pdf-ko

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.08.2007 | 12:06
fathum   Návštevník
neviete mi niekto poradit soft na rozobranie pdf-ka?
    • Re: pdf-ko 27.08.2007 | 12:20
      m4rtin.m   Návštevník
      A co tak skusit otvorit ten pdf subor dvojklikom? Urcite uz mas v tvojom prostredi nejaky prehliadac PDF dokumentov.

      GNOME: Evince
      KDE: Kpdf

      Samozrejme je tu aj moznost spustit oficialny adobe reader pre linux, keby ti hentie nestacili
      • Re: pdf-ko 27.08.2007 | 12:25
        fathum   Návštevník
        znacne si ma nepochopil ....xcem pdf-ko rozobrat ....nie prezriet!!! ....proste rozlozit ho do jednotlivych suborov na obrazky, text a vektorove objekty, tak aby sa s danym pdf-kom dalo pracovat ako so zdrojovym suborom ....
    • Re: pdf-ko 27.08.2007 | 12:28
      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
      co myslis pod rozobranim? co z neho potrebujes dostat von? mozes si ho convertnut do ps prikazom pdf2ps ale to ti aj tak moc nepomoze, nasledne si z toho mozes spravit eps obrazky ale text som neskusal odtial dostat. Ten eps obrazok mozes zase nasledne pouzit v dalsom pdf dokumente alebo si ho convertnut do ineho image subory
      • Re: pdf-ko 27.08.2007 | 12:33
        Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
        este mozes skusit pdf2htmlalebo uz teda spominany pdf2ps. neviem ale ako a ci sa ti to cele podari zautomatizovat
        • Re: pdf-ko 29.08.2007 | 00:45
          Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
          k tomu pdf2html len tolko ze to z jednej pdf stranky spravy png obrazok a ten umiestni na html stranku. Takze to neseparuje text a obrazky od seba.
      • Re: pdf-ko 27.08.2007 | 12:40
        fathum   Návštevník
        dik za info ...to by nebolo zle, hodit to do ps, len niekedy proste potrebujem pracovat s pdf priamo ...napr. ..mam pdf-ko a je tam "obrazok", ktory treba posunut trochu vyssie, v tom dokumente ....a opat to nechat v pdf-ku ......viem, ze corel draw s tym problem nemal ...len hladam linuxacku alternativu
        • Re: pdf-ko 27.08.2007 | 12:48
          Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
          Ako na Corel Draw 11 v Linuxe alebo si mozes nainstalovat InkSkape alebo sa nauc robit s LaTeXom resp. MiKTeXom a mas vyhrane
          • Re: pdf-ko 27.08.2007 | 14:46
            fathum   Návštevník
            s inkscape pracujem ..iba mi casto chodia podklady v pdf a dalej s nimi neviem pracovat ...pretoze inkscape ich neotvori ...import pdf tam nie je najdokonalejsi, rovnako ako export
            • Re: pdf-ko 27.08.2007 | 16:02
              Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
              tak si ten pdf subor najprv konvertni do ps resp. eps suboru a s nimi uz mozes dalej pracovat, to vsak plati pre obrazky, neviem ako to pojde s textom
              pdf2ps filename.pdf filename.ps myslim ze aj convert filename.pdf filename.ps by malo fungovat. V mojom pripade je vsak pdf2ps rychlejsi a s lepsim vysledkom
        • Re: pdf-ko 27.08.2007 | 12:49
          Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
          este jedna napoveda, XFig dokaze tiez robit divy, starsi a velmi jednoduchy program zato velmi uzitocny
    • Re: pdf-ko 27.08.2007 | 19:12
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      ehm, ja som sa s tym raz babral a potom som sa nato ajtak vy*ral :) Ked zistis nejaky fungujuci jednoduchy sposob, ako to rozlozit na obrazky + text, pricom ten text by mal byt nejako rozumne formatovany, napr. aby vedel co su cisla stran, hlavicky jednotlivych stran, popisky obrazkov a pod. a nemiesal to dokopy, daj vediet. Prajem vela stastia ;)
    • Re: pdf-ko 27.08.2007 | 20:57
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      na to potrebujes nejaku kniznicu, kde mozes priamo robit robit s cos objektami na najnizsej urovni, pripadne pdpage, pdannot a tak. aspon ja som si to predstavil pod rozobranim pdfka
    • Re: pdf-ko 27.08.2007 | 21:22
      WlaSaTy   Návštevník
      závisí od toho čo chceš.
      1. editovať pdf a poprípade vytvárať PDF formuláre
      2. exportovať do PDF (cez virtuálnu tlačiareň alebo exportom z programu)
      3. generovať PDF automaticky napríklad ako cenník na webe

      to prvé by zaujímalo aj mňa ako sa to dá legálne bez zakúpenia adobe za niekoľko desiatok tisíc ale tie dve zvyšné sú relatívne triviálne. menovite to druhé používam k plnej spokojnosti i keď trochu zložitejšie ako ostatný.
      • Re: pdf-ko 27.08.2007 | 21:30
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        >to prvé by zaujímalo aj mňa ako sa to dá legálne
        >bez zakúpenia adobe za niekoľko desiatok tisíc

        nitro 5 pdf professional
        • Re: pdf-ko 27.08.2007 | 22:45
          WlaSaTy   Návštevník
          50 až 100 USD za SW je relatívne rozumná cena i keď ja osobne potrebujem tak maximálne konverziu do PDF. Ale ajtak ď.
        • Re: pdf-ko 27.08.2007 | 22:52
          Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
          mam taky blby pocit ze je to Nitro iba windowsacka verzia. Opravte ma ak sa mylim
          • Re: pdf-ko 27.08.2007 | 23:10
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            ano, ale planujeme mozno aj linuxovu podporu :)
            • Re: pdf-ko 27.08.2007 | 23:10
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              na isto by mala byt aj verzia pre mac os
              • Re: pdf-ko 28.08.2007 | 01:41
                --   Návštevník
                ak to nie je pre linux tak je to nanic...
                • Re: pdf-ko 28.08.2007 | 12:27
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  ano pre teba
                  • Re: pdf-ko 29.08.2007 | 01:04
                    --   Návštevník
                    samozrejme ze to beriem stale zo svojho pohladu, a kedze windows na mojom pocitaci nemam tak mi je windowsacky softver prakticky nanic (toto je len jednoduche konstatovanie ktorym som nic ine nechcel povedat) - softver sam o sebe moze byt dobry ale ide o to ze moje vyuzitie takeho softveru je nulove.
    • Re: pdf-ko 27.08.2007 | 23:32
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      Ahoj,
      Na PDF pre úpravu textov a fotiek, používam k svojej spokojnosti už dlho Kword.
    • Re: pdf-ko 28.08.2007 | 17:15
      Marián Ščerbák   Návštevník
      Toto ešte nmám vyskúšané, ale vyzerá to dobre. Fakto to ešte nikto neskúšal? http://sourceforge.net/projects/pdfedit/
      • Re: pdf-ko 28.08.2007 | 18:52
        Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
        prave to skusam a stale mi to zamrzava pri niektorych ukonoch :( Ale zda sa, ze toho moc nedokaze