Gentoo ( live cd )

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.08.2007 | 18:48
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry den.Rozhodol som sa vyskust gentoo a potrebujem rychlo vediet ci sa z gentoo live cd da spustit aj instalacia, alebo je live cd pouzitelne len ako live cd a ked si ho chcem nainstalovat musim stiahnut install cd, ubuntu uz nechcem ani spominat pretoze je to hrozne distro :D aleee kazdy ma nazor vlastny no, ale toto co som to chcel jaj ze ubuntu sa dalo instalovat aj z live CD... Mal by sa dat Gentoo instalovat aj z live cd ne?
A este ze emerge ma zasoby na internete tak isto ako apt ? podla toho co som videl sa mi zda ze hej, len chcem vediet ci to je tak na 100% :D
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Gentoo ( live cd ) 15.08.2007 | 18:54
      WlaSaTy   Návštevník
      Ahoj,
      ak by si chcel rýchlo vedieť tie odpovede, tak to rýchlo naštartuješ z daného LiveCD a klikneš na ikonku čo sa zjaví na ploche. Tá ikonka ukazuje na inštalátor. A počas inštalácie sa dozvieš aj druhú odpoveď pretože nie všetky balíky sa zmestia na CD, keďže repository pre gentoo zahŕňa viac ako sa zmestí na DVD alebo nebodaj Blue Ray disk.

      Takže hor sa do toho a nezabudni si skontrolovať či máš dostatok RAM koľko vyžaduje LiveCD. Install minicd vyžaduje minimálne 64MB ale aj na 128MB mi to plakalo keď som to inštaloval bez spusteného GUI.
      • Re: Gentoo ( live cd ) 15.08.2007 | 19:04
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        No praveze ja gentoo idem len stahovat, ale chcem to dnes stihnut vsetko tak aby som zajtra mohol skusit.. mam iba 256MB RAM a stahujem normalne 700.3 MB live CD, bude to stacit?
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Gentoo ( live cd ) 15.08.2007 | 19:21
          WlaSaTy   Návštevník
          Ak máš dostatočný swap a rýchly harddisk, tak možno. Ale 256MB je málo. U mňa na MiniCD mi to žralo 100Mb z RAM a swap sa plnil pri prekladaní gcc (emerge -s system, menil som architektúru z 486 na 586) na 200Mb a to som sa ešte nedostal k linkovaniu X Windows.

          Ale doba inštalácie, ehm kompilácie gentoo nezávisí len od veľkosti RAM ale aj od rýchlosti HDD (operácie na swap-e + na disku) a aj od výkonu CPU. A v neposlednej rade aj od pospúšťaných hovadiniek ktoré len zbytočne žerú výkon.
    • Re: Gentoo ( live cd ) 15.08.2007 | 21:33
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Gentoo sa dá inštalovať z akejkoľvek distribúcie, teda aj z livecd. Ja som napr. inštaloval z mandrivy a bolo fakt pohodlné počas inštalácie si pekne surfovať po internete ...
      • Re: Gentoo ( live cd ) 15.08.2007 | 21:48
        WlaSaTy   Návštevník
        To je pravda a je to aj vcelku dobre popísané. Ale LiveCD na 256MB RAM aj s kompiláciou balíkov už tak pohodlné nie je. Holt, asi som sa rozmaznal nepotrebnosťou swapu. Asi by som si mal niekde splašiť pamäť to NB (cl 2.5 pc2700 ddr), mysím že tá doska papala max. 512 :-) ale to by tu musela byť sekcia bazár.