gaim

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.08.2007 | 00:55
Avatar audiomaster debian / mint 4.0  Používateľ
viete mi niekto poradit ci sa da nejako vyriesit aby mi GAIM zobrazoval normalne statusy aj pri ICQ kontaktoch ktore ma neautorizovali? lebo tie kontakty mam momentalne stale offline a dost mi to vadi.
pripadne poradte (najlepsie aj s linkom na down:) ) nejakeho ineho klienta co mi pojde na mandrive.
    • Re: gaim 25.08.2007 | 09:56
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      kopete? centericq? psi+transport? ...
      • Re: gaim 25.08.2007 | 13:58
        Avatar audiomaster debian / mint 4.0  Používateľ
        kopete mi zobrazi len nazvy skupin a stale su prazdne... nevies co to moze robit?
        • Re: gaim 25.08.2007 | 16:02
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          kopete nepodporuje icq transport a tym je velmi pozadu pred gaimom :( aj ked by som radsej pouzival kopete, nemozem lebo nema moznost posielania suborov icq kontaktom
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: gaim 25.08.2007 | 16:11
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            Kopete nepodporuje icq transport???
            Tak to bola blbosť prvej triedy. Ja som normálne pridal v kopete transport a hodilo mi dokonca dole ikonku žiarovky s kvetom ako keby som pridal nový účet.
            • Re: gaim 25.08.2007 | 16:16
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Ach boze sorry zle som to pomenoval teraz si uvedomujem, myslel som posielanie suborov medzi tebou a ostatnymi tvojimi icq kontaktami
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: gaim 25.08.2007 | 16:10
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          Možno, že sú prázdne, mne raz zmizli a potom som odišiel od ICQ ;)
          • Re: gaim 25.08.2007 | 17:50
            Avatar audiomaster debian / mint 4.0  Používateľ
            prazdne nie su lebo v gaime mi idu normalne ... az na tie neautorizovane teda
            • Re: gaim 25.08.2007 | 18:00
              Avatar audiomaster debian / mint 4.0  Používateľ
              no do kelu.... som sa trosku hral s gaimom a... zacala ma pri spustani otravovat nejaka hlaska ktorej sa neviem zbavit: Nemozem pridat
              Could not add the buddy 1 for an unknown reason. The most common reason for this that yoy have the maximum number of allowed buddies in your buddy list.
              a este mi zobrazil nazvy skupin a to mi lezie na nervy...

              inak komplexnejsia otazka: da sa nieco v linuxe odinstalovat tak ze to proste zmizne? ze by som to vyhodil cele a nainstaloval si len ten zakladny rpm aby som to mal aspon take ako na zaciatku? ;)
              • Re: gaim 25.08.2007 | 18:07
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                no mozes to vymazat z tamat kde si to nainstaloval, teda neviem jak je to u mandrivy a rpm balickov, ale ja ked nieco nainstalujem dajme tomu: sudo apt-get install gaim tak to odinstalujem sudo apt-get remove gaim, ale s tym ze ulozene data mi ostanu, takze je potrebne potom este vymazat napriklad ~/.gaim/ (ta ~ sa zaplni za napriklad /home/viktor/, teda cela adresa bude /home/viktor/.gaim/ len aby to bolo kratsie da sa pouzit ~ ako domovsky priecinok)
                PS: o apt-get ... sa nepokusaj, maju to len debian based distra
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: gaim 26.08.2007 | 02:34
                Avatar audiomaster debian / mint 4.0  Používateľ
                pomozte mi prosim niekto odstranit odtial tu hlasku na zaciatku ... robi to hanbu linuxu :(
                • Re: gaim 26.08.2007 | 03:28
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  >The most common reason for this that yoy have
                  >the maximum number of allowed buddies in your >buddy list.

                  no tak musis nejake kontakty asi zmazat, alebo skus ineho klienta.

                  hanbu linuxu to nerobi, kedze linux neni gaim ;)
                • Re: gaim 26.08.2007 | 13:04
                  still   Návštevník
                  Nehral si sa nahodou s visible, reps. invisible listom?
                  ak ano, tak odstran vsetko co si tam pridal, resp. pridaj co si odstranil. Neviem kedy to opravia, ak vobec, ale nefuguje to uz riadne dlho a vzdy hadze tuto hlasku. Upravovat to mozes napr. na oficialnom klientovi ci uz program, alebo online klient.
                  Preto odporucam radsej prejst na jabber
                  • Re: gaim 26.08.2007 | 14:13
                    Avatar audiomaster debian / mint 4.0  Používateľ
                    uz sa stalo ;)... dik vsetkym ... uz mam toho icq az az