Kopete

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.04.2006 | 02:26
Tibor   Návštevník
Chcem pouzivat kopete na icq, ale na net som pripojeny cez proxy a nikde v nastaveniach kopete nevidim, ze by sa tam proxy dalo nastavit. Mate s tym niekto skusenosti, ako sa pripojit prostrednictvom kopete na icq server, kde mam pripojenie cez proxy? dakujem
    • Re: Kopete 09.05.2005 | 19:19
      The Fox   Návštevník
      Ak máš pripojenie len cez proxy (squid, tinyproxy), nič okrem http (port 80) len tak nerozchodíš (bez tunelovania). Ak nemáš pripojenie cez normálne NAT, spýtaj sa svojho administrátora, či sa dá ICQ rozbehať, a ako na to.
    • Re: Kopete 10.05.2005 | 11:28
      Avatar domi66 Ubuntu, Debian, FreeBSD  Používateľ
      no niesom si isty, ale nepouziva kopete nastavenie proxy z KDE control center?
      • Re: Re: Kopete 10.05.2005 | 12:35
        Tibor   Návštevník
        No zrejme nepouziva, pretoze mam vsetko nastavene a nepripoji ma. Ja sa pripojam na pc s windows, ktory pouziva win proxy
        • Re: Re: Re: Kopete 10.05.2005 | 15:03
          The Fox   Návštevník
          Ak máš na mysli tento WinProxy, nepripájaš sa cez proxy. Je to (pravdepodobne, usudzujem len z úvodnej stránky) program, ktorý zabezpečuje plnohodnotný NAT (+ možno nejaké firewallovanie a filtrovanie), nastavovať teda nemusíš vôbec nič, len default gateway: # route add default gw ip_adresa_stroja_s_WinProxy (ak to pôjde, vlož IP adresu brány do inicializačných skriptov tvojej distribúcie). Nepíšeš, či ti fungujú ostatné internetové služby (HTTP, FTP...), ak tieto fungujú a nejde len ICQ, bude pravdepodobne filtrované firewallom.
          • Re: Re: Re: Re: Kopete 16.05.2005 | 11:12
            Tibor   Návštevník
            No mas pravdu, ze to proxy zabezpecujej ten program, ktory sa tvari ako proxy a poskytuje NAT. Internet mi normalne ide, ide aj licq alebo gaim, ale kopete nie. A prikaz route add default gw + ip mi nefunguje. Tak poradte prosim
            • Re: Re: Re: Re: Re: Kopete 17.05.2005 | 19:16
              The Fox   Návštevník
              Ak ti fungujú programy, tak máš pripojenie k internetu správne rozchodené a pridanie východzej brány ti nepomôže :-). Lenže v tomto prípade netuším, prečo Kopete nejde. Nepoužívam ho, takže neviem, ako funguje. Pri akej činnosti prestane správne fungovat?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kopete 18.05.2005 | 00:43
                Tibor   Návštevník
                No to kopeta ma totiz vobec nespoji s icq serverom a neviem preco. Pripaja a nikdy ma nepripoji...
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kopete 18.05.2005 | 15:42
                  The Fox   Návštevník
                  No potom už naozaj neviem. Skús inú verziu, ak nepôjde, asi budeš musieť používať iný IM klient...
    • Re: Kopete 06.04.2006 | 00:13
      lamka   Návštevník
      hm, no ja mam rovnaky problem... :( aj som nasiel na viacerych miestach, ze to taha info z KDE control center.... ale tam mam nadstavenia snad dobre.... ... rovnako som nadstavil aj operu a ide..... neviete pomoct lamke v com je problem pliz? (zatial sa mi totiz nepodarilo nainstallovat iny instant messenger takze som od toho dost zavisly.... )
      • Re: Re: Kopete 06.04.2006 | 09:24
        Avatar Flashmann Kubuntu 6.06.1  Používateľ
        ked som este davnejsie bol pripojeny cez proxy, tak sa mi to kopete tiez nepodarilo rozchodit, tak som pouzival gaim :)
        • Re: Re: Re: Kopete 08.04.2006 | 17:58
          lamka   Návštevník
          hm.... je to sice od temy kopete, ale gaim mi nechce naistallovat, vraj nemam GLIB 2.0 ... ale to som naistalloval 2.8 .... :( tak teraz som pod amsn ale vobec sa mi to nepaci..... mam mandrake 10.1 ... pliz, neviete niekto helpnut? bud jak rozchodit kopete, alebo ten gaim, lebo som z toho dost v haji....
          • Re: Re: Re: Re: Kopete 11.04.2006 | 02:26
            tino   Návštevník
            Caffte, ja som kopete rozbehal. Mozno len sa mi to nejako podarilo, ale skuste pri vytvarani noveho uctu zalozku Account prefences a zaskrtnut policko override default serverinformation. Alebo ak tam nic nemate zadajte adresu login.icq.com na porte 5190. Vela stastia. A to nepojde. tak si nainstalujte licq. Caves