Internetové aplikácie

14.11.2016 | 20:42 | Internetové aplikácie | lukves

Aplikácia vytvorená pre distribúciu Peppermint ale dá sa používať aj pre iné linuxové distribúcie, však je free a zdrojáky rovnako ako DEB balíček je dostupný.

Je to už určitý čas čo testujem Android X86, čo je port tohto internetovo orientovaného operačného systému na platformu Intel.

Čo ma na Androide najviac fascinuje je množstvo aplikácií a zameranie na internet. S klasickým Linuxom je to tak, že aj oproti "klasickým" operačným systémom je trochu ochudobnený.

Chcel by som sa tu rozpísať o utilite pre Linux, nie je zavislá na architektúre. Mám odskušané, že táto aplikácia funguje rovnako ako na X86 tak aj na Raspbiane.

Jedná sa o aplikáciu vytvorenú pre distribúciu Peppermint ale dá sa používať aj pre iné linuxové distribúcie, však je free a zdrojáky rovnako ako DEB balíček je dostupný.

Funguje na princípe vytvorenia .desktop súboru obsahujúceho odkaz na internetovú aplikáciu, ďalej web stránku, dokáže si zistiť ikonu aplikácie.

Na zobrazenie pouziva predvolený web prehliadač. Inštalácia je jednoduchá, najlepšie je použiť gdebi. Stiahnúť odtiaľto alebo

wget -c https://launchpad.net/~peppermintos/+archive/ubuntu/p7-release/+files/ice_5.2.1_all.deb následne

sudo apt-get install gdebi

sudo gdebi ice_5.2.1_all.deb

Utilita sa objavi priamo v menu, následne vytvorenie aplikácie/spúšťača pre Facebook:

 

Na záver už len stačí povedať, že treba si dať pozor aby ste nemali na ploche stovky odkazov na webky - stačí to mať v menu.

Prílohy  • RE: Internetové aplikácie 15.11.2016 | 07:24
   Avatar samalama.   Návštevník

   teraz neviem, ci sa mam smiat alebo plakat...

  • RE: Internetové aplikácie 15.11.2016 | 09:08
   Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

   co ma spolocne ICE-SSB s Androidom X86 ?

   ake vyhody vlastne ma ten ICE ? ze mozem mat ikonku na priame otvorenie internetovej stranky ? ak sa nemylim google chrome toto zvlada uz davno, tak na desktopoch ako na androide

   Osobne ale v tom velku vyhodu nevidim. Je aj nejaká iná pridaná hodnota ?

   Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
   • RE: Internetové aplikácie 15.11.2016 | 18:06
    Avatar lukve   Návštevník

    sry nedal cas uz som tu... nie len na plochu ale do menu podla kategorie da sa to tam navolit vcelku to povazujem za uzasnu aplikaciu. mne sa osvedcila pouzivam firefox, na raspberry zas chrome podpora je pre obidve prehliadace. co je na tom zle mat aplikaciu pre zjednodusenie vytvarania .desktop suborov s automatickym stiahnutim ikony z daneho webu?

    • RE: Internetové aplikácie 16.11.2016 | 15:20
     Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

     ok takze automatizuje vytvaranie odkazov do menu

     ja upradnostňujem zalozky v prehliadaci (lebo sa mi synchronizuju medzi strojmi a telefonom) ale to je osobna preferencia, len ma zaujímalo či to má aj inú funkčnosť

     a ten android som stále nepochopil ;-)

     Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment