Ma niekto kontakt na Marka Shuttlewortha?

Sekcia: Ostatné 07.09.2007 | 20:51
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
napadla ma taka vec... co by som mu chcel odkazat... napadol ma taky projekt, ktory by sa dal nazvat open ubuntu.

islo by o CD (nie DVD), ktore by malo alternate instalator. Pri instalovani by bola moznost zvolit si, co sa bude instalovat. teda ubuntu, kubuntu, xubuntu a tak dalej. dala by sa nainstalovat aj zakladna skupinka balikov (bez x window) a tiez novinka - zakladne baliky + x windows + openbox. bez akychkolvek dalsich aplikacii.

CD by bolo pomerne male. Vsetky graficke programy by sa instalovali z internetu.
Dalsia moznost je pouzit plne CD ubuntu, kde by neboli programy pre windows, ale bol by tam alternate instalator a moznosti instalovat tak ubuntu (vsetko potrebne na CD), alebo kubuntu a spol (muselo by sa tahat z internetu), alebo iba textovy system (vsetko potrebne na CD) alebo zakladny system s openboxom...

Vas nazor? Sem s nim... ;)
    • Re: Ma niekto kontakt na Marka Shuttlewortha? 07.09.2007 | 20:56
      ---   Návštevník
      Moj nazor ,prave objavujes ameriku, ale ta je davno objavena. To je vsetko.
      • Re: Ma niekto kontakt na Marka Shuttlewortha? 07.09.2007 | 21:01
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        fakt? a kde? kde stiahnem ubuntu s openboxom?
        • Re: Ma niekto kontakt na Marka Shuttlewortha? 07.09.2007 | 21:04
          ---   Návštevník
          apt-get install openbox
          • Re: Ma niekto kontakt na Marka Shuttlewortha? 07.09.2007 | 21:07
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            no fajn. nainstalujem si textovy zaklad, dam si apt-get install openbox, a nejde spustit. mam sice s xerver (zavislosti openboxu), ale nie je nakonfigurovany, skratene povedane nejde...
    • Re: Ma niekto kontakt na Marka Shuttlewortha? 07.09.2007 | 20:56
      Jan Husar   Návštevník
      mark v canonical bodka co asi
    • Re: Ma niekto kontakt na Marka Shuttlewortha? 07.09.2007 | 21:13
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      No ak máš neviem koľko hodín času, môžeš testovať a vytvárať v podstate vlastnú distribúciu v pohode také niečo môžeš urobiť akurát mi to pripadá ako zbytočnosť .. keďže už existujú distribúcie ako pclinuxos.