisat sudo mkdir /mnt/linux --- vytvorime zlozku /mnt/linux
        5,) do konzoly napisat sudo mount /dev/hda6 /mnt/linux --- pripojime /dev/hda6 do zlozky /mnt/linux
        6,) do konzoly napisat sudo mount --bind /dev /mnt/linux/dev --- toto popravde neviem co znamena, pomohlo mi ubuntu wiki
        7,) do konzoly napisat sudo mount --bind /proc /mnt/disk/proc --- toto popravde neviem co znamena, pomohlo mi ubuntu wiki
        8,) zmenime hlavny adresar na nasu moutnutnu partisnu s linuxom teda sudo chroot /mnt/linux 9,) ak poznate stavbu menu.lst a viete si to poskladat bez pomoci ( ako v mojom pripade ) staci otvorit gedit so superuzivatelskymi pravami - sudo gedit /boot/grub/menu.lst a zmenit si to podla potreby alebo pouzit Super Grub Disk ( bootovacie cd ) alebo sudo grub
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people