Povolebný

07.03.2016 | 21:07 | Žumpa | bedňa

Tento blog je dosť jednostranný, politiku skoro vôbec nesledujem, ale mám svoje názory názory na svet, tak tu niečo k tomu napíšem.

Vo firme sme si dva dni pred voľbami spravili tip na volebné výsledky, na a neuveríte kto vyhral, no bol som to ja :)

Vyhlásenia kolegov typu, ja budem prvý ktorý ho pôjde odj****, sú tu fašisti atď. Ano prekvapivo pre niekoho aj Kotleba prekvapil. Keď som si vypočul siahodlhé prednášky o fašizme, tak som sa spýtal, nevytvorila tohoto človeka dnešná doba? (Na úvod aby sme si rozumeli ja som ho nevolil) Kto za posledné roky na Slovensku v Európe, alebo na svete, riešil problémy frustrácie celoživotne pracujúcich a príživníkov na našom sociálnom systéme?

Na Reddite je jeden z najpopulárnejších obrázkov fašizmus, kde má černoch nápis na chrbte, že treba zabiť všetkých bielych a nikto ho neprenasleduje, toš byť to opačne.

Ako bývalý street fighter som mal niekoľko potíčiek s fašistami a nemám ich naozaj rád a podnes majú predomnou rešpekt :)

Slniečkoví nám tu podávajú jednostranný pohľad, ale kedy sa tu už nájde politik ktorý sa odhodlá k tom aby sme neživili príživníkov spoločnosti a riešili problémy? Alebo čakáme až Kotleba bude mať nadpolovičnú väčšinu a príde "Noc dlhých nožov"?

Tak skončíme u mojej obľúbenej Fyziky, každá akcia vyvoláva reakciu opačného smeru. PS: Neriešenie problémov je proste vizitkou tejto spoločnosti, tak sa prosím všetci nečudujte, že ľudia dali hlas človeku, ktorý to rieši za nich. To že ste nešli k volbám alebo volili Fica, mu v najbližších voľbách len pridá. Otvorte si oči.
  • RE: Povolebný 07.03.2016 | 21:12
   Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

   Ja som toho nazoru ze netreba sa vobec nad tym "ondit" aj tak nic nas okradnu ;)

   • RE: Povolebný 08.03.2016 | 16:15
    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

    Nikto problémy nerieši, každý politik sa téme "neprispôsobivý" vyhýba, aby nebol slniečkovými označený za rasistu. Tak si to ľudia začali riešiť sami. Sem tam bude nejaký pochod, potom sa sem tam vypáli nejaký barák a možno náhodne zhorí aj parlament.

    Však čo je zlé na názve "Národnosocialistická nemecká robotnícka strana"? Je za sociálny zmier a bojuje za robotníkov. Kto dnes rieši problémy ľudí ktorí tu vytvárajú skutočné hodnoty? Z politikov nikto, tak si to ľudia budú riešiť sami. No a čo keď sa nájde niekto kto ti pomôže riešiť tvoje problémy, no tak sa pridáš.

    Kotlebu si náš systém vybudoval sám a je pravdepodobné, že nespokojných ľudí bude pribúdať, politici robia pre to všetko.

    Pokiaľ sa nič nezmení, to že táto éra skončí zle je tutovka, ver mi tutovka.

    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Povolebný 08.03.2016 | 17:46
     Avatar bcee   Návštevník

     Bedna, ja som to nemyslel zle. Prave naopak. Napisal by som ti nieco k tejto teme. Lenze naozaj si myslim, ze nenastala az taka mimoriadna situacia, aby sme tuto temu rozoberali na stranke venovanej Linuxu. Na blog.cz mas za 30 sekund zriadeny blog. Diskuter sa tam nemusi registrovat. {Potom ti poradim ako tam zrusis vyskakovaciu reklamu.}

     • RE: Povolebný 08.03.2016 | 18:01
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Tak už viac ako dva roky idú cez moje ruky všetky články a snažím sa pre tento portál spraviť všetko na čo mi ostáva voľný čas, vrátane toho že už dávnejšie som sa snažil v zákulisí riešiť problémy keď sa tu hrotili diskusie. Celkovo slobodnému softvéru sa snažím pomôcť keď mám pocit že to dokážem zmeniť.

      Blogy sú tu ale od toho, že keď chcem riešiť niečo okrem IT tak to tu proste hodím, alebo to môže byť aj o IT, ale nechce sa mi s tým patlať natoľko aby som to s prižmúrením oka mohol hodiť ako článok.

