32kb

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.08.2007 | 22:25
csantibo   Návštevník
Tak toto je na nervy. Pripojim si mobil datovym kablom k pc. Je tam pamatova karta takze ho pripoji ako neaky usb flash disk. Vsetko sa mi pekne zobrazi priecinky aj subory ulozene na karte ale akonahle chcem stade nieco skopirocvat alebo nakopirovat na kartu tak sa spusti kopirovanie ale prekopiruje to vzdy 32kb a potom to zastane. Mam PCLinuxOS. ale skusal som aj s live mandrivou (to je skoro to iste) alebo s danixom a stale rovnako. Chape to niekto? Podotykam ze nie je problem s mobilom ani kartou lebo v xp to ide ok. Ale xp mam uz len pre syna a teraz aby som prepinal kvoli takejto somarine ved to je na smiech.
    • Re: 32kb 13.08.2007 | 22:46
      WlaSaTy   Návštevník
      Ahoj Csantibo,
      tvoj popis je skutočne presný a výstižný, presne na využitie veštiarne v Delfách. Má tá čítačka dostatočné napájanie? Ak "možno áno" tak si pošli tie súbory cez infrák alebo bluetooth. Asi to bude rýchlejšie ako kontrolovať či nepoužívaš buggy ub0, či ti neblbne USB2, či nemáž náhodou verziu Linux ktorá nepúšťa plné napájanie do zariadenia ak na to nemá dôvod a podobne. Možností prečo sa to tak chová je nekonečne veľa.
      • Re: 32kb 13.08.2007 | 23:02
        csantibo   Návštevník
        Zrejme si cital kazde druhe slovo. Prepac ale tvoje reakcie su ako som zbadal vzdy dost povedal by som akoby zahalene tajomstvom aby bolo vidiet ze ty sa vyznas a ostatny su iba lamy.Nepisal som ze mam citacku kariet ktora navyse podla teba nema napajanie a poslat subory cez bluetooth alebo infrak mi nerobi problem pisal som uplne nieco ine. A bol by som rad ak by si uz vobec nereagoval.Tvoje reakcie ako som zbadal su vzdy take ako by si bol sam Linus Torvalds. Navyse myslim ze mudrujes len vo forach a keby si mi mal nazivo ukazat ako tie ktore veci ovladas tak si tiez len obycajny user.
        P.s. pre ostatnych normalnych: Skusal som to v freespire2 a tam to funguje
        • Re: 32kb 13.08.2007 | 23:28
          --   Návštevník
          ja by som bol na tvojom mieste rad ze sa mi niekto (kto tomu rozumie viac ako ja) snazi pomoct :-) ale chapem ze zaciatocnikov moze pristup pokrocilejsich pouzivatelov trocha odradzat...

          ja ti neviem poradit lepsie ale skus napr. nejako porovnat nastavenia toho freespire s tym co mas teraz
        • Re: 32kb 13.08.2007 | 23:41
          WlaSaTy   Návštevník
          Ahoj Csantibo,
          práve si ma odhalil. Som obyčajný user ktorý sa zahaľuje do tajomstva a chcem sa ukázať že sa vyznám a ostatný sú iba lamy. To preto som sa nevedel rozhodnúť či kopíruješ tie dáta z karty cez čítačku alebo rovno z telefónu cez USB kábel nakoľko si to nepísal. Jediné čo si tak matne pamätám je že niektoré verzie Linuxového jadra nedávali cez USB zbernicu dostatočné napájanie ak si to dané zariadenie nevypýtalo čím trpeli rôzne hračky do ktorých patrili okrem ventilátorov, nabíjačiek aj iné zariadenia. Tak isto si pamätám že podobné problémy (náhodné tuhnutie prenosu) spôsobovali niektoré USB radiče, najmä ak boli používané v móde USB2 a nespĺňali špecifikáciu tak ako mali a rovnako aj podobný problém spôsoboval nevhodný ovládač pre USB Disky (matne si spomínam že sa naň pristupovalo cez UB ale s tým menom som si nie až tak istý, už som to u mňa v jadre nenašiel). Vieš Csantibo, videl som nie otázku ale len povzdych a spomenul som aké štandardné problémy môžu nastať a spomenul som Ti aj možnosť ako jednoducho dané problémy obísť (použitím BT alebo IrDA) ak na to teraz jednoducho nemáš čas a chuť.

          Áno, Milý Csantibo, som len obyčajný user ktorý mal záujem Ti trochu pomôcť a Ty ako dospelý človek to vieš predsa oceniť. Ale ak chceš aby som Ti predviedol naozaj či som obyčajný užívateľ a ako a ktoré veci ovládam, tak sa môžeme kľudne dohodnúť. Prídem ja za tebou alebo Ty za mnou? Myslím že by sme si rozumeli, stačí povedať ako sa prejavuje problém a ty už budeš očakávať riešenie bez toho že by si opísal symptómy. Myslím že by sme sa k sebe hodili.

          PS.: pre Teba osobne, posledne som podobné chyby zaregistroval pred piatimi rokmi pri kombinácii radiča USB1.0 a lacného PTP fotoaparátu a aj pri použití usb klúča jógr od adata. Odvtedy si dávam pozor na tovar ktorý kupujem a na jeho podporu pod OS ktoré používam.
        • Re: 32kb 13.08.2007 | 23:43
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          On sa ti iba snažil povedať, že popis problému nejde mi to a to je nedostatočný. Ako by som napísal, že nejde mi televízor a poraďte mi čo s tým.
          Treba napísať konkrétne, čo je to za mobil, aké USB máš, .... .
          Skús po pripojení príkaz dmesg . Vypíše ako sa dané zariadenie detekovalo a pripojilo. Môžeš to porovnať v oboch distribúciach. A možno na niečo múdre prídeš. Ak nie hoď sem tie výpisy
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: 32kb 14.08.2007 | 00:59
            csantibo   Návštevník
            Diki ti za snahu vypis z dmesg vyzera takto:
            usbcore: registered new driver usb-storage
            USB Mass Storage support registered.
            usb-storage: device found at 2
            usb-storage: waiting for device to settle before scanning
            Vendor: Nokia Model: Nokia 6233 Rev: 0000
            Type: Direct-Access ANSI SCSI revision: 04
            usb-storage: device scan complete
            SCSI device sda: 121089 512-byte hdwr sectors (62 MB)
            sda: test WP failed, assume Write Enabled
            sda: assuming drive cache: write through
            SCSI device sda: 121089 512-byte hdwr sectors (62 MB)
            sda: test WP failed, assume Write Enabled
            sda: assuming drive cache: write through
            sda:
            sd 0:0:0:0: Attached scsi removable disk sda
            sd 0:0:0:0: Attached scsi generic sg0 type 0
            sda: Current: sense key: No Sense
            Additional sense: No additional sense information
            sda: Current: sense key: No Sense
            Additional sense: No additional sense information
            • Re: 32kb 14.08.2007 | 01:00
              csantibo   Návštevník
              A usbviewer ho vidi takto:Nokia 6233
              Manufacturer: Nokia
              Serial Number: 352749011580996
              Speed: 12Mb/s (full)
              USB Version: 2.00
              Device Class: 00(>ifc )
              Device Subclass: 00
              Device Protocol: 00
              Maximum Default Endpoint Size: 64
              Number of Configurations: 1
              Vendor Id: 0421
              Product Id: 0492
              Revision Number: 4.52

              Config Number: 1
              Number of Interfaces: 1
              Attributes: c0
              MaxPower Needed: 8mA

              Interface Number: 0
              Name: usb-storage
              Alternate Number: 0
              Class: 08(stor.)
              Sub Class: 06
              Protocol: 50
              Number of Endpoints: 2

              Endpoint Address: 81
              Direction: in
              Attribute: 2
              Type: Bulk
              Max Packet Size: 64
              Interval: 0ms

              Endpoint Address: 01
              Direction: out
              Attribute: 2
              Type: Bulk
              Max Packet Size: 64
              Interval: 0ms
              • Re: 32kb 14.08.2007 | 11:53
                WlaSaTy   Návštevník
                Ahoj Csantibo,
                ako píšeš:
                :SCSI device sda: 121089 512-byte hdwr sectors (62 MB)
                tak to vyzerá ok (nepoužíva sa UB0)
                Speed: 12Mb/s (full)
                USB Version: 2.00
                toto už nevyzerá ok, verzia USB 2.0 má viacero typov prenosu. High Speed (480Mbps), Full Speed (12Mbps) a Low Speed (do 1.5Mbps) a práve zariadenia s full speed boli problematické. Takže ak sa ti chce vyskúšať to bez ovládača pre USB2.0 tak máš jedinečnú možnosť. Inak budeš musieť skontrolovať verziu jadra či už náhodou neopravili bugy výrobcov (bonus od návrhárov dosky alebo telefónu). žiaľ ja osobne neviem aké máš jadro nakoľko to ako obvykle nepíšeš.
              • Re: 32kb 14.08.2007 | 14:36
                Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                A ešte to pozri v tom freespire a uvidíš, či tam nie je nejaký rozdiel. A pozri aj verziu jadra v oboch distribúciach (uname -r)
                Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk