Tesseract OCR

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.08.2007 | 16:55
Avatar m4rtin.m   Používateľ
skusal niekto trenovat Tesseract aby rozoznaval slovenske texty?

http://code.google.com/p/tesseract-ocr/wiki/TrainingTesseract

    • Re: Tesseract OCR 22.08.2007 | 00:13
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      neviem vobec co to je ale vyzera to zaujimavo, pls ak mate niekto cas si to precitat a povedat mi co to je budem len rad

      zaujimaju ma kadejake veci o ktorych nic netusim a ma to zaujimavy nazov

      a nedodubavajte ma viem ze som lenivy a bla bla bla
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Tesseract OCR 22.08.2007 | 00:23
        still   Návštevník
        OCR program od Google, teda ak si to dobre pamatam od dob oznamenia jeho vyvoja.
        Mal by to byt volne dostupny a tusim aj multiplatformovy program pre rozpoznavanie textu z obrazka.
        zatial sa este len vyvyja, ak sa chces pridat k testovaniu a "uceniu" programu, precitaj si na stranke viac.. :-P

        PS: Lenivost zabija ;-)
        • Re: Tesseract OCR 22.08.2007 | 00:27
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          to s tou lenivostou asi bude pravda ale dik za info a znie to super ak by to malo byt nieco podobne ako ABBY FINE READER pod winom tak to bude paradicka ten soft milujem uz mi velakrat pomohol

          a ked sme pri tom nieco podobne uz dokoncene asi este nexistuje ze ?? ak hej poradte
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: Tesseract OCR 22.08.2007 | 01:51
            still   Návštevník
            Myslim, ze hlavnym cielom toho projektu je priniest vysoko kvalitny a naviac zadarmo program, ktory by okrem zakladnej (anglickej) abecedy mal zvladat aj ostatne pismena.

            Nieco podobne uz existuje.. a je toho celkom dost, staci len pohladat na nete. Najbeznejsie su, myslim, gocr pre gnome a kooka pre kde.
            Ale osobne mi nejak nesadli :(
            A v pripravovanej verzii Abiwordu bude tiez OCR :-)