textove ubuntu => xfce

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.08.2007 | 13:40
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
ahoj. riesil som (teda aspon som sa snazil riesit) jeden problem...

cez DVD ubuntu sa da nainstalovat cez tuknutie v zakladnom boot menu aj moznost instalovat iba zakladny textovy system. tak som to teda skusil. nainstalovalo, vsetko bolo ako ma, nezaberalo to moc miesta... kedze mam internet cez DHCP (a DVD plne programov), tak som jednoducho nainstaloval midnight commander. potom som chcel nainstalovat aj grafiku, konkretne som sa rozhodol pre xfce. tak dam instalovat, zoberie to aj xserver a vsetko. krasa, instalovalo, no nebicko... ale spustit ani za svet...

startx, startxfce4... to vsetko islo asi 2 sekundy, potom zaseknutie. skusal som samozrejme konfigurovat x server, ale bez uspechu...

no nic, disk som sformatoval a nahodil som system beznym sposobom... ale paci sa mi moznost poskladat si vsetko od zaciatku. co ale treba urobit aby mi to nahodilo nejake graf rozhranie? dakujem
    • Re: textove ubuntu => xfce 10.08.2007 | 13:56
      Avatar srigi   Používateľ
      pozriet logy :wink
    • Re: textove ubuntu => xfce 10.08.2007 | 13:59
      Avatar srigi   Používateľ
      Pri xyzBuntu je IMHO nezmysel instalovat iba text-mod a potom to zase manualne nahadzovat. Vsetko potom treba rucne konfigurovat (napr. OSD pri volume-change).

      NACO? Ked to uz raz urobil tym Ubunu!!!

      Ked kces system stavat od konzoly, vyber si ine distro (Gentoo, Arch, Slackware a pod.).
      • Re: textove ubuntu => xfce 10.08.2007 | 20:30
        Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
        Naco si skusal Ubuntu, si nebol spokojny s tym co si mal :)), si si mal rovno dat debian
        Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
    • Re: textove ubuntu => xfce 10.08.2007 | 20:51
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      nahod si uz Archa :) je prehladny, dobre okomentovany a vynikajuco konfigorvatelny ako Slackware. Ale ma lepsieho spravcu balickov. Co povis?
      • Re: textove ubuntu => xfce 10.08.2007 | 21:03
        Avatar rebrik Arch, Ubuntu  Používateľ
        Tiez si myslim, ze v podvedomi vie, ze mu uz *ubuntu nepostacuje a vola ho to niekde inde. Len este nezistil, ze to ho vola Arch :-)
        Stano toto mas ako bojovu ulohu na vikend: http://www.archlinux.org/download/
        :-) Len ked chces samozrejme.
        Of All The Things I've Lost, I Miss My Mind The Most.
        • Re: textove ubuntu => xfce 10.08.2007 | 21:10
          ---   Návštevník
          len ho nahovaraj ,v pondelok zacne pisat navod na arch:-)
          • Re: textove ubuntu => xfce 10.08.2007 | 23:10
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
            100 BODOV :-)
            • Re: textove ubuntu => xfce 11.08.2007 | 17:46
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              no dumaru a ty sa este smejes... ziadny arch nebude! to radsej windows!

              (nebojte sa, nemyslim to vazne :P)