      Nechodím a ani nikdy nebudem chodiť mimo linuxové fóra a dal som si to pod svoje meno, nie pod značku portálu. Blogy sú tu práve preto aby sa odfiltrovalo zrno od pliev. Zrno sú články a plevy, moje osobné názory.

      A občas v blogu píšem aj k veci ohľadne slobodného softvéru.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Povolebný 08.03.2016 | 18:12
       Avatar bcee   Návštevník

       No tak prave preto, ze venujes tejto stranke vela casu, by ti malo zalezat na jej kvalite. Je to frustrujuce, ked clovek na nejakej stranke nieco hlada a najde tam nieco uplne ine ako to, co tam hladal. Mas moznost dat si adresu blogu do profilu, vela ludi ti na to klikne, vratane mna.

       • RE: Povolebný 08.03.2016 | 18:37
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Asi by som sa už posunul ďalej keby som neriešil problémy podľa srdca, možno si to prečítaj ešte raz aby si pochopil že ide len o vyslovený názor a nedalo mi to tu nesspomenúť.

        Dík moc za podporu a je to posledný možno predposledný zápisok o politike, pretože som sa takto zaprísahal aj pred kolegami v práci. Politici tu dostali mandát na zmenu a pokiaľ sa nedohodnú a nevyužijú ho, už nikdy, ale fakt nikdy nepôjdem voliť. Nebudem sa vyjadrovať a zrejme sa odsťahujem. Predbežne mám vyhliadnutý Ekvádor, robil som tam už malý biznis, tak už len čakám ako to všetko skončí.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
  • RE: Povolebný 07.03.2016 | 23:23
   Avatar Adam MintPPC, Void Linux PPC(PowerPC), MXLinux(Intel)  Používateľ

   Mnohí ľudia milujú populizmus a jednoduché aj keď nereálne riešenia. Viď. Mečiar, Fico a teraz Kotleba.

   • RE: Povolebný 08.03.2016 | 21:50
    Avatar Linux35   Návštevník

    Mnohí ludia zas verili že dostanú dvojnásobné platy alebo že im chcú zobrať markízu. Dnes mladá generácia zasa hodnotí dôveryhodnosť politika podla množstva statusov na facebooku alebo počtu platených blogerov na SME.

  • RE: Povolebný 08.03.2016 | 00:07
   Avatar bcee   Návštevník

   Bedna, ty mas najabsurdnejsiu webstranku, aku som kedy videl. Ale ked ju nechces pouzivat, odporucil by som ti napriklad Tumblr. Snad si mozes dat do profilu aj dve webstranky.

   • RE: Povolebný 08.03.2016 | 11:50
    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
    Bedna, ty mas najabsurdnejsiu webstranku, aku som kedy videl.

    A má Tumblr históriu príkazov a autokomplete? Asi ťažko :-)

    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
  • RE: Povolebný 08.03.2016 | 22:40
   Avatar Slavomír Ubuntu 23.04  Používateľ

   Za úspech Kotlebu si môže sám Fico. Fico okrem kradnutia pre Slovensko nič neurobil. Ľudia reagujú na korupciu tak, že budú voliť Kotlebu. Fico by sa mal nad sebou zamyslieť, či prestane toľko rozkrádať. V opačnom prípade Kotleba získa polovicu parlamentu. Pozrite ako sa kradne po Slovensky. Na miesta basy čakalo mafiána Határa ešte povýšenie na ministerstve

   http://www.teraz.sk/ekonomika/lesy-sr-rozkradanie-olano/109074-clanok.html

   http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/339101-lesy-sr-podali-trestne-oznamenie-na-poslanca-micovskeho/

   http://www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/939081-odvolany-riaditel-statnych-lesov-ma-funkciu-na-ministerstve/

   Ja osobne som volil SaS, nie Kotlebu

  • RE: Povolebný 15.03.2016 | 22:16
   Avatar DXM   Návštevník

   Zaujímaví článok o Kotlebovi Marián Kotleba Spasiteľ Slovenska?

   • RE: Povolebný 15.03.2016 | 22:32
    Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

    som zvedavý kto prvý sa do teba oprie za taký relevantný článok :)

  • RE: Povolebný 23.03.2016 | 12:10
   Avatar Slavomír Ubuntu 23.04  Používateľ

   Kvôli Kotlebovi sa nedostalo do parlamentu KDH, pretože všetci kresťania volili Kotlebu :) :D

   http://www.naseslovensko.net/nase-nazory/marian-kotleba-prestanme-sa-hanbit-za-jezisa-krista/