freeBSD/linux/MAC

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.08.2007 | 00:33
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
je toho viac co by ma zaujimalo:
1.pocul som ze MAC je zalozeny na BSD (alebo tak nejak) a ze je vraj aj nejaka free verzia podobna mac os X, ak je tak aka ?? a ak je znamena to ze na nej pojdu aplikaciu fungujuce na macoch ?? (niekde som cital o darwinBSD)+by som chcel rozchodit adobe programy pre mac

2.vraj mac je podobny linuxom, je to pravda ??

3.ako je freeBSD (alebo neviem ake BSD) podobne s linuxom, su konzolove prikazy ine ??

4.ktory z tychto OS je podla vas naj volba, ja som mac ani BSD neskusal ale skusal som kopu linov a zostal pri ubu (koli podpore komunity),

5.oplatilo by sa mi prejst na BSD alebo v tom nie je az taky rozdiel - nie som velmi narocny a hladam co najviac uzivatelsky priatelske rozhranie lebo nie som sam kto pouziva toto pc (aj ked oni maju win, ale to uz je ina tema)
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: freeBSD/linux/MAC 14.08.2007 | 00:46
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      1.pocul som ze MAC je zalozeny na BSD (alebo tak nejak) a ze je vraj aj nejaka free verzia podobna mac os X, ak je tak aka ?? a ak je znamena to ze na nej pojdu aplikaciu fungujuce na macoch ?? (niekde som cital o darwinBSD)+by som chcel rozchodit adobe programy pre mac

      mac je zalozeny, ale veeeeelmi zmeneny. na BSD systeme nerozchodis aplikacie na mac. kopnite ma niekam ak sa mylim...

      2.vraj mac je podobny linuxom, je to pravda ??

      mac je pekny system, velmi jednoduchy a logicky. podoba sa aj windowsu aj linuxu, ale je skratka kusok iny...

      3.ako je freeBSD (alebo neviem ake BSD) podobne s linuxom, su konzolove prikazy ine ??

      nieco je rovnake, nieco je ine. ak pouzivas linux doma, tak ver, ze BSD systemy nie su take dobre na domaci desktop. ale skusit si samozrejme mozes...

      4.ktory z tychto OS je podla vas naj volba, ja som mac ani BSD neskusal ale skusal som kopu linov a zostal pri ubu (koli podpore komunity),

      ubuntu alebo nieco ine s .deb - moj nazor

      5.oplatilo by sa mi prejst na BSD alebo v tom nie je az taky rozdiel - nie som velmi narocny a hladam co najviac uzivatelsky priatelske rozhranie lebo nie som sam kto pouziva toto pc (aj ked oni maju win, ale to uz je ina tema)

      ak uzivatelsky priatelne, tak BSD asi nie je dobra volba... asi urcite...
    • Re: freeBSD/linux/MAC 14.08.2007 | 01:35
      Avatar rebrik Arch, Ubuntu  Používateľ
      Pokial viem, tak Mac OS je zalozeny na Darwinovi, co je nejaka zmiesanina FreeBSD a Mach 3 mikrokernelu. Donedavna bola distribucia OpenDarwin, ktora ale minuly rok pre nedostatok zaujmu zanikla.
      Ale myslim, ze zo stranok Applu mozes stiahnut zdrojove kody Darwina, tak skus skompilovat a ked potom na tom rozbehas Adobe aplikacie tak ti pridem osobne zagratulovat :-)
      (Lebo som zvedavy co by si spravil s takymi chybajucimi vecami ako napr. Aqua rozhranie..)
      Of All The Things I've Lost, I Miss My Mind The Most.
    • Re: freeBSD/linux/MAC 14.08.2007 | 11:59
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      4. FreeBSD mozes vyskusat zadarmo ;) Mac nie...(teda mozes aj mac, ak ho cracknes :D )
      • Re: freeBSD/linux/MAC 14.08.2007 | 12:30
        Avatar Marek MAC OS X Tiger, Debian  Používateľ
        Ahoj..Ak chces skusit MAC OS X...Tak pohladaj na torrentoch je tam craknuta verzia.Vola sa toJaS MAC OS X ...A cpu s SSE2 alebo SSE3
        Dávať správne otázky znamená veľa vedieť.Save the Planet by recycling and reusing old computer hardware with the best operating system GNU/Linux
        • Re: freeBSD/linux/MAC 14.08.2007 | 14:52
          WlaSaTy   Návštevník
          no comment.

          Ale existuje aj legálna cesta, stačí si zohnať starší eMac za pár korún s dostatočne veľkou RAMkou a človek bude prekvapený. Alebo ak chce niekto lepší notebook, tak ceny za Apple vychádzajú lepšie ako podobné konfigurácie od iných výrobcov.
    • Re: freeBSD/linux/MAC 14.08.2007 | 23:18
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      SUPER SUPER SUPER (odpoved pre vsetkych prispievajucich do 14.aug2007)
      dik za odpovede, presne toto som cakal ze napisete (obsahom)
      a pridam ze rad by som skusil mac ale koli tomu krakovaniu som odisiel od winu takze len legalne nemam tolko zbytocnych prachov na kupu macbooku - a tu by som rad oponoval wlasatemu, podla mna NIEmac pocitac/notebook zozeniem lacnejsie ako apple produkty

      a zostanem pri mojom starom dobrom debiane respektive ubuntu (lebo som lenivy konfigurovat)

      a este k tej kompilacii tych zdrojakov darwina - to bol dost dobry for dlho som sa tak z chuti nezasmial ale ak by to niekto dokazal stal by sa mojim novym IT bohom
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: freeBSD/linux/MAC 14.08.2007 | 23:49
        WlaSaTy   Návštevník
        :podla mna NIEmac pocitac/notebook zozeniem lacnejsie ako apple produkty

        Každý z nás dokáže zhodnotiť pomer cena/výkon a vybrať si čo potrebuje. Dúfam.
      • Re: freeBSD/linux/MAC 15.08.2007 | 00:01
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        takze dakujes aj mne? juhuuuu :)