Tlačiareň HP F4280 a Fedora 12

24.11.2009 | 00:43 | Aplikácie & Desktop | Maroš K
Zdravím. Po upgrade z Fedory 11 na 12stku prestala fungovať tlačiareň. Pomocou rôznych postupov som si vygeneroval vlastný, ktorým som tlačiareň v pohode rozbehal.
Krok 1: ( zdroj je: http://hplipopensource.com/hplip-web/install/manual/distros/fedora_core.html (vďaka,Dodoedo)) Treba doinštalovať potrebné balíčky, čiže do terminálu zadajte: yum -y -d 10 -e 1 install cups cupsddk cupsddk-drivers cupsddk-devel cups-devel dbus-devel python-gobject gcc-c++ ghostscript openssl-devel libjpeg-devel net-snmp-devel glibc-headers libtool libusb-devel make python-imaging PyQt4 dbus-python python-devel python python-reportlab sane-backends sane-backends-devel sane-frontends xsane Krok 2: (zdroj je: http://www.abclinuxu.cz/hardware/vystupni-zarizeni/tiskarny/multifunkcni-zarizeni/hp-deskjet-f4280)
Do terminalu ako root zadajte yum install hplip . Ponúkne balíček hplip.i686 0:3.9.8-21.fc12, ktorý mne osobne funguje na rozdiel od novšieho hplip 0.3.10.
Krok 3: Zadajte opäť ako root hp-setup , kde už iba stačí dať next, next a myslím add printer a to je všetko. Dôležité je,aby si tlačiareň v poslednom kroku našla PPD file, preto by mal byť SElinux spacifikovaný, aby sa inštalácia vydarila. Teraz by mala tlačiareň fungovať. Ak sa tak nedeje,napíšte do fóra a hádam si tým poradíme.

História úprav